Prodigy Tactics wkrótce opuści fazę Early Access

Autor: Mateusz Pietrzyk Redaktor: Motyl

Dodane: 19-09-2018 16:25 ()


Już 28 września br. ze Steam Early Access wyjdzie Prodigy Tactics, nowa turowa gra taktyczna, która wyróżnia się m.in. unikalnym designem i niebanalną mechaniką. Jak wskazują wydawcy, na graczy czeka rozbudowany system walki i szerokie możliwości rozwoju 13 grywalnych postaci. Prodigy Tactics oferuje zarówno tryby dla pojedynczego gracza, jak i opcje rozgrywki wieloosobowej.

Prodigy Tactics znajdowało się w fazie wczesnego dostępu od listopada 2017 r. Za grę odpowiada francuskie Hanakai Studio, które założył Jean Bey, specjalista od tradycyjnych gier figurkowych. Wydawcami są polskie firmy Forever Entertainment S.A., PlayWay S.A. oraz Ultimate Games S.A.

W trakcie blisko 12 miesięcy we wczesnym dostępie gra została gruntownie dopracowana i rozbudowana. Finalnie Prodigy Tactics oferuje zróżnicowane tryby gry, w tym te przeznaczone dla pojedynczego gracza, które zapewniają ok. 15 godzin zabawy. Do tego dochodzi też możliwość starć z innymi graczami” – mówi CEO Forever Entertainment S.A., Zbigniew Dębicki.

Ginący świat

Akcję gry osadzono w świecie Thasys, który jest targany wojnami o magiczną energię i przetrwanie. Celem gracza jest przebudzenie mitycznych stworzeń, będących najprawdopodobniej jedyną szansą na uratowanie świata.

Rozgrywka sprowadza się przede wszystkim do starć między dwoma drużynami, na klasycznych arenach w systemie turowym. Twórcy zdecydowali się na mechanizm, w którym jedna strona przygotowuje atak, a druga – ustala działania obronne albo szykuje kontratak. Duże znaczenie ma także m.in. odpowiednie ustawienie postaci na składającej się z 12 pól planszy.

Harmony & Dissonance

W Prodigy Tactics rozgrywkę oparto na autorskim systemie Harmony & Dissonance. Siły harmonii dają równowagę i wspomagają drużynę w walce – w efekcie członkowie drużyny uzyskują dodatkową moc, która pozwala na korzystanie ze specjalnych zdolności. Siły dysonansu to natomiast potężniejsze, ale bardziej nieprzewidywalne moce. Z ich pomocą można pokonać nawet najsilniejszych wrogów, lecz niestabilność sił tego typu może obrócić się przeciwko graczowi.

System Harmony & Dissonance to jedna z unikalnych cech Prodigy Tactics. Dzięki niemu gracz ma możliwość wyboru między bardziej zachowawczym i ryzykanckim stylem. Gra charakteryzuje się również fascynującym designem w klimatach fantasy i oprawą wizualną na wysokim poziomie” – wskazuje CEO Ultimate Games S.A., Mateusz Zawadzki.

Każda z 13 grywalnych postaci posiada – poza atakiem podstawowym i kontratakiem – dwa unikatowe ataki. Twórcy przygotowali też szerokie możliwości rozwoju postaci. Uzyskane punkty doświadczenia można przeznaczyć np. na poprawę poszczególnych statystyk. Dodatkowo możliwe jest korzystanie ze specjalnych umiejętności pasywnych.

Główne cechy Prodigy Tactics:

  • taktyczna rozgrywka turowa;
  • unikalny design;
  • system Harmony & Dissonance;
  • 13 wyjątkowych, grywalnych postaci;
  • zróżnicowane areny;
  • 4 tryby gry dla pojedynczego gracza (m.in. Stories i Bastion);
  • zmagania w trybie wieloosobowym.

Prodigy Tactics opuści Steam Early Access 28 września 2018 r. Cena gry wynosi 71,99 zł.

 

Prodigy Tactics (Steam):

https://store.steampowered.com/app/626550/Prodigy_Tactics/

Prodigy Tactics Trailer:

https://youtu.be/O2YKMvqPSlA

Prodigy Tactics Gameplay Trailer:

https://youtu.be/-Ay55fhEoEY

 

Podstawowe informacje:

Prodigy Tactics

gatunek: strategie, taktyczne, RPG, przygodowe, akcja

producent: Hanakai Studio

wydawca: Forever Entertainment S.A., PlayWay S.A., Ultimate Games S.A.

język: angielski, francuski

data premiery: 28.09.2018 r. (Steam)

cena: 71,99 zł (Steam)

 

Minimalne wymagania techniczne:

system operacyjny: Windows 7

procesor: Intel Core i5-4440

pamięć: 4 GB RAM

karta graficzna: GeForce GTX 660, AMD Radeon HD 7850

karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX

DirectX: wersja 9.0c

miejsce na dysku: 4 GB

dodatkowe uwagi: wymagania systemowe mogą ulec zmianie w trakcie dalszych prac nad grą


comments powered by Disqus