Sierpniowe premiery Scream Comics

Autor: Scream Comics Redaktor: Motyl

Dodane: 01-08-2019 17:15 ()


W sierpniu Scream Comics opublikuje cztery tytuły. Poniżej okładki i opisy tych publikacji. 

„Żona magika”, opublikowana we Francji po raz pierwszy w 1984 r., była pierwszym projektem zrealizowanym wspólnie przez Boucqa z pisarzem Jerôme Charynem stając się preludium imponującej podróży Boucqa do klasycznego panteonu komiksu. Przedstawiamy surrealistyczną mistrzowską opowieść o dziwacznym romansie między magiem Edmondem i młodą Ritą, która nie tylko na scenie konkuruje ze swoją matką o jego względy.

Kolejna pozycja z serii bestsellerów kolekcji "Signe" wydawnictwa Le Lombard (w tej samej kolekcji ukazały się m.in "Tulipanek", "Terror", "Łabędzi śpiew" i "Sykes").

Komiks został nagrodzona nagrodą najlepszego albumu w Angoulême, a jej ilustrator Boucq jest jednym z najlepszych w komiksowym świecie.

Czy biologowi Joachimowi uda się przywrócić życie Lise, ryzykując, że obudzi „żyjącą śmierć”...?

Młody naukowiec prowadzący na Marsie zakazane badania zostaje porwany przez potężną i tajemniczą kobietę z dawnej Ziemi, która nakazuje mu dokonanie niemożliwego: ma ożywić jej córkę. Lecz nie zwraca się bezkarnie życia Śmierci...

Scenarzysta legendarnej frankofońskiej serii „Aquablue” - Olivier Vatine podąża w tej mrocznej powieści graficznej śladami „Frankensteina” Mary Shelley, a rysownik - Alberto Varanda nadaje klaustrofobicznej historii odpowiednią scenografię, która urzeka odniesieniami do wiktoriańskiego horroru.

Manara - Odyseje Inicjacyjne. Czyli kolejna pozycja z klasyki autorstwa włoskiego mistrza.

Mistyczne marzenie podążające śladem buddyjskich mnichów z Nepalu.
Nieokiełznany western o słodko-gorzkim posmaku.
Od dalekich Himalajów po rozległy amerykański Zachód, Milo Manara puszcza wodze swemu umiłowaniu podróży, przygody i wędrówek… i oddaje się eksploracji mitów, aby lepiej odmalować ludzką istotę rozdartą między próżnością i transcendencją.

Wydanie składa się z dwóch tomów: Człowiek śniegu. Człowiek z papieru.

Reżyser Walter Hill miał decydujący wpływ na rozwój gatunku sztandarowego dla Hollywood: filmu akcji - od „48 godzin” przez „Red Heat” i „Ostatniego sprawiedliwego” (jako reżyser), napisanie scenariusza do klaustrofobicznego "Obcego 3", czy wreszcie jako współtwórca serialu "Deadwood" bez którego nie byłoby pewnie ani "Gry o tron" ani wielkiej popularności seriali w ostatniej dekadzie.  Wraz z Matzem "popełnił" też kilka scenariuszy komiksowych. Jeden z nich przeniósł na papier znakomity francuski rysownik Jef. Oto opowieść o zemście i poszukiwaniu tożsamości. Po ostatnią kulę. I ostatnią ofiarę. CIAŁO i DUSZA.


comments powered by Disqus