Grudniowe nowości Klubu Świata Komiksu

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 03-12-2023 13:18 ()


Prezentujemy najnowsze premiery Klubu Świata Komiksu wydawnictwa Egmont, które trafią do sprzedaży 6 grudnia. Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi tytułami.  

 

 

Premiera 6 grudnia 2023 r.

 

Lanfeust z Troy. Zaczarowany las, tom 9 

Scenariusz: Christophe Arleston

Rysunki: Didier Tarquin

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 60 stron

Format: 216x285

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-6152-8

Język oryginału: francuski

Seria: Lanfeust z Troy

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: fantasy

 

Wspaniały powrót największego bohatera planety Troy! Będzie i wesoło, i krwawo! Co obecnie porabia legendarny heros? Nigdy nie szukał sławy, dlatego krąży po odległych krainach jako zwykły wędrowny kowal. Tymczasem kudłaty troll Hebius zadomowił się w eckmulskiej Akademii, gdzie zajmuje odpowiedzialne stanowisko. Wydaje się, że w świecie Troy zapanował spokój, ale od pewnego czasu dzieje się coś zastanawiającego: liczni mędrcy umierają w niejasnych okolicznościach, a przepływ mocy ulega zakłóceniom. Czy za te tajemnicze wydarzenia jest odpowiedzialny ktoś, kto ma złe zamiary? Będzie musiał się znaleźć bohater, który znajdzie odpowiedź na to pytanie...

Wszystkie opowieści rozgrywające się w świecie Troy (m.in. „Trolle z Troy”, „Zdobywcy Troy”) wymyślił słynny francuski scenarzysta Christophe Arleston. Autorem rysunków do „Lanfeusta z Troy” jest Didier Tarquin, twórca ilustracji także do innych opowieści o tym samym bohaterze: „Lanfeust w kosmosie” i „Odyseja Lanfeusta”.

 

Świat Akwilonu. Magowie – Aldoran, tom 1

Scenariusz: Jean-Luc Istin

Rysunki: Kyko Duarte

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 52 strony

Format: 215x290

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-6666-0

Język oryginału: francuski

Seria: Świat Akwilonu

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: fantasy

 

„Magowie” to już czwarta z przedstawianych polskiemu czytelnikowi serii rozgrywających się w Akwilonie – jednym z największych komiksowych uniwersów fantasy. Akcja tej opowieści, podobnie jak fabuły cykli „Elfy”, „Krasnoludy” oraz „Orki i gobliny”, jest umieszczona w krainie Arranii, natomiast akcja najnowszej z wydawanych we Francji serii zatytułowanej „Ziemie Ogona” – w krainie Ogonii. W chwili obecnej cykle ze świata Akwilonu liczą łącznie ponad osiemdziesiąt albumów!

W Arranii magami nazywa się najpotężniejszych czarowników z rasy ludzkiej. Mają różne specjalizacje w zakresie sztuki czarów, należą też do różnych kast. Każdy z tomów serii jest poświęcony innemu magowi, przy czym nie zawsze są postaciami głównymi opowieści, ale zawsze dla niej kluczowymi. W kolejnych albumach poznajemy czarownika żywiołów Aldorana, specjalistę od wiedzy runicznej Eragana, stosującego nekromancję Altherata czy alchemiczkę Arundillę. Różnorodność typów czarów i ich ciekawe wykorzystanie przez bohaterów zrobią wrażenie na niejednym czytelniku!

Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści specjalizujący się w opowieściach mitycznych, baśniowych i fantastycznych: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les druides”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”). Także oni są głównymi twórcami scenariuszy do serii „Magowie”. Za rysunki do poszczególnych tomów odpowiadają różni rysownicy, m.in. Hiszpan Kyko Duarte („Elfy”, „Ziemie Ogona”), Francuz Stéphane Créty („Orki i gobliny”, „Acriboréa”) czy Serb Laci („Sherlock Holmes i wampiry Londynu”, „Sherlock Holmes i Necronomicon”).

Cykle ze świata Akwilonu cały czas rozwijają się i na tę chwilę liczą łącznie ponad dziewięćdziesiąt albumów!

 

Usagi Yojimbo. Wojna Tengu!, tom 3

Scenariusz: Stan Sakai, Julie Fuji Sakai

Rysunki: Stan Sakai

Przekład: Jarosław Grzędowicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 192 strony

Format: 145x205

Cena: 59,99

ISBN: 978-83-281-5568-8

Język oryginału: angielski

Seria: Usagi Yojimbo

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: fantasy

 

Najnowszy album mistrza Stana Sakaiego o Usagim, roninie przemierzającym dawną Japonię i walczącym z niesprawiedliwością.

Usagi odwiedza Sojobo, swojego starego nauczyciela, i zostaje wciągnięty w konflikt między różnymi gatunkami tengu, górskich demonów. Następnie Yojimbo dostarczy kosz jaszczurek pustelnikowi mieszkającemu na wyspie pełnej węży. Okaże się, że królik i dziwny samotnik już się kiedyś poznali... Później ronin spotka młodego mistrza walki mieczem, który wypełnia ostatnią wolę zmarłego nauczyciela. Aby misja się powiodła, będą musieli połączyć siły.

Seria „Usagi Yojimbo” jest tworzona od 1984 roku przez supergwiazdę komiksu amerykańskiego, scenarzystę i rysownika Stana Sakaiego. Na jej podstawie powstał serial animowany, który jest emitowany na platformie Netflix.

  

Wiedźmin. Adaptacje opowiadań

Andrzeja Sapkowskiego. Mniejsze zło

Scenariusz: Jacek Rembiś

Rysunki: Adam Gorham

Oprawa: miękka

Objętość: 56 stron

Format: 170x260

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-281-5573-2

Język oryginału: angielski

Seria: Wiedźmin. Adaptacje opowiadań Andrzeja Sapkowskiego

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: fantasy

 

Komiksowa adaptacja opowiadania Andrzeja Sapkowskiego.

Czarodziej Stregobor tkwi zamknięty w swojej wieży w Blaviken. Jest przekonany, że grozi mu śmierć z ręki kobiety dotkniętej Przekleństwem Czarnego Słońca. Prosi Geralta, żeby wybrał mniejsze zło i ją zgładził. Ale gdy wiedźmin spotyka Renfri, ta mówi mu, że to mag jest prawdziwym potworem. I że Stregobor powinien zginąć za bestialskie zbrodnie, których dopuszczał się w imię swoich przyziemnych przesądów. Jego śmierć byłaby… mniejszym złem. Geralt nie chce wybierać między jednym złem a drugim. Tylko czy jego neutralność pozwoli uniknąć rozlewu krwi?

Scenariusz – na podstawie opowiadania Andrzeja Sapkowskiego – napisał Jacek Rembiś, a rysunki stworzył Adam Gorham.

Sandman. Przebudzenie, tom 10

Scenariusz: Neil Gaiman

Rysunki: Michael Zulli, Jon J. Muth, Charles Vess

Przekład: Paulina Braiter

Oprawa: twarda

Objętość: 192 strony

Format: 170x260

Cena: 89,99

ISBN: 978-83-281-5724-8

Język oryginału: angielski

Seria: Sandman

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: fantasy

 

Dziesiąty, ostatni tom niezwykłej, magiczno-mistycznej sagi o Władcy Snów – Sandmanie z Nieskończonych. Sandman umarł. Starożytni bogowie, starzy przyjaciele i wrogowie zbierają się, by oddać mu hołd, zamykając długą opowieść o Morfeuszu. Jednak echa jego życia nadal rozbrzmiewają, dotykając mężczyznę, który nie chce umrzeć, chińskiego mędrca zagubionego na pustyni snów i starzejącego się Williama Szekspira, który w końcówce życia musi wypełnić swój ostatni obowiązek wobec Sandmana.

Liczne nawiązania kulturowe i religioznawcze zawarte w opowieści spowodowały, że „Sandman” został uznany przez krytykę za dzieło wybitne. Zebrał wiele nagród komiksowych, m.in. Nagrodę Eisnera, Nagrodę Harveya oraz World Fantasy Award – nagrodę zarezerwowaną dla literatury, którą po raz pierwszy w historii otrzymał komiks. Autorem scenariusza jest wielokrotnie nagradzany pisarz, scenarzysta komiksowy i filmowy Neil Gaiman, laureat m.in. Nagrody Eisnera, Harveya i Hugo. Za ilustracje do tego tomu odpowiadają rysownicy należący do najwybitniejszych współczesnych artystów komiksowych: Michael Zulli („Batman – Ziemia niczyja”), Jon J. Muth („Potwór z bagien”, „Lucyfer”) i Charles Vess („Księgi magii”, „Promethea”).

 

Conan – Bitwa o Wężową Koronę

Scenariusz: Saladin Ahmed

Rysunki: Luke Ross

Przekład: Bartosz Czartoryski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 120 stron

Format: 167x255

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-6722-3

Język oryginału: angielski

Seria: Conan

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Conan Barbarzyńca pokonuje groźną pustynię, nie trafia jednak do stygijskiej świątyni ani vendhyjskiej fortecy, tylko w miejsce znacznie, ale to znacznie dziwniejsze… do Las Vegas, Miasta Grzechu! Najwyraźniej przyszła pora na to, by swymi obutymi w sandały stopy podeptał błyszczące klejnotami trony uniwersum Marvela… a wkrótce wyruszy też na poszukiwanie potężnego starożytnego artefaktu – Wężowej Korony. Czy zdobędzie dzięki niemu własne królestwo? Czy też wpadnie w zasadzkę zastawioną przez samego Mephisto?

Scenariusze do tego tomu napisał zdobywca Nagrody Eisnera – Saladin Ahmed, a rysunki stworzył Luke Ross.

Album zawiera materiały opublikowane w zeszytach „Conan: Battle for the Serpent Crown” (2020) #1–5.

 

DC Horror. Miły dom nad jeziorem, tom 2

Scenariusz: James Tynion IV

Rysunki: Álvaro Martínez Bueno

Przekład: Paulina Braiter

Oprawa: twarda

Objętość: 192 strony

Format: 170x260

Cena: 89,99

ISBN: 978-83-281-6704-9

Język oryginału: angielski

Seria: DC Horror

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: horror

 

Drugi tom bestsellerowej serii uhonorowanej w 2022 roku Nagrodą Eisnera. Scenarzysta James Tynion IV zmienił oblicze horroru we współczesnym komiksie!

Dziesięcioro ocalałych bohaterów zebranych w domu przez ich wspólnego przyjaciela Waltera myślało, że w końcu odkryło jego zamiary, lecz, jak się okazało, wszystko jest inaczej. Czy uda im się uwolnić od schematów? A może wszyscy są zdeterminowani, by zbudować własne więzienie?

Scenariusz komiksu napisał James Tynion IV („Batman”, „Coś zabija dzieciaki”, „Departament Prawdy”), a rysunki wykonał jego wieloletni współpracownik Álvaro Martínez Bueno („Detective Comics”, „Justice League Dark”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach jako „The Nice House On The Lake” #7–12.

Komiks dla dorosłych.

 

Batman: Ziemia niczyja – Kataklizm, tom 1

Scenariusz: Chuck Dixon, Doug Moench, Alan Grant i inni

Rysunki: Klaus Janson, Graham Nolan, Jim Aparo i inni

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 588 stron

Format: 170x260

Cena: 199,99

ISBN: 978-83-281-6517-5

Język oryginału: angielski

Seria: Batman

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Album „Batman: Ziemia Niczyja – Kataklizm” rozpoczyna siedmiotomową sagę o upadku Gotham. To jedno z kluczowych dzieł w historii komiksów o Mrocznym Rycerzu. Crossover rozegrał się na łamach różnych tytułów związanych z Batmanem pod koniec lat 90., a jego pomysłodawcą był Jordan B. Gorfinkel.

Po wydarzeniach z albumów „Batman: Epidemia” i „Batman: Dziedzictwo” miasto zostało osłabione, a jego mieszkańcy poważnie ucierpieli na skutek epidemii. Jednak to dopiero początek nieszczęść, które czekają Gotham.

Nowy przeciwnik Batmana pozostawia po sobie wyraźnie widoczne i słyszalne dowody swojej działalności. Uderzy tylko raz, ale na zawsze zmieni życie Mrocznego Rycerza. Gotham staje się ofiarą niespodziewanej siły natury – trzęsienia ziemi o sile ponad 7,6 stopnia w skali Richtera. W jednej chwili Jaskinia Nietoperza i Rezydencja Wayne’ów ulegają zniszczeniu. Giną tysiące ludzi. Choć miasto pogrąża się w chaosie, Nightwing, Robin i reszta batrodziny próbują opanować sytuację. Czy Mroczny Rycerz uratuje to, co zostało z Gotham? A może potężny kataklizm zrujnuje metropolię do tego stopnia, że jej odbudowa nie będzie możliwa?

Autorami scenariusza są legendarni twórcy jak Chuck Dixon, Doug Moench czy Alan Grant. Za rysunki odpowiadają zaś doskonali artyści jak Klaus Janson, Graham Nolan, Jim Aparo i inni.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: „Batman” #553–554, „Detective Comics” #719–721, „Batman: Shadow of The Bat” #73–74, „Nightwing” #19–20, „Catwoman” #56–57, „Robin” #52–53, „AzraeL” #36–40, „The Batman Chronicles” #12, „Batman: Blackgate Isle Of Men” #1, „Batman: Huntress/Spoiler Blunt Trauma” #1 oraz „Batman: Arkham Asylum Tales Of Madness” #1.

Uniwersum DC. Batman Detective Comics – Wieża, tom 3

Scenariusz: Mariko Tamaki

Rysunki: Ivan Reis, Danny Miki, Max Raynor

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 276 stron

Format: 167x255

Cena: 99,99

ISBN: 978-83-281-6514-4

Język oryginału: angielski

Seria: Uniwersum DC

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Trzeci tom „Detective Comics” w ramach linii wydawniczej uniwersum DC. Azyl Arkham został bezpowrotnie zniszczony, ale w samym sercu Gotham powstała nowoczesna Wieża Arkham, obiecująca niezwykłe metody leczenia nawet najtrudniejszych przypadków. Jednak enigmatyczny doktor Wear, twórca placówki, skrywa pewne mroczne sekrety. Członkowie batrodziny podejmują się infiltracji obiektu i odkrywają skrywane tajemnice. Czy misja zamieni się w niebezpieczną akcję ratunkową? Czy w budynku istnieje zagrożenie, którego nie potrafią przewidzieć?

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Batman: Detective Comics” #1047-1058.

 

Uniwersum DC. Międzywymiarowa Liga Sprawiedliwości

Scenariusz: Joshua Williamson, Dennis Culver

Rysunki: Brandon Peterson, Andrei Bressan i inni

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 176 stron

Format: 170x260

Cena: 89,99

ISBN: 978-83-281-6521-2

Język oryginału: angielski

Seria: Uniwersum DC

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Album „Międzywymiarowa Liga Sprawiedliwości” stanowi preludium wstrząsających wydarzeń, do których dojdzie podczas Mrocznego Kryzysu. Tego nie można przegapić!

Superman z Ziemi-23 dowodzi drużyną superbohaterów pochodzących z rozmaitych światów w multiwersum. Ich kolejne zadanie polega na udaremnieniu planów jedynego prawdziwego Darkseida, który stara się sprowadzić zagładę na wszystkie znane wszechświaty.

Batman ze świata, w którym Bruce Wayne zginął podczas napadu w alejce („Flashpoint: Punkt Krytyczny”), chińska Flash, Kapitan Marchewa z Ziemi-26 i Doktor Multiwersum z Ziemi-8 wraz z kilkoma innymi bohaterami muszą powstrzymać mroczne siły zagrażające istnieniu całego świata. I nie ma znaczenia, kto wygra, bo prawdziwy kryzys dopiero nadchodzi. Czy Międzywymiarowa Liga Sprawiedliwości może skutecznie obronić multiwersum?

Scenariusz Joshuy Williamsona i Dennisa Culvera został zilustrowany przez rzeszę doskonałych artystów komiksowych, jak choćby Andrei Bressan („Batman”, „Swamp Thing”, „Suicide Squad”) i Brandon Peterson („Superman”, „The Flash”). Przygotujcie się na niezwykłą jazdę bez trzymanki po niezliczonych światach multiwersum DC Comics!

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Justice League Incarnate” #1-5.

 

DC Black Label. Batman/Catwoman

Scenariusz: Tom King

Rysunki: Clay Mann

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 424 strony

Format: 170x260

Cena: 159,99

ISBN: 978-83-281-6515-1

Język oryginału: angielski

Seria: DC Black Label

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

„Batman/Catwoman” to album ukazujący się w ramach linii wydawniczej DC Black Label. Tom King („Mister Miracle”, „Vision”) i Clay Mann („Batman”, „X-Men”) powracają do porywającej, romantycznej sagi o Batmanie i Catwoman.

W tej pełnej rozmachu opowieści mamy do czynienia z trzema planami czasowymi. Jej akcja toczy się w przeszłości, kiedy Gacek i Kotka zakochali się w sobie po raz pierwszy; w teraźniejszości, kiedy ich związkowi zagraża jedna z utraconych miłości Batmana; oraz w przyszłości, w której poznajemy losy ich córki, Heleny, obecnie znanej jako Batwoman. Opowieść zaczyna się od wyprawy Seliny Kyle na Florydę. Po śmierci męża, Bruce’a Wayne’a, chce wyrównać rachunki ze znajomym sprzed lat, który towarzyszył Bruce’owi i Selinie przez cały ich związek!

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Batman/Catwoman” #1–12, oraz fragmenty opowieści opublikowanych w „Batman/Catwoman Special” #1, „Batman Annual” #2, „Catwoman 80th Anniversary 100-Page Super Spectacular” #1 oraz „Detective Comics” #1027.

 

Marvel Classic.

Punisher Epic Collection – Powrót do Wielkiego Nic

Scenariusz: Steven Grant, Mike Baron, Chuck Dixon

Rysunki: Mike Zeck, Russ Heath, Bill Reinhold,

Neil Hansen, Jorge Zaffino

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: twarda

Objętość: 480 stron

Format: 170x260

Cena: 199,99

ISBN: 978-83-281-6127-6

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Classic

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Frank Castle wraca myślami do wojny w Wietnamie – a wszystkiemu winne jest starcie z dawnym sierżantem, który tym razem stanął po przeciwnej stronie. Tymczasem superłotrzy sieją chaos, pośród którego Punisher stawia czoło… Doktorowi Doomowi! Poza tym walczy ze skorumpowaną korporacją za pomocą okrętu podwodnego, pracuje pod przykrywką, żeby obalić rządy terroru pewnego gangu motocyklowego, likwiduje pralnie brudnych pieniędzy i bierze na cel tajne stowarzyszenie, które ma na sumieniu wielu ludzi… Czy jednak Punisher ma w swoim arsenale dość nowinek technologicznych, żeby stawić czoło organizacji, której żołnierze są… cyborgami?

Scenariusze do tego tomu napisali Mike Baron, Chuck Dixon i Steven Grant, a rysunki przygotowali między innymi Neil Hansen, Russ Heath, Bill Reinhold, Jorge Zaffino i Mike Zeck.

Album zbiera zeszyty z lat 1989–1990: „Punisher” (1987) #26–34, „Annual” #3 i „Classic Punisher” #1, a także powieści graficzne: „Epic Graphic Novel: Punisher – Return to Big Nothing”, „Marvel Graphic Novel: Punisher – Intruder” oraz „Punisher: Kingdom Gone”.

 

Marvel Classic. Daredevil.

Mark Waid i Chris Samnee, tom 4

Scenariusz: Mark Waid

Rysunki: Chris Samnee, Javier Rodríguez

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: twarda

Objętość: 528 stron

Format: 170x260

Cena: 199,99

ISBN: 978-83-281-5365-3

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Classic

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Tożsamość Daredevila nie jest już tajemnicą, a Matt Murdock przenosi się do San Francisco, gdzie do spółki z Kirsten McDuffie zakłada nową kancelarię. Nie przez wszystkich jest jednak mile widziany w nowym mieście. Shroud uważa się za prawowitego obrońcę tych okolic. Staną się wrogami czy sprzymierzeńcami? Pewnie lepiej byłoby połączyć siły, bo w San Francisco jest się z kim zmagać – umiejący kontrolować myśli Purple Man opanowuje umysły grupy dzieci, nowe plany snuje Owl… Okazuje się również, że odwieczny wróg Daredevila wcale nie jest martwy. Po prostu też przeprowadził się na Zachodnie Wybrzeże.

Tymczasem Matt dostaje niespodziewaną propozycję… wydawniczą. Ma napisać autobiografię. Czy wejście w biznes książkowy rozwiąże problemy finansowe jego kancelarii?

Album zawiera zeszyty serii Daredevil #1–18 oraz zeszyty specjalne #1.5, #0.1 i #15.1 zebrane w tomach Daredevil by Mark Waid vol. 4 i Daredevil by Mark Waid vol. 5. Scenariusz napisał Mark Waid, a przy niektórych zeszytach wspierał go Chris Samnee. Rysunki przygotowali Chris Samnee i Javier Rodríguez.

Marvel Fresh.

Strażnicy Galaktyki – Nie cofniemy się o krok, tom 2

Scenariusz: Al Ewing

Rysunki: Marcio Takara, Juann Cabal

Przekład: Marcin Roszkowski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 160 stron

Format: 167x255

Cena: 59,99

ISBN: 978-83-281-6121-4

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Fresh

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Drugi tom nowej serii o Strażnikach Galaktyki z linii wydawniczej Marvel Fresh!

Po tym, jak upadło empireum Cotati, nastał czas, by na nowo narysować polityczną mapę kosmosu. Marvel Boy, ambasador frakcji utopijnych Kree, przyrzekł zachowywać się podczas negocjacji jak należy… ale wszystko wskazuje na to, że to właśnie on odpowiada za morderstwa dyplomatów! Na domiar złego Knull, mroczny bóg symbiontów, atakuje Spartax… a pozornie martwy Peter Quill przemierza magiczny świat po drugiej stronie rzeczywistości. Tylko czy wciąż jest starym, dobrym Peterem? Czy też stał się już legendarnym Star-Lordem?

Autorem tej opowieści jest brytyjski pisarz i scenarzysta komiksowy Al Ewing („Nieśmiertelny Hulk”, „Loki: Agent of Asgard”), a rysunki stworzyli Juann Cabal („All-New Wolverine”) oraz Marcio Takara („Batman: Detective Comics”).

Album zawiera zeszyty #6–12 serii „Guardians of the Galaxy” rozpoczętej w 2020 roku. Seria ta przedstawia wydarzenia późniejsze niż te ze „Strażników Galaktyki” scenarzysty Donny’ego Catesa, którzy również ukazali się w linii wydawniczej Marvel Fresh.

 

Marvel Fresh. Nieśmiertelny Hulk, tom 4

Scenariusz: Al Ewing

Rysunki: Joe Bennett

Przekład: Jacek Żuławnik

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 276 stron

Format: 167x255

Cena: 89,99

ISBN: 978-83-281-6117-7

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Fresh

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Czwarty tom opowieści grozy o Nieśmiertelnym Hulku z serii wydawniczej Marvel Fresh!

Do miasta przybył nowy potwór! Ma na imię Xemnu, jest uroczy, lubi dzieci i chciałby ocalić wszystkich ludzi… a przynajmniej ich pieniądze. Czy Bruce Banner – człowiek, który przysięgał sprowadzić na świat zagładę – zdoła go pokonać? Czy powinien? Na dodatek wkrótce na scenie pojawi się istota, której myśli są tak mroczne i straszliwe, że mogłyby przerazić samego Diabła. Co więcej, ktoś zinfiltrował grupę przyjaciół Hulka i wszystko wskazuje na to, że zrobił to jego dawny arcywróg…

Autorem tego mrocznego, nietuzinkowego portretu jednego z najsłynniejszych bohaterów Marvela jest brytyjski pisarz i scenarzysta komiksowy Al Ewing, znany z takich serii jak „Mighty Avengers” czy „Loki: Agent of Asgard”. Rysunki stworzył między innymi Joe Bennett. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #31–40 serii „Immortal Hulk” oraz w zeszycie „King in Black: Immortal Hulk” #1.

 

Assassin's Creed Valhalla: Zapomniane mity

Scenariusz: Alexander Freed

Rysunki: Martín Túnica

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 72 strony

Format: 167x255

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-6438-3

Język oryginału: angielski

Seria: Assassin's Creed Valhalla

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: przygodowy

 

W tym prequelu rozszerzenia „Assassin’s Creed® Valhalla: Świt Ragnaröku” będziesz podążać za Baldrem, mężnym synem Haviego, w jego misji, która ma na celu zaprowadzenie trwałego pokoju między światami.

Wojna między sąsiadującymi ze sobą Muspelheimem i Svartalfheimem wydaje się nieunikniona. Surtr, władca Muspelów, gromadzi swoją armię ognistych olbrzymów. Baldr, syn Odyna i bóg światła, pragnie za wszelką cenę powstrzymać rozlew krwi i zwraca się o pomoc do wielkiego boga kłamstw – Lokiego. Ale jak można ufać Lokiemu?

Album ze scenariuszem Alexandra Freeda („Star Wars: The Old Republic”) i rysunkami Martina Túniki („Crossed +100”, „Assassin’s Creed Valhalla: Pieśń chwały”), które pokolorował Michael Atiyeh, to znakomite uzupełnienie legendarnego uniwersum „Assassin’s Creed”.

 

Twisted-Wonderland.

Zdarzenia w Heartslabyulu, tom 2

Scenariusz: Wakana Hazuki

Fabuła i projekt postaci: Yana Toboso

Rysunki: Sumire Kowono

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: miękka z obwolutą

Objętość: 194 strony

Format: 148x210

Cena: 32,99

ISBN: 978-83-281-6429-1

Język oryginału: angielski

Seria: Twisted-Wonderland

Kategoria: manga

Tematyka: przygodowy

 

Drugi tom mangi o niezwykłych przygodach nastolatka w magicznym świecie o nazwie Twisted Wonderland. Komiksowa wersja niezmiernie popularnej gry mobilnej „Disney Twisted-Wonderland", stworzona przez ludzi, którzy przygotowali tę grę. Licealista Yu trafia z Japonii do przedziwnego świata Twisted Wonderland. Zostaje przyjęty do tamtejszej szkoły magii – Night Raven College i mianowany przewodniczącym jednego z dormitoriów. Wkrótce odwiedza go kolega z akademii – Ace, który wpadł w poważne tarapaty...

 

Star Wars. Wielka Republika. Faza II

Równowaga Mocy, tom 1

Scenariusz: Cavan Scott

Rysunki: Ario Anindito, Andrea Broccardo

Przekład: Katarzyna Nowakowska

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 128 stron

Format: 167x255

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-6420-8

Język oryginału: angielski

Seria: Star Wars. Wielka Republika. Faza II

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: science fiction

 

Prequel fazy 1. Sto pięćdziesiąt lat przed upadkiem Gwiezdnego Blasku w galaktyce płonie inna latarnia — latarnia wiary i duchowości. Jedha. Księżyc Pielgrzymów. Kyberowe Serce. Ale w Świętym Mieście narastają napięcia i nadchodzą mroczne dni. Jedi Vildar Mac, bezpieczny i pewny tego, kim jest i kim może być, przybywa właśnie wtedy, gdy kruchy pokój Jedhy zaczyna się rozpadać. Kiedy jeden Jedi leży martwy w starożytnej świątyni, inny podejmuje trop mordercy. Kto używa pradawnych form Mocy na ulicach Świętego Miasta? Dlaczego giną święte relikwie? I dlaczego wszystkie drogi prowadzą do Świątyni Whillów?

 

Przygody wielkiego wezyra Iznoguda, tom 8

Scenariusz: Nicolas Canteloup, Laurent Vassilian,

Jul, Olivier Andrieu

Rysunki: Nicolas Tabary, Elric

Przekład: Marek Puszczewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 184 strony

Format: 216x285

Cena: 119,99

ISBN: 978-83-281-6174-0

Język oryginału: francuski

Seria: Przygody wielkiego wezyra Iznoguda

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Iznogud to niewielki wzrostem, ale wielce ambitny wezyr. Nie wystarcza mu stanowisko głównego zausznika władcy Bagdadu, dlatego nie cofnie się przed żadnym łotrostwem ani najokropniejszą zdradą, aby zostać kalifem w miejsce kalifa! Razem ze swoim sługą Pali Bebehem każdego dnia knują, jak odebrać tron łatwowiernemu Harunowi Arachidowi. Iznogud obsesyjnie pragnie zająć miejsce kalifa. I dlatego nic go nie zatrzyma.

To ósmy album z cyklu „Przygody wielkiego wezyra Iznoguda”. Zawiera tomy: „Iznogud prezydentem”, „Jaki ojciec, taki syn”, „Ja, kalif” oraz „Świeczki dla Iznoguda”.

 

Włoski Skarbiec.

Najlepsze komiksy: Giorgio Cavazzano, tom 2

Scenariusz: François Corteggiani, Massimo Marconi,

Silvano Mezzavilla, Janet Gilbert

Rysunki: Giorgio Cavazzano

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: twarda

Objętość: 216 stron

Format: 165x230

Cena: 69,99

ISBN: 978-83-281-6422-2

Język oryginału: włoski

Seria: Włoski Skarbiec

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Tom drugi serii „Włoski Skarbiec" – nowej kolekcji komiksów stworzonych przez najsłynniejszych włoskich rysowników Disneya. Każdy tom wzbogacają teksty krytyczne oraz  „Szkicownik" z ciekawostkami i rzadkimi oryginalnymi rysunkami pochodzącymi z warsztatu artysty. Seria sześciu tomów poświęcona Giorgiowi Cavazzanowi powstała dla uczczenia pięćdziesięciolecia jego aktywności w świecie myszy i kaczek. Niniejszy tom ukazuje ewolucję stylu weneckiego mistrza w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych poprzez pięćdziesiąt kamieni milowych w jego dorobku. W większości bohaterem jest wielki mały Miki. W efekcie spotkania Cavazzana z gwiazdami pełnometrażowych disnejowskich animacji w twórczości artysty pojawił się wówczas także inny gryzoń, Bazyl – mysi detektyw. Był to zarazem okres, w którym Cavazzano zadebiutował w świecie kina w inny sposób: pamiętną historią stanowiącą hołd dla filmu „La Strada” Federica Felliniego.

 

Królik Kontra Małpa. Looshkin, tom 1

Scenariusz: Jamie Smart

Rysunki: Jamie Smart

Przekład: Mateusz Lis

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 208 stron

Format: 148x210

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-6711-7

Język oryginału: angielski

Seria: Królik Kontra Małpa

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Nowa seria komiksowa dla dzieci, której autorem jest nagradzany Jamie Smart!

Looshkin wygląda jak słodki niebieski kot, ale nigdy wcześniej nie spotkaliście pupila takiego jak on. Wystarczy tylko na chwilę spuścić go z oczu, a wasz dom wypełni się pienistymi bąbelkami, na dachu rozgoszczą się świnie, na strychu zaś otworzy się portal do piekielnego wymiaru. W dodatku wszędzie będą latać pszczoły! Życie nigdy nie będzie nudne, gdy Looshkin jest w pobliżu, ale jedno jest pewne – będzie bardzo, bardzo zabawne! Autorem scenariusza i rysunków jest Jamie Smart.

Mój pierwszy komiks 5+

Dziobak Toto i kryształowe siostry, tom 5

Scenariusz: Éric Omond

Rysunki: Yoann

Przekład: Ernest Kacperski

Oprawa: twarda z gąbką

Objętość: 32 strony

Format: 216x285

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-6103-0

Język oryginału: francuski

Seria: Mój pierwszy komiks 5+

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

To piąty album z serii opowieści o dziobaku Toto i jego przyjaciołach: kolczatce Chichi, koali Wawie i nietoperzu Riri.

Tym razem Toto się pogniewał i zostawił swoich najlepszych przyjaciół. Naubliżały mu myszy, a jaszczurki Zou i Bozon go ośmieszyły. A to wszystko w imię czego? Pięknych oczu krystalicznych sióstr, które nawiedziły go w snach i poprosiły o pomoc.

Autorami serii są scenarzysta Éric Omond, wykładowca Beaux-Arts d’Angers, oraz rysownik Yoann Chivard, współtwórca serii komiksowych „Phil Kaos” i „Dark Boris” oraz książki dla dzieci „Le Vilain Petit Canard”.

 

Yakari. Potwór z jeziora, tom 17

Scenariusz: Job

Rysunki: Derib

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 216x285

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-281-5788-0

Język oryginału: francuski

Seria: Yakari

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Siedemnasty tom mądrej opowieści dla dzieci o znającym język zwierząt małym Indianinie Yakarim i jego dzielnym koniku Małym Piorunie.

Bohaterowie odwiedzają bobry, które właśnie naprawiają tamę. Okazuje się, że część dorosłych zwierząt zniknęła, a młodziutki Lipek jest chory. Yakari prosi starego znajomego o pomoc w wyleczeniu malca. Nietypowa terapia prowadzi do wzbudzającego strach odkrycia w pobliskim jeziorze. Może przy okazji uda się też wyjaśnić zagadkę zniknięcia bobrów.

Cykl stworzyli pod koniec lat 60. dwaj Szwajcarzy – scenarzysta Job (André Jobin) oraz rysownik Derib (Claude de Ribaupierre). Za tomy 6. i 31. „Yakariego” dostali nagrody Festiwalu Komiksowego w Angoulême w różnych kategoriach komiksu dziecięcego. Do dziś ukazało się ponad czterdzieści albumów serii, która wciąż bawi młodszych i starszych czytelników.

 

Lucky Luke. Sznur wisielca i inne historie, tom 50

Scenariusz: René Goscinny

Rysunki: Morris

Przekład: Maria Mosiewicz, Marek Puszczewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 216x285

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-281-5750-7

Język oryginału: francuski

Seria: Lucky Luke

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

To zbiór opowieści, na które składają się historie różnych autorów: tytułowy „Sznur wisielca” na podstawie scenariusza Vicqa, „Daltonowie jadą koleją” Goscinnego, „Obrońca uciśnionych” De Groota, „Kopalnia wielbłąda” Domi Domiego, „Pojedynek o zmierzchu” Lodewijka, „Dobra nowina” i „Historia Li-Chiego” autorstwa De Groota.


comments powered by Disqus