Marcowe premiery VOD od Kino Świat

Autor: Kino Świat Redaktor: Motyl

Dodane: 04-03-2019 19:17 ()


Najgłośniejszy i najbardziej kasowy polski film ostatnich 30 lat - „KLER” Wojciecha Smarzowskiego, przerażający i fascynujący horror Luki Guadagnino „SUSPIRIA”, kontynuacja przebojowej komedii romantycznej „PLANETA SINGLI 2”, najnowszy film Marka Koterskiego „7 UCZUĆ” i jedna z najpopularniejszych francuskich komedii ubiegłego roku, czyli „NIEZATAPIALNI”.

Zapraszamy do pełnego programu marcowych premier VOD dystrybutora Kino Świat.

„KLER” (6.03)

Zwiastun: 

Kler © fot. Bartosz Mrozowski, prod. Profil Films, dystr. Kino Świat 2019

Wielki hit, który w kinach obejrzało rekordowo ponad 5 milionów widzów! Najbardziej kasowy polski film od 1989 roku. Wojtek Smarzowski, twórca wielokrotnie nagradzanych dzieł: „Wołyń”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Drogówka”, „Róża”, „Dom zły” i „Wesele”, wraca z nowym filmem. „Kler” to obraz kościoła katolickiego jako instytucji oglądanej „od strony zakrystii”, rzucający światło na tematy niewygodne, trudne, częstokroć przemilczane, ale też poruszające. Wszystko to ukazane przez pryzmat losów trójki duchownych, których wzloty i upadki udowadniają, że księżom, podobnie jak społeczności wiernych, nic co ludzkie nie jest specjalnie obce. W rolach głównych popis wielkiego aktorstwa dają Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak oraz – po raz pierwszy u Smarzowskiego – Janusz Gajos. W doskonałej, pełnej gwiazd obsadzie znaleźli się także m.in.: Joanna Kulig, Katarzyna Herman, Rafał Mohr, Robert Wabich, Henryk Talar i Izabela Kuna.

Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce... Drugi z księży – Trybus (Robert Więckiewicz) w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich.

„PLANETA SINGLI 2” (22.03)

Zwiastun: 

Planeta Singli 2 © prod. Gigant Films, dystr. Kino Świat 2019

Kontynuacja hitu, w którym zakochały się miliony widzów. Maciej Stuhr i Agnieszka Więdłocha wracają jako para, której losy połączyła randkowa aplikacja. Na ekranie nie zabraknie wybuchowego małżeństwa granego przez Weronikę Książkiewicz i Tomasza Karolaka oraz wspaniałych: Danuty Stenki, Piotra Głowackiego czy Joanny Jarmołowicz. Szykujcie się na eksplozję humoru, wzruszeń, pozytywnej energii i potężną dawkę przedświątecznej atmosfery.  

Związek Ani (Agnieszka Więdłocha) i Tomka (Maciej Stuhr) przeżywa poważny kryzys. On, showman-celebryta wcale nie ma zamiaru się ustatkować. Ona z kolei chce poważnego związku. Tymczasem na horyzoncie pojawia się Aleksander – zauroczony Anią milioner, właściciel aplikacji Planeta Singli, przekonany, że nikt inny nie pasuje do niego bardziej niż romantyczna nauczycielka muzyki.

„SUSPIRIA” (22.03)

Zwiastun: 

Suspiria © prod. Amazon Studios, dystr. Kino Świat 2019

Producenci niezapomnianych obrazów „Czarny łabędź”, „Zodiak” i „Wyspa tajemnic” prezentują remake kultowego arcydzieła Dario Argento, filmu uznawanego za kamień milowy współczesnego kina grozy. Nakręcone w 1977 roku „Odgłosy” zostały uznane za trzeci najlepszy horror w historii według brytyjskiego pisma Total Film oraz jeden z najlepszych filmów wszech czasów zdaniem magazynu Empire. Współczesną wersję produkcji wyreżyserował nominowany do Oscara i nagrody BAFTA – Luca Guadagnino („Tamte dni, tamte noce”) na podstawie scenariusza Dave’a Kajganicha – twórcy głośnego serialu „Terror”. W obsadzie horroru, obok laureatki Oscara – Tildy Swinton („Musimy porozmawiać o Kevinie”) oraz znanej z oryginalnych „Odgłosów” – Jessiki Harper, zobaczymy plejadę gwiazd młodego pokolenia: Dakotę Johnson („Pięćdziesiąt twarzy Greya”), Chloe Grace Moretz („Kick-Ass”), Mię Goth („Lekarstwo na życie”) a także Małgorzatę Belę („Ono”) – prywatnie partnerkę reżysera Pawła Pawlikowskiego.

Amerykańska tancerka Susie Bannion (Dakota Johnson), udaje się do Berlina, aby rozpocząć naukę w tamtejszej, prestiżowej szkole baletu. Jej przyjazd zbiega się w czasie z tajemniczym zniknięciem Patricii (Chloe Grace Moretz) jednej z wychowanek akademii. Susan, czyniąca niesamowite postępy pod okiem ekscentrycznej dyrektor artystycznej szkoły – Madame Blanc (Swinton), szybko zaprzyjaźnia się z inną tancerką Sarą (Mia Goth). Kiedy w szkole dochodzi do kilku mrożących krew w żyłach incydentów, obie dziewczyny zaczynają nabierać podejrzeń, co do prawdziwej natury akademii. Wkrótce Susie pozna jej największy, mroczny sekret.

„7 UCZUĆ” (1.03)

Zwiastun: 

7 uczuć © prod. WFDiF, dystr. Kino Świat 2019

„7 uczuć” to najnowszy film Marka Koterskiego oparty na tak zaskakującym i brawurowym pomyśle, że nie chcemy go zdradzać, aby nie popsuć Państwu przeżywania siedmiu uczuć. Natomiast śmiało można powiedzieć, że czegoś takiego w światowej kinematografii jeszcze nie było! Ta absolutnie wyjątkowa, ważna, mądra, wzruszająca, ale i pełna charakterystycznego dla Marka Koterskiego humoru produkcja pochwalić się może iście gwiazdorską obsadą. W postać Adasia Miauczyńskiego po raz pierwszy wcielił się Michał Koterski, spełniając tym samym swoje wielkie aktorskie marzenie. Jego rodziców brawurowo zagrali Maja Ostaszewska i Adam Woronowicz. W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Marcina Dorocińskiego, Katarzynę Figurę, Małgorzatę Bogdańską, Gabrielę Muskałę, Roberta Więckiewicza, Andrzeja Chyrę, Tomasza Karolaka, Sonię Bohosiewicz, Joannę Kulig, Łukasza Simlata, Edytę Herbuś, Magdalenę Cielecką, Cezarego Pazurę i wielu innych artystów.

Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy – jak większość z nas – miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu wtedy emocji. Aby poprawić jakość swego dorosłego już życia, postanawia powrócić do tamtego nie do końca – jak się okazuje – beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Ta ekstremalnie nieprzewidywalna podróż do przeszłości obfituje w szereg przezabawnych, wręcz komicznych sytuacji, ale niesie za sobą również moc wzruszeń i refleksji.

„NIEZATAPIALNI” (29.03)

Zwiastun: 

Niezatapialni © dystr. Kino Świat 2019

Nominowana do Cezara w 10 kategoriach przebojowa francuska komedia, która w kinach zgromadziła ponad 4 miliony widzów. Pełna humoru, ciepła i pozytywnej energii pokrzepiająca opowieść o grupie mężczyzn, która w ramach walki z kryzysem wieku średniego tworzy pierwszą męską drużynę pływaków synchronicznych. W obsadzie filmu znalazły się największe nazwiska współczesnego francuskiego kina: laureat Złotej Palmy i 3 Cezarów Mathieu Amalric („Wenus w futrze”, „Grand Budapest Hotel”), Guillaume Canet („Facet do wymiany”, „Strategia mistrza”), Benoît Poelvoorde („Zupełnie Nowy Testament”, „Nic do oclenia”), Virginie Efira („Facet na miarę”, „Elle”) i Jean-Hugues Anglade („Leon zawodowiec”, „Królowa Margot”). Za reżyserię „Niezatapialnych” odpowiada Gilles Lellouche – wybitny aktor znany z ról w „Naszym najlepszy weselu” czy „Marsylskim łączniku”, a także współreżyser przebojowej komedii „Niewierni”. Światowa premiera filmu odbyła się na festiwalu filmowym w Cannes.

Grupa mężczyzn po czterdziestce, u progu kryzysu wieku średniego, tworzy pierwszą w historii męską drużynę pływaków synchronicznych. Pomimo sceptycyzmu i szyderstw otoczenia, z zapałem trenują pod okiem Delphine – byłej gwiazdy wodnego baletu. Razem rozpoczynają niezwykłą przygodę, która pomoże im uporać się z własnymi problemami, podbuduje ich poczucie własnej wartości, a także pozwoli lepiej zrozumieć siebie i innych.

„OCEAN OGNIA” (8.03)

Zwiastun: 

Ocean ognia © dystr. Kino Świat 2019

Producenci kasowych przebojów: „Niezniszczalni”, „Szybcy i wściekli” oraz „Olimp w ogniu” przedstawiają ekranizację brawurowej powieści „Firing Point”. Napisana przez autora bestsellerów – Dona Keitha oraz byłego wojskowego, komandora łodzi podwodnych – George’a Wallace’a, książka była hitem sprzedażowym w USA i została okrzyknięta „gotowym materiałem na scenariusz dla hollywoodzkiej superprodukcji” (Publishers Weekly). W przeniesieniu bestsellerowego dzieła na kinowe ekrany wzięła udział plejada znakomitych aktorów, w tym: Gerard Butler („300”), laureat Oscara – Gary Oldman („Mroczny Rycerz powstaje”) oraz Common („John Wick 2). „Ocean ognia” to naszpikowana efektami specjalnymi, porywająca produkcja w duchu dzieł Toma Clancy’ego, z dynamiką i akcją rodem z serii „Call of Duty”.

Amerykański okręt z napędem atomowym – USS Arkansas, dowodzony przez kapitana Joe Glassa (Gerard Butler),  dociera do miejsca, w którym w nieznanych okolicznościach zatonęła rosyjska łódź podwodna. Badając kulisy katastrofy, kapitan odkrywa, że incydent nie był dziełem przypadku, ale doskonale zaplanowanym aktem terroru. Stoi za nim zbuntowany rosyjski generał, usiłujący doprowadzić do wybuchu III wojny światowej. Kiedy zdrajcy udaje się porwać prezydenta Rosji, a świat pogrąża się w chaosie, Glass sprzymierza się z odziałem US Navy Seals. Wspólnie, żołnierze podejmują śmiałą próbę odbicia głowy państwa z rąk terrorysty. Od powodzenia ich misji zależeć będzie los całego globu.

„HASHIMA” (15.03)

Zwiastun:

Hashima © dystr. Kino Świat 2019

Ogromny hit kinematografii Korei Południowej, który w kinach obejrzało ponad 6,5 miliona widzów! Zrealizowana z epickim rozmachem i naszpikowana akcją produkcja historyczna opowiadająca o więzionych w japońskim obozie pracy Koreańczykach w czasie II wojny światowej, którzy planują ucieczkę z tytułowej wyspy-fortecy. Laureat wielu prestiżowych nagród filmowych, w tym za Najlepszy film pełnometrażowy na festiwalu Sitges, wyróżnienia dla Najlepszej scenogragii od Koreańskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych oraz przyznawanych w Pusan dwóch statuetek Buil za Najlepszą drugoplanową rolę kobiecą i Najlepszą scenografię. 

Korea, II wojna światowa. Kang-Ok Lee jest muzykiem, który samotnie wychowuje córkę, So-hee. Gdy sytuacja w kraju staje się coraz bardziej niebezpieczna, mężczyzna decyduje się wyjechać do Japonii. Przy wejściu na pokład statku okazuje się, że Kang-Ok i So-hee zostali oszukani - zesłano ich na japońską wyspę do pracy w kopalni węgla.

„KOPCIUSZEK. HISTORIA PRAWDZIWA” (1.03)

Zwiastun: 

Kopciuszek. Historia prawdziwa © dystr. Kino Śwat 2019

Jedna z najpiękniejszych baśni świata powraca w wydaniu, jakiego jeszcze nie było. Poznaj jej nowych bohaterów i tajemnicę, która odmieni losy całego królestwa. „Kopciuszek. Historia prawdziwa” to wspaniałe, animowane widowisko, przygotowane przez twórców ponadczasowych hitów: „Król Lew”, „Alladyn”, „Pocahontas”, „Herkules” i „Mulan 2”. Humor, magia, wartka akcja i przesympatyczna bohaterka, gotowa stawić czoła wszelkim przeciwnościom. Oto historia, którą pokochają wszyscy widzowie, niezależnie od wieku i płci!

Po przybyciu na królewski bal, Kopciuszek i jej przyjaciele odkrywają sekret, który może wstrząsnąć światem baśni. Okazuje się, że prawdziwy książę został zamieniony w mysz, a jego miejsce na dworze zajął oszust, kontrolowany przez podstępną wiedźmę. Aby uratować księcia i pokonać siły zła, Kopciuszek uda się w niezwykłą, zaczarowaną podróż. Wspierana przez wiernych towarzyszy, trzy myszki i rezolutną czarodziejkę, dzielna bohaterka zrobi wszystko, by przywrócić ład w królestwie.

 


comments powered by Disqus