Pozafantastyczne nowości Znak

Autor: Miroe Redaktor: Miroe

Dodane: 11-06-2007 23:22 ()


Bebe Moore Campbell – „Podwójne życie mojej córki”

tłum. Anna Gralak

data wydania: 17.05.2007

Podwójne życie mojej córki to niezwykle poruszająca, miejscami wręcz przerażająca opowieść o bardzo trudnej relacji matki i córki, relacji poddanej nieustannym próbom i spirali nastrojów.

 

Kate Brian - „Tylko dla wybranych”

tłum. Anna Skucińska

data wydania: 31.05.2007

Tylko dla wybranych to początek nowej serii książek autorki Klubu niewiniątek i Szkoły dla blondynek – intrygująca, świetnie napisana i zaskakująca historia nastolatki w świecie intryg, pierwszych miłości i zabójczych ambicji.

 

Santiago Roncagliolo – “Wstyd”

tłum. Tomasz Pindel

data wydania: 17.05.2007

Najbardziej niezwykła jest codzienność.

Alfredo dowiaduje się, że zostało mu najwyżej pół roku życia, jego żona Lucy wplątuje się w tajemniczy perwersyjny romans, córka Mariana ma niezdrową obsesję na punkcie swojej przyjaciółki, jej brat Sergio widuje duchy, dziadek próbuje poderwać geriatryczną narzeczoną, a kot… No właśnie, największy problem jest z kotem.

 

Szymon Hołownia – „Tabletki z krzyżykiem”

data wydania: 17.05.2007

Jeśli Bóg jest Ojcem, kto jest Matką? Czy ryby też utonęły w potopie? A gdyby Piłat nie skazał Jezusa? Kiedy będzie koniec świata? A jeśli Obcy to nie katolicy? Czym różni się dusza od karty SIM? Takie pytania i wiele innych, równie intrygujących, stawia w swojej książce Szymon Hołownia. Dotyczą historii biblijnych, śmierci i życia pozagrobowego, dogmatów katolickich i wielu innych rzeczy. Podobne pytania zadaje sobie także wielu chrześcijan, choć czasem wstydzą się do tego przyznać.

 

Joanna Olech – „Pompon w rodzinie Fisiów”

data wydania: 17.05.2007

„Pompon w rodzinie Fisiów” to bardzo niebanalna historia pewnego smoka. Pompon, czyli właśnie ten smok, pojawił się w rodzinie państwa Fisiów przez odpływ umywalki i już u nich pozostał. Szybko rósł i rozwijał się intelektualnie, by stać się wygadanym, bezczelnym smokiem o bardzo twórczych, czasem niebezpiecznych pomysłach, które wcielał w życie.

Książka przeznaczona dla dzieci w wieku 6–10 lat.

Magdalena Kursa, Rafał Romanowski – „KRK. Książka o Krakowie”

data wydania: 10.05.2007

Kojarzony przez lata z Rynkiem, Wawelem i lajkonikiem Kraków błyskawicznie zmienia swe oblicze. Rozrasta się w nieoczekiwanych kierunkach, zagląda w mniej uczęszczane dotąd dzielnice. Po modzie na Kazimierz nadchodzi czas na zacumowane przy bulwarach nad Wisłą barki, pełne zieleni, fabryczek i małych zakładów rzemieślniczych Podgórze, wreszcie socrealistyczną Nową Hutę. W Krakowie każdy może znaleźć coś dla siebie.

 

Paula Danziger – „Maja Bursztyn i wspaniały dzień”

tłum. Magdalena Zielińska

data wydania: 17.05.2007

Trzecia część przygód Mai Bursztyn.

Świetna pisarka Paula Danziger i znakomity rysownik Tony Ross przedstawiają najmłodszym czytelnikom nową osobę – Maję Bursztyn. Maja ma 6 lat i bardzo zdecydowany charakter. Świat, w którym żyje – rodzina, szkoła, przyjaciele – stwarza wiele problemów i Maja musi się z nimi uporać.

Seria Maja Bursztyn jest przeznaczona dla dzieci w wieku 5–7 lat do czytania samodzielnego lub z rodzicami. W Stanach Zjednoczonych ukazało się sześć części.

 

„Prorok na skale. Myśli Jerzego Nowosielskiego

wybrali i opracowali Roman Mazurkiewicz, Władysław Podrazie”

data wydania: 31.05.2007

Ja już tyle się nagadałem w tych wywiadach... Jeśli ktoś chce się czegoś ode mnie dowiedzieć, to raczej z tych tekstów, co już są. Co miesiąc się czegoś nowego nie wymyśla.

Jerzy Nowosielski

Jerzy Nowosielski jest nie tylko jednym z najciekawszych polskich malarzy współczesnych, ale także wybitnym myślicielem i teologiem prawosławnym. W swoich wypowiedziach tworzy zarówno komentarz teoretyczny do własnej sztuki, jak i charakteryzuje wiele innych zjawisk religijnych i artystycznych.

 

Joanna Petry-Mroczkowska – „Niepokorne święte”

data wydania: 24.05.2007

Brały czynny udział w polityce. Doradzały królom i papieżom. Zakładały nowe zgromadzenia zakonne. Podróżowały po świecie. „Niepokorne święte” to życiorysy wybitnych kobiet Kościoła pisane ze współczesnej perspektywy.

 

Umberto Eco – „Sześć przechadzek po lesie fikcji”

tłum. Jerzy Jarniewicz

data wydania: 24.05.2007

Umberto Eco zaprasza czytelników na spacer po wybranych przez niego książkach. W czasie tego spaceru analizuje techniki narracyjne i mechanizmy konstrukcji dzieł z różnych epok i obiegów kultury – od arcydzieł Flauberta i Joyce’a poprzez Trzech muszkieterów Dumasa do osławionych Protokołów mędrców Syjonu.

 

Joseph Campbell – „Potęga mitu”

tłum. Ireneusz Kania

data wydania: 10.05.2007

 

William Shakespeare – „Poskromienie złośnicy”

tłum. Stanisław Barańczak

data wydania: 24.05.2007

 

Wiesław Myśliwski – „Widnokrąg”

data wydania: 17.05.2007


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...