Styczeń z Egmontem
Dodane: 11-01-2008 12:28 ()
Tytuł: Folwark zwierzęcy
Seria: Baśnie, tom 2
Scenariusz: Bill Willingham
Rysunki: Mark Buckingham, Steve
Leialoha
Drugi tom strasznej i zabawnej jednocześnie historii fantasy o Baśniowcach, którzy żyją w realnym świecie. Setki lat temu ich ojczyznę podbiły wojska tajemniczego Adwersarza. Baśniowcy o ludzkim wyglądzie schronili się w Nowym Jorku. Azylem dla istot o zwierzęcej aparycji stało się ogromne gospodarstwo na północy stanu, zwane Farmą. Tu właśnie dzieje się akcja komiksu. Królewna Śnieżka ma zamiar dokonać inspekcji folwarku, a przy okazji odbudować siostrzaną więź z Różą Czerwoną. Okazuje się jednak, że będzie musiała stawić czoło rebelii! Baśniowcy z Farmy – wbrew władzom z Nowego Jorku – planują wyzwolić cały Baśniogród. Opowieść przeradza się w krwawy dramat o zaskakującym zakończeniu. Znakomita fabuła, łącząca wątki fantasy z kryminałem i dramatem politycznym rodem z Orwella.
Tytuł: Czwórka?
Seria: Tetralogia Potwora, tom 4
Album, na który czytelnicy czekali od lat! Czwarta i ostatnia część tetralogii jednego z największych europejskich twórców komiksowych – Enkiego Bilala!
Główni bohaterowie, którzy po wojnie w Jugosławii zostali rozrzuceni po całym świecie, wreszcie się spotkają.
Rzeczywistość, zdominowana przez oniryczno-popowy model kultury, odpowiada antyutopijnym wizjom świata wprost wyjętym z wyobrażeń science fiction.
Światem rządzi teraz niejaki Holeraw, równie szalony jak jego poprzednik – demoniczny Optus Warhole. Czy istnieje jakiś związek pomiędzy tymi dwoma geniuszami zła?... Czyżby stary plan Warhole’a, prowadzący do samozagłady świata, nadal był realizowany? Jak zwykle główny bohater serii, Nike, jest wrzucony w sam wir wydarzeń. Czy uda mu się ocalić ludzkość?
W zgodnej ocenie zachodniej krytyki pod względem rysunkowym i malarskim album ten jest jednym z najwybitniejszych osiągnięć nie tylko w twórczości samego Bilala, ale też w całej twórczości europejskiej.
Tytuł: Diabeł na progu
Seria: Lucyfer, tom 1
Scenariusz: Mike Carey
Rysunki: Scott Hampton, Chris Weston,
James Hodgkins, Warren Pleece,
Dean Ormston
Kontynuacja serii SANDMAN Neila Gaimana!
Lucyfer – najpiękniejszy i najbardziej wpływowy – upadły anioł był w cyklu Gaimanowskim postacią drugoplanową. W nowej serii Mike’a Careya jest już głównym bohaterem.
Gwiazda Zaranna porzucił swe piekielne królestwo i przeniósł się do naszego świata. Jest teraz obywatelem Los Angeles, właścicielem modnej knajpy „Lux”. Żyje spokojnie, popija wino i podziwia piękne kobiety. Zmienia się to z chwilą, gdy w jego klubie pojawia się niespodziewany gość – jeden z najbardziej zaufanych aniołów Pana. Ma dla Lucyfera ofertę od samego Boga. A czego Gwiazda Zaranna żąda w zamian za wykonanie przysługi? Oczywiście – obietnicy nietykalności i umożliwienia powrotu do nieba. Bardziej intrygujące jednak pozostaje pytanie – co tak ważnego ma zrobić Lucyfer, że Pan jest gotów go ułaskawić?
Lucyferowi należała się własna opowieść – to wydawało się oczywiste, przynajmniej dla mnie. Był arogancki, zabawny, błyskotliwy, chłodny, potężny, manipulował wszystkimi i dawniej władał piekłem, po czym porzucił swoje królestwo, bo uznał, że ma dosyć. Niebo nie mogło mu zaufać, a piekło go znienawidziło. Lecz każdy, kto miałby do wykonania czarną robotę, zwróciłby się do Lucyfera (tak przynajmniej ja bym zrobił).
Ze Wstępu Neila Gaimana
Tytuł: Inu-Yasha, tom 11
Scenariusz i rysunki: Rumiko Takahashi
Kolejny tom mangi fantasy.
Rozwścieczony Wodnik nie przyjmuje ofiary z chłopca, bo nie jest on prawdziwym synem wójta. Tworzy ogromny tajfun i ścianę wody, które nieubłaganie kierują się w stronę wsi. Bohaterowie pragną ocalić osadę i powstrzymać żywioł…
Nowe kłopoty zaczynają się, gdy Modliszka dziurawi Miroku dłoń. To podstęp i klątwa Naraku. Chłopak udaje się do wujka Mushin-samy. Podczas rekonwalescencji nie wolno mu się posługiwać zranioną ręką, w przeciwnym razie tunel w dłoni zacznie się powiększać, aż całkowicie go wchłonie i Miroku umrze. Niestety okazuje się, że duszę Mushin-samy opętały Kokochu, które chcą zabić Miroku. Inu-Yasha, Sango i inni spieszą Miroku na pomoc. Będą się musieli zmierzyć z całym stadem demonów i… zabić Naraku – bo to jedyny sposób, by cofnąć klątwę. Tymczasem tunel w dłoni Miroku niebezpiecznie się powiększa…
Ku zaskoczeniu wszystkich okazuje się również, że brat Sango, Kohaku, wciąż żyje!
Tytuł: Brzoskwinia, tom 13
Scenariusz i rysunki: Miwa Ueda
Manga o zawiłych perypetiach miłosnych nastolatków.
Zbliża się koniec roku i wakacje. Sae wpada w ogromne tarapaty, przez które może nie zaliczyć roku. Ryo, starszy brat Kairiego, załatwił jej pracę modelki i zgarnia dla siebie zarobione przez nią pieniądze. Sae jest w nim po uszy zakochana, niczemu się nie sprzeciwia, wierzy w każde jego słowo i zaciekle go broni. Nie ma pojęcia, że Ryo ją okłamuje i planuje wykorzystywać w całkiem niedwuznaczny sposób… Momo i Kairi są zbulwersowani tym, co wyprawia Sae, mają złe przeczucia i bezskutecznie, kilkakrotnie próbują ją ostrzec.
Tytuł: Nie stójcie tam, gdzie spadnie kometa i
wytryśnie ropa naftowa
Seria: Dilbert, tom 3
Scenariusz i rysunki: Scott Adams
Kolejny tomik nadzwyczaj popularnych komiksów
Scotta Adamsa.
Album pełen zabawnych epizodów z tak zwanych karier Dilberta, głodnego władzy Dogberta, Catberta, Ratberta, rogowłosego szefa i postaci drugoplanowych. Każdy odcinek wzbudza śmiech o lekko histerycznym zabarwieniu, bo niepokojąco prawdziwie ukazuje życie w boksach amerykańskich korporacji.
Stany Zjednoczone nie mają jednak monopolu na biura pełne trutniów: komiksy o Dilbercie ukazują się w 65 krajach, w 25 językach i w kilku tysiącach gazet codziennych. Dilbert ma 150 mln wiernych czytelników.
ROZPOCZYNAMY REEDYCJĘ PRZYGÓD DWÓCH NAJSŁAWNIEJSZYCH BOHATERÓW KOMIKSOWYCH – ASTERIKSA I OBELIKSA.
Tytuł: Asteriks na igrzyskach olimpijskich – KOMIKS
FILMOWY!
Seria: Asteriks, tom 12
Scenariusz: René Goscinny
Rysunki: Albert Uderzo
Komiks wydany we Francji w 1968 roku z okazji zimowej
olimpiady w Grenoble.
Dzielni Galowie postanawiają wziąć udział w igrzyskach olimpijskich. Do startu w zawodach wytypowano dwóch – Asteriksa i Obeliksa. Jednak w Rzymie okazuje się, że zawodnicy nie mogą stosować żadnych środków dopingujących, a za taki należy uznać magiczny wywar. Mimo to postanawiają się nie poddawać i decydują, że wystartuje sam Asteriks. Ale bez magicznego wywaru Asteriks przegrywa kolejne konkurencje. Dopiero dzięki podstępowi Panoramiksa Galowie kolejny raz udowadniają, że są niepokonani.
Tytuł: Asteriks gladiator
Seria: Asteriks, tom 3
Scenariusz: René Goscinny
Rysunki: Albert Uderzo
Juliusz Cezar otrzymuje od jednego z dowódców niezwykły podarunek – Kakofoniksa – słynnego galijskiego barda. Nieświadomy sytuacji bohater jest przekonany, że czekają go występy. Jednak Cezar nie okazuje zainteresowania muzycznym talentem Kakofoniksa i po stwierdzeniu, że ten nie nadaje się na gladiatora, postanawia rzucić go na pożarcie lwom w czasie igrzysk.
Na ratunek spieszą Asteriks i Obeliks i, by dostać się do Koloseum, w którym ma być stracony ich towarzysz, postanawiają zostać gladiatorami.
Tytuł: Wyprawa dookoła Galii
Seria: Asteriks, tom 4
Scenariusz: René Goscinny
Rysunki: Albert Uderzo
Rzymianie wpadają na doskonały pomysł pokonania niezwyciężonych Galów. Postanawiają wybudować wokół wioski palisadę odcinającą jej mieszkańców od świata zewnętrznego i w ten sposób zmusić ich do kapitulacji. Asteriks zakłada się z Rzymianami, że mimo przeszkody uda mu się zwiedzić całą Galię i z każdego miejsca przywieźć jakiś specjał. I rzeczywiście bez wielkich przeszkód Asteriks razem z Obeliksem wyruszają w niezwykłą podróż. Jedynym utrudnieniem w czasie drogi są rzymskie patrole, które próbują pokrzyżować im plany.
Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...