Superłotr nadciąga. Premiera serialu Krzysztofa Ostrowskiego
Dodane: 01-10-2021 19:51 ()
Nawet bardzo zły człowiek może mieć gorszy dzień. Albo całą serię gorszych dni. Tak jak Superłotr Ojciec o głosie Janusza Chabiora – bohater serialu „Jak zostałem Superłotrem”. Animację w reżyserii Krzysztofa Ostrowskiego po raz pierwszy zobaczyć można w ten weekend w ramach 32. edycji Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.
Trzynastoodcinkowa seria opowiada o blokowiskach, zakupach w Tesco, konflikcie pokoleń i nieznośnym uczuciu, że kiedyś wszystko było jakieś lepsze. Jej bohaterami są ojciec i syn –dwóch superłotrów, którzy zmagają się z szarą codziennością i zastanawiają się w jaki sposób przejąć kontrolę nad światem.
Serial to przede wszystkim historia obyczajowa. Groteskowy, komisowy kostium całości jest narzędziem pozwalającym wydobywać absurdalny humor z pozornie najbanalniejszych sytuacji. Bohaterowie to przeciętni ludzie zmagający się z codziennością. Konflikt pokoleń, poczucie nieprzystosowania, niemożność pogodzenia się z upływem czasu, niezrealizowane ambicje, szkoła, depresja, mieszkanie w bloku.
– Zależało mi na stworzeniu bogatego w detal świata przedstawionego z czytelnymi, mimo komiksowego przerysowania, odniesieniami do naszej rzeczywistości – opowiada Krzysztof Ostrowski, twórca komiksowy, ilustrator i reżyser, znany szerokiej publiczności także jako lider Cool Kids of Death. – Efektu całości dopełnia ścieżka dźwiękowa, na którą składa się świetny casting z Januszem Chabiorem w roli głównej i pieczołowicie dobrany zestaw utworów w wykonaniu najciekawszych w mojej opinii rodzimych artystów związanych ze sceną niezależną – dodaje.
W serialu usłyszeć można między innymi utwory punkowe zespołów 19 Wiosen czy Deszcz, garażowe Wild Books, klasykę polskiej piosenki Myslovitz, ale też poszukujący rap w wykonaniu Kozy, Belmondo i Zdechłego Osy oraz eksperymentalny black metal w wydaniu Starej Rzeki.
Krzysztof Ostrowski, jako twórca komiksowy i ilustrator debiutował w połowie lat 90. na łamach magazynu Czas Komiksu i od tego czasu publikował w wielu magazynach, takich jak: Playboy, Newsweek, Machina czy Gazeta Wyborcza oraz wydał pięć autorskich albumów komiksowych. Realizował teledyski między innymi dla T.Love, Jamal, Smolika, Korteza i tworzył animacje dla MTV. Współpracował z Breakthru Films i z CD Projekt Red jako animator przy WIEDŹMINIE 2 oraz jako soundtrack supervisor przy CYBERPUNK 2077.
„Jak zostałem Superłotrem” to groteska zrealizowana klasyczną techniką poklatkową.
– Produkcja trwała blisko trzy lata, a pracowało nad nią blisko 100 osób – opowiada Grzegorz Wacławek, producent animacji ze studia Animoon. – Wizualnie serial jest mocno okraszony autorską kreską reżysera, a efekty końcowe są warte zauważenia i oglądania – dodaje. Pierwsi widzowie przekonają się o tym już w najbliższy weekend, ponieważ serial będzie można oglądać w Łodzi podczas 32. edycji Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier. Najpierw w piątek w czasie premierowego pokazu w kinie Wytwórnia 3D, a następnie 2 oraz 3 października w Atlas Arenie w Łodzi. Pokazy w przestrzeni festiwalu będą się odbywać w sobotę w godzinach: 10:30, 11:00, 13:50 i 15:50 oraz w niedzielę w godzinach: 10:20, 12:50 i 15:00.
Galeria
comments powered by Disqus