Zbuduj wioskę na wyspie z grą „Nowa Gwinea”!

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 03-04-2022 12:18 ()


Zapraszamy w podróż na Nową Gwineę, drugą pod względem wielkości wyspę świata, zieloną krainę endemicznych roślin, rajskich ptaków i dziko żyjących plemion. W najnowszej grze legendarnego twórcy „UBONGO”, Grzegorza Rejchtmana, gracze wcielają się w mieszkańców jednego z plemion, a ich zadaniem jest zbudowanie nowej wioski.

Gra „Nowa Gwinea” ukazała się 30 marca br. i jest dostępna w księgarni Egmont.pl oraz w sklepach z planszówkami, w księgarniach, salonach sieci Empik i marketach prowadzących sprzedaż gier planszowych.

„Nowa Gwinea” to gra logiczna dla całej rodziny. Proste zasady pozwalają szybko rozpocząć grę i cieszyć się rozgrywką. Gra posiada blisko 400 zadań i kombinacji, dzięki temu nie nudzi się i może dostarczać emocjonujących rozgrywek przez długi czas. Plansze z zadaniami mają różne stopnie trudności, co pozwala dostosować grę do wieku i umiejętności graczy. „Nowa Gwinea” pobudza szare komórki do myślenia i stosowania różnych rozwiązań. Autorem gry jest Grzegorz Rejchtman – genialny informatyk, twórca serii bestsellerowych gier „UBONGO” oraz „PAPUA”. Jego nazwisko jest gwarantem doskonałej rozrywki na wysokim poziomie i konkretnego treningu logicznego myślenia.

Celem gry „Nowa Gwinea” jest wybudowanie nowej wioski na wyspie za pomocą kafelków chat o różnych kształtach. Gracze układają je na swojej planszy zadań, począwszy od wylosowanego totemu startowego tak, aby zakrywały one źródła wody oraz jak najwięcej drzew owocowych. Chaty mogą się stykać tylko rogami. Gracz, któremu uda się zakryć wszystkie źródła wody, kończy turę. Po 9 turach zwycięża gracz z największą liczbą punktów. Oprócz wariantu podstawowego, twórca gry proponuje rozgrywkę na nieco prostszym poziomie. Grę upraszczają dwa warianty: ten, w którym ustala się konkretną liczbę oczek wodnych do zakrycia oraz rozgrywka, w której punkty przyznaje się również za zakrycie roślin na planszy.

Podstawowe elementy gry „Nowa Gwinea” to 32 dwustronne plansze zadań (192 zwykłych, 192 trudnych), 48 kafelków chat, 4 pionki, 4 żetony punktów, tor punktacji i kostka.

Gra kosztuje 129,99 zł (cena katalogowa), przeznaczona jest dla dwóch do czterech graczy powyżej 8 roku życia, a średni czas rozgrywki to 25 minut. Autorem gry jest Grzegorz Rejchtman, ilustracje stworzyła Paulina Wach.

 

Inne gry Grzegorza Rejchtmana w ofercie wydawnictwa Egmont

„PAPUA”

W grze „PAPUA” chodzi o to, by jak najszybciej połączyć wyspy ze wskazaną drogą startową. To z pozoru proste zadanie utrudniają zasady, według których należy budować mosty. Mimo, iż gracze mają do dyspozycji fragmenty konstrukcji o różnych kształtach i długości, to muszą uważać na wulkany, a kafelki mostów muszą tworzyć jedną ciągłą drogę i można je kłaść tylko na niebieskich polach. Każda połączona wyspa daje 1 punkt zwycięstwa, a gracz, któremu uda się doprowadzić drogę do wszystkich 4 wysp, zdobywa dodatkowo żeton bonusowy. Zwycięzcą zostaje gracz, który po 8 rundach będzie mieć najwięcej punktów.

„Ubongo”

„Ubongo” to światowy bestseller, który zdobył popularność dzięki bardzo prostym zasadom i błyskawicznej rozgrywce. Każdy gracz dostaje planszę i 12 elementów układanki. Każda plansza ma inny wzór. Jeden z graczy przekręca klepsydrę i rzuca kostką, wskazując, z których elementów gracze będą korzystać w tej rundzie. Wszyscy gracze jednocześnie starają się jak najszybciej zasłonić puste pola na swoich planszach. Każdy, kto zdąży to zrobić, zanim skończy się czas, zdobywa klejnot. Wygrywa gracz, który w ciągu dziewięciu rund zbierze najcenniejsze klejnoty!

„Ubongo 3D”

Tak jak w pierwowzorze, czyli „Ubongo”, gracze jak najszybciej starają rozwiązywać łamigłówki. Jednak tym razem zabawa wkracza w trzeci wymiar – dzięki przestrzennym klockom. Jeszcze więcej główkowania i emocji! „Ubongo 3D” to idealna gra rodzinna – jest szybka i ma bardzo proste zasady. Cztery poziomy trudności umożliwiają dopasowanie gry do wieku i doświadczenia graczy.  

„Ubongo LINES”

W „Ubongo Lines” każdy gracz dostaje zestaw 8 różnych klocków w swoim kolorze. Na początku każdej rundy gracze odkrywają nową kartę, po czym muszą ułożyć z odpowiednich klocków figurę wskazaną przez kartę w taki sposób, by zapełnione zostały dokładnie dwie warstwy. Gracz, który ułoży ją jako pierwszy, woła „Ubongo!”, po czym obraca klepsydrę i reszta graczy ma minutę na ułożenie swoich klocków. Za ułożone figury gracze otrzymują klejnoty. Wygrywa gracz, który po 9 rundach zbierze najcenniejsze klejnoty.

„Ubongo Junior 3D”

Doskonała gra dla najmłodszych fanów gier planszowych! Ma łatwe zasady rozwijające spostrzegawczość, logiczne myślenie oraz zdolności manualne. Można w nią zagrać także w połączeniu z „Ubongo 3D”, aby zrównoważyć szanse młodszych i starszych graczy.  Przestrzenne klocki pozwalają na fantastyczną zabawę w trzech wymiarach, a łamigłówki posiadają aż 4 poziomy trudności, co pozwala dostosować grę do umiejętności poszczególnych graczy.

„Ubongo Extreme”

W „Ubongo Extreme” tak, jak w pierwowzorze, gracze starają się  jak najszybciej dopasować elementy do swojej planszy. Jest to ekstremalnie trudne, bo kafelki mają sześciokątne kształty. Dwa poziomy trudności łamigłówek umożliwiają dopasowanie gry do umiejętności i wieku graczy. Każdy gracz stara się zasłonić wskazanymi kafelkami puste pola na swojej karcie. Kto najszybciej rozwiąże swoje zadanie?

„Ubongo Trigo”

Każdy gracz otrzymuje kafelki o wielorakich, trójkątnych kształtach, które co rundę będzie musiał jak najszybciej układać na kartach zadań. Buduj, obracaj, przekręcaj i kombinuj z kafelkami, aby zapełnić dwa pola na karcie. Kto najszybciej rozwiąże swoją łamigłówkę,  zdobywa punkty zwycięstwa. Po ośmiu rundach wygrywa ten, który ma ich najwięcej. Dwa poziomy trudności pozwolą dostosować grę do wieku i umiejętności graczy. Dodatkowo gra ma tryb rozgrywki dla jednego gracza.


comments powered by Disqus