Styczniowe premiery Klubu Świata Komiksu

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 03-01-2024 22:44 ()


Prezentujemy najbliższe premiery Klubu Świata Komiksu wydawnictwa Egmont, które trafią do sprzedaży 31 stycznia 2024 r. Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi tytułami. 

 

Bloodborne – Dama z latarnią, tom 3

Scenariusz: Cullen Bunn

Rysunki: Piotr Kowalski

Przekład: Mateusz Lis

Oprawa: twarda

Objętość: 132 strony

Format: 170x260

Cena: 79,99

ISBN: 978-83-281-7012-4

Język oryginału: angielski

Seria: Bloodborne

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: horror

 

Trzeci tom przerażającej opowieści ze świata wielokrotnie nagradzanej gry. Niegdyś dużym i ludnym miastem Yharnam owładnęła straszliwa epidemia: ludzie przemieniają się w krwiożercze potwory, a inni szaleją ze strachu i nienawiści, przez co dopuszczają się koszmarnych czynów. Na ulice wychodzą łowcy potworów, czy jednak będą w stanie zatrzymać rozprzestrzenianie się zarazy? A czy kapłan ze świątyni Kościoła Uzdrowienia zdoła uchronić wiernych przed zagrożeniem? Co gorsza, pojawia się rozsiewająca pomór demonica zwana Damą z Latarnią...

Scenariusz komiksu został napisany przez sławnego amerykańskiego scenarzystę Cullena Bunna, znanego z serii „Hrabstwo Harrow” czy z opowieści o Spider-Manie i X-Men, a ilustracje są dziełem cieszącego się sympatią czytelników niezwykle zdolnego polskiego rysownika Piotra Kowalskiego („Gail”, „Wydział Lincoln”, „The Dark Tower”, „SEX”).

Album zbiera materiały pierwotnie opublikowane w zeszytach miniserii "Bloodborne: Lady of the Lanterns" #1–4 oraz w zeszycie specjalnym wydanym z okazji Free Comic Book Day 2022.

 

Świat Akwilonu.

Krasnoludy – Tiss z Bractwa Tarczy, tom 5

Scenariusz: Nicolas Jarry

Rysunki: Nicolas Demare

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 56 stron

Format: 215x290

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-6663-9

Język oryginału: francuski

Seria: Świat Akwilonu

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: fantasy

 

W świecie Akwilonu krasnoludy są jedną z najpotężniejszych ras, ale zdają sobie sprawę, że jeśli okażą choćby odrobinę słabości, ulegną krwiożerczym ogrom i orkom albo zachłannym ludziom...

Tiss jest córką znakomitego wojownika, kapitana straży Bractwa Tarczy. W jej rodzinnym mieście nigdy nie przyjmowano kobiet do wojska, jednak dziewczyna postanawia przełamać tę odwieczną tradycję. Czy uda się jej spełnić marzenia o karierze w armii? Czy będzie w stanie dorównać chłopakom w trakcie wyczerpującego szkolenia i późniejszych walk ze straszliwymi wrogami? Oto opowieść o kobiecie, która przeszła do krasnoludzkiej legendy.

Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les druides”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”, „Les brumes d’Asceltis”, „Les Chroniques de Magon”). Autorem scenariuszy do wszystkich historii o krasnoludach jest drugi z nich, a twórcą rysunków do tego tomu cyklu – francuski grafik Nicolas Demare („Merlin – La quête de l’épée”). Cykle ze świata Akwilonu cały czas rozwijają się i powstają kolejne tomy.

 

Trzy duchy Tesli. Spadkobiercy promienia, tom 3

Scenariusz: Richard Marazano

Rysunki: Guilhem

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 64 strony

Format: 216x285

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-5771-2

Język oryginału: francuski

Seria: Trzy duchy Tesli

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: science fiction

 

Trzeci i ostatni tom trzymającej w napięciu serii fantastyczno-sensacyjnej.

Stany Zjednoczone walczą z Japończykami na Pacyfiku i są w stanie wojny z Niemcami. Tymczasem w samej Ameryce potężni ludzie dążą do zawarcia paktu z nazistami, aby razem z nimi zbudować koszmarny niewolniczy świat. Usiłuje temu zapobiec tajna społeczność geniuszy, której pomaga nastoletni Travis. Czy nieliczni bohaterowie zdołają cokolwiek zdziałać? Sytuacja robi się całkiem beznadziejna, gdy nad Stanami pojawia się latająca flota stalowych samurajów...

Seria jest dziełem dwóch francuskich autorów – scenarzysty Richarda Marazano (współtwórcy ponad czterdziestu cykli historycznych, przygodowych i fantastycznych) oraz rysownika Guilhema, który ma na koncie trzy tytuły, w tym zbierającą bardzo wysokie oceny serię humorystyczną „Space Mounties”.

 

Uniwersum DC. Batman - Wojna cieni

Scenariusz: Joshua Williamson

Rysunki: Howard Porter, Viktor Bogdanovic,

Stephen Segovia i inni

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 336 stron

Format: 167x255

Cena: 129,99

ISBN: 978-83-281-6530-4

Język oryginału: angielski

Seria: Uniwersum DC

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Gdy Ra’s Al-Ghul ginie z ręki Deathstroke’a, Talia Al-Ghul postanawia pomścić śmierć ojca i wysyła Ligę Cieni, aby zlikwidowała Slade’a Wilsona i wszystkie osoby z nim związane! Czy Batman i Robin zdążą odnaleźć Deathstroke’a i doprowadzić go przed wymiar sprawiedliwości... zanim Slade i Talia pozabija się nawzajem. I komu zależy, żeby tak się stało? Ten wielowątkowy crossover pełen starć, akcji, tajemnic i zdrady nie pozostanie bez wpływu na świat DC!

Scenarzysta Joshua Williamson wraz z najlepszymi rysownikami, wśród których znaleźli się między innymi: Howard Porter, Roger Cruz, Paolo Pantalena, Viktor Bogdanovic i Stephen Segovia, przedstawiają epicką opowieść, która prowadzi do kolejnego rozdziału historii uniwersum DC – eventu „Mroczny kryzys na nieskończonych ziemiach”.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: „Shadow War: Alpha“ #1, „Batman” #122-123, „Deathstroke Inc.” #7-9, „Robin” #13-15, „Shadow War Zone” #1 oraz „Shadow War: Omega” #1.

Uniwersum DC.

Superman: Syn Kal-Ela – Przebudzenie, tom 2

Scenariusz: Tom Taylor

Rysunki: Cian Tormey, Bruno Redondo, Steve Pugh

Przekład: Jakub Syty

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 168 stron

Format: 167x255

Cena: 59,99

ISBN: 978-83-281-6529-8

Język oryginału: angielski

Seria: Uniwersum DC

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Drugi tom najnowszych przygód Supermana w ramach linii wydawniczej Uniwersum DC. Jonathan Kent jest nowym ziemskim Człowiekiem ze Stali! Czeka go walka z dyktatorem obcego kraju i starcie z wielkim morskim stworem. Rola Supermana może być przytłaczająca. Czy nastolatek pójdzie w ślady ojca, czy obierze własną drogę?

Podczas gdy jego ojciec przebywa na innej planecie, Jon Kent przejął rolę Supermana, aby bronić Ziemi. Razem ze swoim chłopakiem, Jayem Nakamurą, przeciwstawia się dyktatorowi Gamorry, Henry’emu Bendixowi, próbując udaremnić jego plan przejęcia kontroli nad wszystkimi superbohaterami. Gdy Bendix znajduje sojusznika w osobie Lexa Luthora, Superman łączy siły z Aquamanem, by stawić czoło stworowi z morskich głębin. Z kolei kiedy zaczynają ginąć supebohaterowie, udaje się po pomoc do Nightwinga. Czy Jonowi uda się obalić Bendixa i zagwarantować bezpieczeństwo bliskich mu ludzi?

Z każdą kolejną przygodą w tej serii Jon definiuje, co oznacza bycie Człowiekiem ze Stali.

Tom stworzyli scenarzysta Tom Taylor („Injustice”) oraz rysownicy: Cian Tormey („Catwoman”), Bruno Redondo („Titans”), Steve Pugh („Liga Sprawiedliwości”) i Clayton Henry („Flash”).

Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach „Superman: Son of Kal-El” #7–10, „Superman: Son Of Kal-El 2021 Annual” #1 i „Nightwing” #89.

 

Marvel Fresh. Świt X – Wolverine

Scenariusz: Benjamin Percy

Rysunki: Adam Kubert, Viktor Bogdanović

Przekład: Bartosz Czartoryski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 180 stron

Format: 167x255

Cena: 69,99

ISBN: 978-83-281-5373-8

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Fresh

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Wolverine nie miał łatwego życia. Był bohaterem. Był mordercą. Wyprawił się do Piekła i z powrotem. Jednak teraz, kiedy mutanci zbudowali dla siebie azyl na wyspie Krakoa, wreszcie ma szansę odnaleźć szczęście. Niestety ktoś uparł się, by mu ją odebrać: nieznany wróg niszczy reputację mutantów, przerabiając drogocenne płatki kwiatów z Krakoi na narkotyk. Wolverine musi go powstrzymać… a przy okazji dowiedzieć się, dlaczego ktoś w Paryżu pragnie jego krwi.

Scenariusz tego tomu napisał Benjamin Percy, znany między innymi z komiksów „Green Arrow”, „Nastoletni Tytani” czy „Wolverine – Długa noc”. Rysunki stworzyli Viktor Bogdanović („Superman – Action Comics”) i Adam Kubert („Ultimate X-Men”, „Wolverine – Geneza II”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Wolverine” #1–5.

Uwaga: tom „Świt X – Wolverine” należy do cyklu „Świt X”. Ukazujące się w nim komiksy kontynuują wątki z albumu „Ród X/Potęgi X”, w którym scenarzysta Jonathan Hickman otworzył zupełnie nowy rozdział w historii Marvelowskich mutantów. Polecamy również serię główną opowiadającą o przygodach X-Men, czyli „Świt X – X-Men”, a także samodzielne albumy „Świt X – New Mutants” i „Świt X – Marauders”.

 

 

Cruella. Czerń, biel i czerwień

Scenariusz: Hachi Ishie

Rysunki: Hachi Ishie, Alice Lewis

Przekład: Mateusz Lis

Oprawa: miękka z obwolutą

Objętość: 176 stron

Format: 148x210

Cena: 32,99

ISBN: 978-83-281-6440-6

Język oryginału: angielski

Seria: Cruella

Kategoria: manga

Tematyka: przygodowy

 

Manga rozwija wątki słynnego filmu o jednym z najlepiej ubranych disnejowskich czarnych charakterów – nikczemnej Cruelli De Mon! Nie zawsze była Cruellą. Obdarzona talentem i wyobraźnią Estella marzy o karierze projektantki mody, jednak cały świat jakby sprzysiągł się przeciwko niej. Życie opierające się na złodziejskim fachu nie opływa w dostatki, ale Estella wierzy, że w Londynie lat 70., sercu świata mody, jej marzenia wreszcie się spełnią! Dowiedz się, jak wyglądało życie ambitnej projektantki oraz jej najlepszych przyjaciół i wspólników, Horacego i Jaspera, nim na scenie pojawiła się wyrachowana i nieznosząca sprzeciwu Cruella!

 

Star Wars. Darth Maul. Syn Dathomiry

Scenariusz: Jeremy Barlow, Dave McCaig

Rysunki: Juan Frigeri, Dave McCaig, Lucas Marangon

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 144 strony

Format: 167x255

Cena: 54,99

ISBN: 978-83-281-6441-3

Język oryginału: angielski

Seria: Star Wars

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: science fiction

 

Przecięcie na pół przez Obi-Wana Kenobiego i odrzucenie przez dawnego sithańskiego mistrza, Dartha Sidiousa, to za mało, żeby pokonać Dartha Maula. W istocie jedynie go to wzmocniło na tyle, żeby stanął do walki z całą galaktyką... wraz z armią Mandalorian! Po utworzeniu Kolektywu Cienia – organizacji przestępczej złożonej z Huttów, Czarnego Słońca, Mandalorian i budzących grozę Braci Nocy – Maul wypowiada wojnę Sidiousowi i jego generałom, hrabiemu Dooku i generałowi Grievousowi. Opowieść stanowi adaptację niewyprodukowanych odcinków serialu „Wojny klonów” i jest finałem sagi o Maulu.

 

Adaptacje literatury. Podróż do wnętrza ziemi

Scenariusz: Curd Ridel

Rysunki: Frédéric Garcia

Przekład: Marek Puszczewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 215x290

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-6758-2

Język oryginału: francuski

Seria: Adaptacje literatury

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: przygodowy

 

Komiksowa adaptacja jednej z najlepszych i najbardziej znanych powieści science fiction autorstwa Juliusza Verneʼa. Napisana w 1864 roku „Podróż do wnętrza Ziemi” była jedną z pierwszych powieści poruszających tematykę eksploracji wnętrza Ziemi.

Historia rozpoczyna się, gdy mieszkający w Hamburgu profesor mineralogii Otto Lidenbrock i jego siostrzeniec Aksel rozszyfrowują starożytny manuskrypt runiczny, w którym islandzki historyk opisał swoją rzekomą wyprawę do wnętrza Ziemi. Postanawiają udać się na Islandię i przy pomocy Hansa, lokalnego przewodnika, odnajdują na dnie wulkanu przejście, które zaprowadzi ich do trzewi ziemskiego globu. Tam odkrywają niezwykły świat ogromnych jaskiń zamieszkałych przez dziwne stworzenia. A przygoda dopiero się zaczyna... Autorami albumu są pochodzący z Konga scenarzysta i kompozytor, autor wielu humorystycznych opowieści rysunkowych Curd Ridel („Ushuaia”, „Le Gowap”) oraz francuski rysownik Frédéric Garcia („Lucky Luke”).

Adaptacje literatury. Don Kichot

Scenariusz: Philippe Chanoinat, Jean-Blaise Dijan

Rysunki: David Pellet

Przekład: Marek Puszczewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 56 stron

Format: 215x290

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-6759-9

Język oryginału: francuski

Seria: Adaptacje literatury

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: przygodowy

 

„Don Kichot z La Manchy” to najsłynniejsza powieść autorstwa Miguela Cervantesa, a także jedno z najważniejszych dzieł literatury hiszpańskiej. Imię głównego bohatera przeszło do języka potocznego jako określenie osoby tracącej poczucie rzeczywistości w pogoni za wzniosłymi ideami i celami.

Bohaterem historii jest zubożały szlachcic Alonso Quijano, pasjonat powieści rycerskich. W wyniku ich lektury uznaje, że jest błędnym rycerzem, przybiera imię Don Kichot i na wiernym wierzchowcu Rosynancie (w rzeczywistości chudej szkapie) wyrusza w świat, by bronić honoru ukochanej Dulcynei (w rzeczywistości ubogiej chłopki z sąsiedniej wsi). Dołącza do niego giermek Sancho Pansa, którego głównym zmartwieniem jest brak jedzenia. Nieprawdopodobne przygody prowadzą dwóch wędrowców przez Hiszpanię.

Autorami scenariusza tej adaptacji są dwaj Francuzi – Philippe Chanoinat („Elvis”, „De Funès et Bourvil”) i Jean-Blaise Djian („Czwórka z Baker Street”). Rysunki natomiast wykonał francuski rysownik i animator David Pellet.

Kaczogród. Dotyk Midasa

i inne historie z lat 1961–1962, tom 13

Scenariusz: Carl Barks

Rysunki: Carl Barks

Przekład: Marcin Mortka, Jacek Drewnowski

Oprawa: twarda

Objętość: 248 stron

Format: 170x260

Cena: 89,99

ISBN: 978-83-281-6442-0

Język oryginału: angielski

Seria: Kaczogród

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: humor

 

Niniejszy album zawiera komiksy Carla Barksa z lat 1961–1962. Tytułowy „Dotyk Midasa” to opowieść, w której zadebiutowała Magika de Czar. Pochodząca z południa Włoch wiedźma i antagonistka Sknerusa McKwacza z obsesją na punkcie jego pierwszej dziesięciocentówki to postać uwielbiana przez kolejne pokolenia czytelników i autorów kaczych komiksów. Magika powraca w tym tomie jeszcze w historii „Walentynka za dychę”. Na tym jednak nie koniec, bo w zbiorze znalazł się także pierwszy komiks z innym rywalem Sknerusa – biznesmenem Johnem Kwakerfellerem („Pełny gaz”), który później na stałe zagościł w Kaczogrodzie. Najbogatszemu kaczorowi świata na drodze stają również dobrze już mu znani Bracia Be, a nawet... kozioł śnieżny. W tomie nie zabrakło też oczywiście mniej lub bardziej szalonych przygód z innymi bohaterami barksowskiego świata, na czele z Kaczorem Donaldem i Diodakiem. „Kaczogród” to kolekcja uwielbianych klasycznych komiksów, napisanych i narysowanych przez Carla Barksa w latach 1943–1972. Komiksy są prezentowane w kolejności chronologicznej. To prawdziwy skarb dla fanów!

  

Klasyczne baśnie Disneya. Piękna i Bestia

Scenariusz: Bobbi J.G. Weiss, Silvia Dell’Amore

Rysunki: Colleen Doran

Przekład: Mateusz Lis

Oprawa: miękka

Objętość: 64 strony

Format: 170x260

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-5695-1

Język oryginału: angielski

Seria: Klasyczne baśnie Disneya

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: przygodowy

 

Przeznaczona dla małych i dużych czytelników komiksowa adaptacja wspaniałej filmowej opowieści „Piękna i Bestia"! W spokojnej wiosce, gdzie życie toczy się monotonnym rytmem, a marzycieli traktuje się jak dziwaków, żyje piękna i wrażliwa Bella. Dziewczyna uwielbia czytać książki i bujać w obłokach. Z czułością troszczy się o swojego starego ojca – ekscentrycznego wynalazcę. Wszystko się zmienia, gdy Bella trafia na zamek tajemniczej, budzącej grozę Bestii. Tam, u boku zaczarowanych mieszkańców, przekonuje się, że pozory mogą mylić, a prawdziwe piękno kryje się w głębi serca. Komiks o tym, że najważniejsze jest niewidoczne dla oczu, a wrażliwość, dobro i prawdziwa miłość mogą odmienić zarówno ciało, jak i duszę, odegnać zło, smutek i zwątpienie.

 

Lucky Luke. Dwudziesty pułk kawalerii, tom 27

Scenariusz: René Goscinny

Rysunki: Morris

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 216x285

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-6764-3

Język oryginału: francuski

Seria: Lucky Luke

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

To album autorstwa mistrzów komiksu: Morrisa i Goscinnego. Lucky Luke, legenda Dzikiego Zachodu, nie ma chwili spokoju. Zostaje poproszony przez rząd Stanów Zjednoczonych o wypełnienie delikatnej misji – musi doprowadzić do utrzymania pokoju z Czejenami. Samotny Kowboj stawi czoło nie tylko koalicji walecznych plemion, ale też zafiksowanemu na punkcie regulaminu pułkownikowi amerykańskiej kawalerii. Na szczęście będzie mógł liczyć na pomoc pewnego szeregowego żołnierza i – jak zwykle – wiernego Jolly Jumpera.

Seria „Lucky Luke” została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego (1926–1977) oraz rysownika Morrisa (1923–2001). Obecnie jest kontynuowana przez innych autorów.

Smerfy Komiks. Smerfy w Pilulicie, tom 31

Scenariusz: Alain Jost, Thierry Culliford

Rysunki: Pascal Garray

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 216x285

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-6770-4

Język oryginału: francuski

Seria: Smerfy Komiks

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

To album o Smerfach, dość spokojnych istotach, które lubią opowieści o szalonych przygodach.

Poeta często miewa natchnienie, ale inne Smerfy rzadko kiedy chcą słuchać jego nudnawych utworów. W końcu dostaje dobrą radę: napisz książkę pełną przygód i niezwykłych wydarzeń, bo wszyscy lubią takie opowieści. Ale czy łatwo jest zaspokoić gusta odbiorców? Zobaczmy, czy Poeta będzie w stanie wymyślić historię, którą czyta się z zapartym tchem!

Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

 

Lulu i Nelson. Biała lwica, tom 3

Scenariusz: Charlotte Girard, Jean-Marie Omont

Rysunki: Aurélie Neyret

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 72 strony

Format: 216x285

Cena: 44,99

ISBN: 978-83-281-6106-1

Język oryginału: francuski

Seria: Lulu i Nelson

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: przygodowy

 

Trzecia i ostatnia część przygodowej opowieści dla dzieci o spełnianiu marzeń, walce o wolność i miłości do zwierząt. Pierwszy tom serii zdobył nagrodę na francuskim Festiwalu Komiksowym w Blois w 2020 roku. W tym samym roku na podstawie komiksu powstał długometrażowy film animowany.

Lulu zamieszkała na farmie adwokatki Mary, która broni praw czarnoskórej ludności RPA. Walka z rasistowskim systemem jest bardzo niebezpieczna, o czym już niedługo mają się przekonać mieszkańcy gospodarstwa. Czy jednak mimo zagrożeń uda im się przetrwać i dalej prowadzić działalność? A czy sama Lulu zrozumie, że nie powinna zabierać lwiątek do Włoch, bo tresowanie i pokazywanie dzikich zwierząt na arenie jest odebraniem im wolności?

Scenarzystami serii są Charlotte Girard i Jean-Marie Omont, którzy wcześniej wspólnie tworzyli niezwykle wysoko oceniany przez czytelników cykl mangowy „La balade de Yaya”. Rysunki są dziełem Aurélie Neyret, ilustratorki pism dziecięcych i współautorki znanej także w Polsce serii „Pamiętniki Wisienki”.

Supersi. Samotność, tom 4

Scenariusz: Frédéric Maupomé

Rysunki: Dawid

Przekład: Marek Puszczewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 120 stron

Format: 148x210

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-6166-5

Język oryginału: francuski

Seria: Supersi

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: science fiction/przygodowy

 

Troje dzieci z innej planety – Mat, Lili i Benji – są obdarzone supermocami i wspomagane przez robota Ala. Są rozdarte między chęcią prowadzenia normalnego życia wśród ludzi a lękiem przed odkryciem, kim są. W tej serii autorzy podejmują takie tematy, jak poszukiwanie tożsamości, rodziny, samotności i odmienności pod przykrywką opowieści o superbohaterach.

W czwartym tomie dowiadujemy się, że Mat nie radzi sobie po zniknięciu Benjiego, bo nadal jest w szoku, a jego siostra Lili za wszelką cenę próbuje odszukać młodszego brata. Nieoczekiwanie dzieci znajdują schronienie u inspektora Leseca, który zrobi wszystko, żeby im pomóc.

 

Louca. Wszystko idzie źle, tom 7

Scenariusz: Bruno Dequier

Rysunki: Bruno Dequier

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 68 stron

Format: 215x290

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-6760-5

Język oryginału: francuski

Seria: Louca

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Siódmy tom uwielbianej przez francuskie nastolatki serii o chłopaku chcącym zostać dobrym piłkarzem i o jego przyjacielu nie z tej ziemi.

Louca przystępuje do kolejnych pojedynków z zawodnikami, których chce ściągnąć do nowo utworzonej drużyny Feniksów. Stara się z całych sił dorównać przeciwnikom w różnych dyscyplinach sportu, ale nawet z pomocą ducha Nathana często nie może osiągnąć celu. Chwilami wręcz myśli, że wszystko idzie źle... Musi też się starać o odzyskanie zaufania pięknej Julii, a w dodatku staje się celem profesjonalnego zabójcy! Jak Louca poradzi sobie z tyloma kłopotami naraz?

Autorem opowieści jest Bruno Dequier, który pracował przy takich filmach jak „Przygoda w Paryżu” czy „Lorax”. Potem stworzył komiksowy cykl „Louca”, który szybko stał się przebojem rynku frankofońskiego. Trzeci tom serii został w 2014 roku wyróżniony belgijską Nagrodą Saint-Michel w kategorii komiksu dla młodych odbiorców.

 

Kumpelki na wsi, tom 6

Scenariusz: Christophe Cazenove

Rysunki: Philippe Fenech

Przekład: Adam Tomczak

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 48 stron

Format: 215x290

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-6161-0

Język oryginału: francuski

Seria: Kumpelki

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Rok szkolny nareszcie się skończył i kumpelki oddają się zasłużonemu odpoczynkowi. Jednak dla Jessiki wakacje nie zapowiadają się wesoło – rodzice wysyłają ją na miesiąc na wieś, do dawno niewidzianej ciotki i kuzynki. Życie na wsi radykalnie odbiega od tego, do czego Jess jest przyzwyczajona. No i jak wytrzyma tyle czasu bez koleżanek?

Seria adresowana jest dla nieco starszych miłośniczek „Sisters”. Jej scenarzystą jest Christophe Cazenove – autor serii „Sisters” oraz „Kasia i jej kot” czy „Mali bogowie”. Za rysunki odpowiada Philippe Fenech, twórca ilustracji do znakomicie ocenianego przez czytelników cyklu przygodowo-humorystycznego „Ulysse!” czy przeznaczonej dla młodych odbiorców historii „Léo Passion Rugby”.

 

Diabełki – Brat i siostra na zawsze! tom 4

Scenariusz: Olivier Dutto

Rysunki: Olivier Dutto

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 144 strony

Format: 167x255

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-6641-7

Język oryginału: francuski

Seria: Komiksy są super!

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Dwa diabełki nie mogą bez siebie żyć... a dokładniej mówiąc: nie mogą żyć bez robienia sobie na złość! Sprytna Nina uważa dzień za stracony, jeśli nie doprowadzi do ukarania brata przez rodziców, z kolei Tomek wykorzystuje każdą okazję, aby zdezintegrować siostrę, którą podejrzewa o bycie agentką kosmitów. Bywa jednak, że rodzeństwo łączy siły w sytuacjach wymagających współpracy. Wtedy okazuje się, że diabełki naprawdę nie potrafią bez siebie żyć, a co więcej, uświadamiają sobie, że są bratem i siostrą na zawsze!

Scenarzystą i rysownikiem serii jest francuski twórca Olivier Dutto, który zdobył popularność właśnie „Diabełkami”, które są wydawane od 2004 roku. Wymyślił też serię poboczną, „Grippy”, poświęconą leniwemu kotu Niny i Tomka.

Jedna z najpopularniejszych we Francji serii humorystycznych dla dzieci. Druga część cyklu została w 2005 roku wyróżniona nagrodą na Festiwalu Komiksu w Angoulême w kategorii dla młodych odbiorców. Czwarty album zbiorczy składa się z trzech tomów oryginalnych: „Jak ujarzmić brata”, „Urwanie głowy z tym bratem!” oraz „Brat i siostra na zawsze!”.


comments powered by Disqus