Premiera Teotihuacan oraz przedsprzedaż dodatków do Aeon's End

Autor: Portal Games Redaktor: Motyl

Dodane: 11-02-2019 14:58 ()


W środę 13 lutego 2019 premierę ma Teotihuacan: Miasto Bogów, najnowsze euro wydawane w Polsce na licencji przez Portal Games.

Teotihuacan to najgłośniejszy tytuł targów w Essen w 2018 roku. Zajął pierwsze miejsce na liście najbardziej oczekiwanych gier. Jej autorem jest Daniele Tascini twórca legendarnego Tzolk’ina.

Gra pozwala przenieść się graczom do najwspanialszego miasta Mezoameryki i stać się częścią historii. Rozgrywka pozwala zostać świadkiem potęgi i zmierzchu potężnej cywilizacji prekolumbijskiej, wzbogacać się, zbierać zasoby, kierować robotnikami, zapewniać sobie łaski bogów i zostać budowniczym cudownej Piramidy Słońca!

Teotihuacan: Miasto Bogów to strategiczna gra oparta na zarządzaniu robotnikami i zasobami, która wymaga mądrego planowania i umiejętności dostosowania się do zmieniającej się sytuacji. Każdy gracz zarządza grupą robotników reprezentowanych przez kości, które są przenoszone pomiędzy lokacjami na modularnej planszy.

Z każdym ruchem, gracz przemieszcza jednego ze swoich robotników do nowej lokacji i zawsze wybiera w niej jeden z dwóch obszarów, w których może przeprowadzić akcję (oraz wzmocnić swoich robotników) lub otrzymać pokaźną premię (jednak bez wzmacniania robotników).

Wraz ze zbliżającym się tajemniczym zmierzchem Teotihuacan, gracze odkrywają nowe technologie, budują wspaniałą Piramidę Słońca, wznoszą domy dla mieszkańców miasta, zbierają cenne maski i wspinają się po stopniach trzech wielkich świątyń, aby zapracować na premie płynące z łaski bogów.

Gra zachęca do opracowywania własnych strategii, wymaga dostosowywanie się do różnych układów planszy i spoglądania ku niebiosom, gdyż z każdym zaćmieniem starania budowniczych zostają poddane ocenie – a ich sława poddana jest próbie upływającego czasu.

Więcej informacji o grze: https://portalgames.pl/pl/teotihuacan-przedsprzedaz/  

W piątek, 8 lutego, Portal Games ogłosił rozpoczęcie przedsprzedaży dwóch rozszerzeń do gry Aeon's End - Bezimienni oraz Czeluście.

Aeon's End to doskonale przyjęty w Polsce hit Kevina Rileya, oparta na unikatowym podejściu do mechaniki budowania talii gra karciana, w której gracze wcielają się w Magów Bram, będących obrońcami ostatniego bastionu ludzkości. Ich przeciwnikami są potężne Nemezis i armie ich Popleczników, którzy nacierają na miasto Gravehold, by zniszczyć ludzkość.

Dodatek Aeon's End: Czeluście opowiada o zapomnianej w labiryncie cieni, ukrytej głęboko pod ziemią Wiedźmie Hordy, która przebudziła swoich Troggów i na ich czele ruszyła na Gravehold.

Aeon's End: Czeluście to idealne rozszerzenie dla graczy, którzy dobrze już poznali wszystkich Magów z gry podstawowej Aeon's End. W dodatku znajdziesz 3 nowych Magów Bram: Reeve, która potrafi błyskawicznie rozprawić się z każdym Poplecznikiem, Nym, nieustraszonego nowicjusza potrafiącego przewidzieć podstępne ataki Nemezis, oraz Z'hanę, posiadającą moc leczenia Gravehold. Wyzwanie graczom rzuci pamiętające Świat-Który-Był Nemezis: Wiedźma Hordy. Posługuje się ona Troggami - licznymi Poplecznikami, których potęga wynika z ich liczby na polu bitwy. Każdy kolejny Trogg należący do danego plemienia, aktywuje potężniejszą umiejętność.

Dodatek Aeon's End: Bezimienni opowiada o Magach Bram, którzy sięgają po coraz bardziej niebezpieczne metody, aby walczyć z otaczającym ich mrokiem.

Rozszerzenie zawiera nowego Maga Bram Malastara - doświadczonego czarodzieja, który potrafi przekazywać pozyskane Zaklęcia innym graczom. Dodatek zawiera także dwa potężne Nemezis: Władcę Plagi, który będzie kusił graczy łatwymi do pozyskania, ale kosztownymi w użyciu Klejnotami oraz Marnotrawnego, który razem ze swoimi Poplecznikami przemieszcza się między Bramami, utrudniając tym samym efektywne wykorzystanie Zaklęć. Rozgrywkę urozmaicają także nowe Klejnoty, Artefakty, Zaklęcia i nowe Karty Nemezis.

Przedsprzedaż ruszyła m.in w sklepie Portal Games, gdzie do zestawu obu rozszerzeń dodawane są dodatkowe karty Nemezis.

Link do przedsprzedaży


comments powered by Disqus