Fallout 3 - dalsze informacje

Autor: Ivan Redaktor: Ivan aka Immortal

Dodane: 17-06-2007 14:24 ()


Wg informacji zawartych w magazynie, Fallout 3 będzie oparty o ulepszony silnik Obliviona. Dodatkowo Bethesda obiecała zmodyfikować widok z perspektywy trzeciej osoby, na który narzekali gracze w czwartej części "The Elder Scrolls".

Jeżeli chodzi o fabułę, to ma się ona rozpoczynać w momencie narodzin naszego bohatera a śmierci jego matki w szpitalnym schronie. Od tego momentu będziemy mogli zmodyfikować wygląd naszej postaci (edytor znany z Obliviona).

Za walkę, będzie odpowiedzialny system Vault-tec Assisted Targeting System (V.A.T.S.). Oznacza to ni mniej ni więcej, iż prowadzone pojedynki będą się standardowo odbywały w czasie rzeczywistym, ale również będzie dostępna opcja pauzy i wybrania atakowanego celu. System wykorzystuje specjalne "punkty akcji", które umożliwiają wykonywanie ataków w konkretne miejsca na ciele ofiary. Po ich użyciu trzeba chwilę odczekać, aż ponownie się naładują. Dopóki tak się nie stanie, opcja pauzowania nie będzie dostępna.

Modyfikacjom ulegnie też system zdrowia - dodany zostanie m.in. wskaźnik radiacji. Według zapowiedzi Bethesdy, wykorzystany zostanie system fizyki Karma, a do gry trafić ma od 9 do 12 różnych zakończeń.

Wszystko pięknie, ale pozostaje pytanie, jak to wszystko wyjdzie w praniu? Bo, że gra będzie dobra, w to nikt nie wątpi. Problem w tym, czy uda sie jej podbić serca fanów, jak zrobiły to dwie pierwsze części.


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...