"Jak NIE zginie ludzkość. Prognozy naukowca i wizjonera" - zapowiedź

Autor: Paragon Redaktor: Krzyś-Miś

Dodane: 22-01-2008 13:56 ()


W pierwszym półroczu 2008 roku, nakładem wydawnictwa Solaris, ukaże się książka Andrzeja Zimniaka "Jak NIE zginie ludzkość. Prognozy naukowca i wizjonera". Serwis Paradoks objął ją swoim patronatem.

 

Jak pisze wydawca:

 

"Zimniak przedstawia w 20 artykułach spójną, miejscami przerażającą, ale w sumie optymistyczną wizję świata bliskiej i odległej przyszłości. Prognozy są mocno zakotwiczone w nauce i ziemskich realiach, lecz autor za każdym razem szykuje niespodziankę i szybko wynosi czytelnika na wysoką orbitę, skąd roztacza się widok zapierający dech. Wszystkie przewidywania, choć uskrzydlone pisarską wyobraźnią, pozostają jednak do końca logiczne i uzasadnione, bazując na trzech niezmiennych wyznacznikach życia: polowaniu, zawłaszczaniu terytorium i prokreacji.

 

A oto wybrane tematy, poruszane w tej książce:

 

- Ścieżka w dżungli genów

- Smutek wiecznego trwania

- Sztuczne życie

- Wojny w XXI wieku

- Terroryzm totalny

- Wycieczka do gwiazd

- Seks w III tysiącleciu

- Kiedy władza kobiet

- Czy chemia skraca życie

- Rozmowy z duchami w VR"

 

Andrzej Zimniak jest jednym z czołowych polskich pisarzy tworzących w konwencji fantastyki naukowej. Wydał 10 książek - 2 powieści i 8 zbiorów opowiadań, a także opublikował około 100 artykułów popularnonaukowych. Jest naukowcem, autorem ponad 40 eksperymentalnych prac naukowych z dziedziny chemii, bywalcem konferencji naukowych, redaktorem naczelnym naukowego czasopisma sieciowego. Uważa, że największym wrogiem człowieka jest nuda, więc oprócz pisania i badań zajmuje się nurkowaniem, fotografią, zdobywaniem wulkanów i dużo podróżuje. Uwielbia płeć piękną ze względu na walory intelektu, czego jej przedstawicielki nie mogą mu darować. Gdyby złota rybka spełniła jego trzy życzenia, wybrałby się w przyszłość odległą o sto, tysiąc i milion lat, żeby przywitać się z ludźmi z tamtych czasów i zapytać ich, co słychać.

 

 

Źródło: Solaris

 


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...