Styczeń z Egmontem
Dodane: 17-01-2009 11:07 ()
"Spirit" Willa Eisnera i najnowszy tomik przygód niezłomnego Usagiego to tytuły, które Egmont zamierza wydać w styczniu. Ponadto czekają na was kolejne perypetie Dilberta, Lanfeusta i bohaterów "Brzoskwini".
Spirit. Najlepsze opowieści
Kolekcja Mistrzowie Komiksu
Scenariusz i rysunki: Will Eisner
Przekład: Jarosław Grzędowicz
Oprawa twarda
Objętość: 192 stron
Format: 170 x 250 mm
Cena: 89,00 zł
ISBN 978-83-237-2545-9
Spirit – jeden z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich bohaterów komiksowych. Pierwsze zeszyty z jego przygodami zaczęły się ukazywać w 1940 roku. Początkowo były to historyjki kryminalne, które dość szybko przeobraziły się w niezwykle zróżnicowane gatunkowo opowieści. Oprócz klasycznych fabuł z terrorystami, sabotażystami, nazistami czy szalonymi naukowcami na łamach komiksu pojawiały się historie komediowe, romanse, opowieści grozy i science fiction, a także epizody nawiązujące do ważnych wydarzeń i parodiujące znane postaci.
Zbiór historii o zamaskowanym bohaterze i pogromcy bandytów, zwalczającym przestępczość w mieście Central City, stał się najbardziej znanym cyklem kryminalno-przygodowym (z elementami fantastyki) w amerykańskim komiksie XX wieku. Jego przygody były publikowane przez 20 gazet, a tygodniowy nakład komiksowego dodatku dochodził do 5 milionów egzemplarzy.
Twórcą postaci Ducha jest mistrz powieści graficznej, Will Eisner, którego nazwisko jest synonimem najważniejszej amerykańskiej nagrody komiksowej. Spirit stał się komiksem przełomowym w pojmowaniu historii obrazkowych przez mainstream – dzięki temu cyklowi komiksy zaczęto uznawać za nowoczesne dziedziny sztuki.
W albumie zebrano NAJLEPSZE z opowieści o Spiricie! Wstęp do komiksu napisał znakomity twórca komiksowy i pisarz Neil Gaiman (Sandman, Amerykańscy bogowie), który przyznaje, że twórczość Willa Eisnera była dla niego jedną z największych inspiracji w życiu.
Lanfeust w kosmosie Tom 7
Tajemnica Dolfantów
Scenariusz: Christophe Arleston
Rysunki: Didier Tarquin
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa miękka
Objętość: 52 strony
Format: 290 x 210 mm
Cena: 24,90 zł
ISBN 978-83-237-2523-7
Kolejne spotkanie z bohaterami bestsellerowej serii, łączącej elementy SF z fantasy. Lanfeust, ślimakowaty kosmita Shlimak, pociągająca humanoidka Dżin oraz niezawodny troll Hebius wciąż przebywają w kosmosie, nie ustając w poszukiwaniach syna Lanfeusta – Glina. Po katastrofie swojego statku wpadają w ręce Złomsów – międzygwiezdnych zbieraczy odpadków, którzy przetwarzają wszelakie znaleziska, zaś z istot żywych robią pożywną mączkę proteinową… Początkowo Złomsi zamierzają sprzedać Lanfeusta
demonicznemu księciu Dheluu i jego straszliwemu słudze Thanosowi, jednak potem otrzymują lepszą ofertę. Nasi bohaterowie mają się dostać w ręce tajemniczych władców międzywymiarowych portali. Kim są owi niezwykle bogaci kontrahenci? Czy bohaterom uda się odnaleźć wreszcie Glina? Co wspólnego z tym wszystkim mają Dolfanci?
Jak zwykle pełen humoru scenariusz mistrza rynku frankofońskiego, Scotcha Arlestona, jest dowodem na nieposkromioną wyobraźnię twórcy, zaś rysunki Tarquina – zaskakują rozmachem i niezwykłą dbałością o szczegóły.
Usagi Yojimbo Tom 22
Opowieść Tomoe
Scenariusz i rysunki: Stan Sakai
Przekład: Jarosław Grzędowicz
Oprawa miękka
Objętość: 180 stron
Format: 145 x 205 mm
Cena: 27,90 zł
ISBN 978-83-237-2521-3
Tomoe to wieloletnia przyjaciółka ronina Usagiego. Podobnie jak główny bohater jest doświadczonym samurajem, ale w przeciwieństwie do Miyamoto pozostaje na służbie możnego rodu Geishu. W tym albumie poznajemy najważniejsze przygody, które Tomoe przeżyła wspólnie z Usagim. Bohaterka opowiada o tym, jak została nadworną wojowniczką pana Noriyukiego.
Jak zwykle w albumach z serii Usagi zło czynią zarówno ludzie, jak i siły nadprzyrodzone. Usagi i Tomoe znów będą musieli stoczyć niejedną walkę.
W zbiorze znalazła się również niezwykła historia pt.: Chanoyu. To w mistrzowski sposób ukazana słynna japońska ceremonia przyrządzania i podawania herbaty.
Stan Sakai jest laureatem Parent’s Choice Award, Inkpot Award, Harvey Award, trzech hiszpańskich wyróżnień Haxtur, Nagrody Amerykańskiego Stowarzyszenia Bibliotekarskiego, kilku Nagród Eisnera i prestiżowej National Cartoonist Society Award w kategorii komiksu.
Dilbert, tom 6
Losowe akty zarządzania
Scenariusz i rysunki: Scott Adams
Przekład: Agnieszka Mitraszewska
Oprawa: miękka
Objętość: 124 strony
Format: 230 x 215 mm
Cena: 27,90 zł
ISBN 978-83-237-2540-4
Najnowszy tom bestsellerowej serii. Scott Adams z sardonicznym uśmiechem podgląda doprowadzone do absurdu życie biurowe Dilberta, Dogberta, Wally’ego i innych pracowników żałosnego biura, w którym królują niekompetentne kierownictwo, niezrozumiałe kryptonimy projektów i miniaturowe podwyżki. Wiele osób identyfikuje się z Dilbertem, który próbuje jakoś przeżyć w gąszczu procedur i nie stać się ofiarą nonsensownej polityki firmy i idiotycznych strategii zarządzania.
Publikowany od 1989 roku, Dilbert gości na łamach ponad 1900 gazet w 65 krajach. Dilbert pojawia się także co tydzień we własnym programie telewizyjnym, w kalendarzach i na kartkach okolicznościowych. Rysownik Scott Adams spędził niemało czasu we własnym świecie boksów, pracując w banku i firmie telekomunikacyjnej, zanim w 1995 roku na stałe przeniósł się do swojego domowego biura. W 1997 roku został laureatem Ruben Award, najwyższego lauru dla rysownika.
Brzoskwinia, tom 18
Scenariusz i rysunki: Miwa Ueda
Przekład: Zbigniew Kiersnowski
Oprawa miękka
Objętość: 168 stron
Format: 115 x 180 mm
Cena: 19,00 zł
ISBN 978-83-237-2413-1
Ostatni tom mangi o romantycznej miłości nastolatki Momo do chłopaka, w którym jest zakochana od lat. Nadeszła pora na ostateczne rozwikłanie perypetii głównych bohaterów. Czy Momo pojmie wreszcie, co czuje, kogo naprawdę kocha? Z kim postanowi związać swoją najbliższą przyszłość – z Tÿjim, jej dopiero co odzyskaną dawną wielką miłością, czy z Kairim, który właśnie na zabój zakochał się w Momo? Misao i Sae zrobią wszystko, żeby pomóc Momo w podjęciu tej niezwykle trudnej decyzji. Jak zwykle nie zabraknie dramatycznych i niespodziewanych zwrotów akcji…
Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...