Pozafantastyczne nowości Znak
Dodane: 11-06-2007 21:22 ()
Bebe Moore Campbell – „Podwójne życie mojej córki”
tłum. Anna Gralak
data wydania: 17.05.2007
Podwójne życie mojej córki to niezwykle poruszająca, miejscami wręcz przerażająca opowieść o bardzo trudnej relacji matki i córki, relacji poddanej nieustannym próbom i spirali nastrojów.
Kate Brian - „Tylko dla wybranych”
tłum. Anna Skucińska
data wydania: 31.05.2007
Tylko dla wybranych to początek nowej serii książek autorki Klubu niewiniątek i Szkoły dla blondynek – intrygująca, świetnie napisana i zaskakująca historia nastolatki w świecie intryg, pierwszych miłości i zabójczych ambicji.
Santiago Roncagliolo – “Wstyd”
tłum. Tomasz Pindel
data wydania: 17.05.2007
Najbardziej niezwykła jest codzienność.
Alfredo dowiaduje się, że zostało mu najwyżej pół roku życia, jego żona Lucy wplątuje się w tajemniczy perwersyjny romans, córka Mariana ma niezdrową obsesję na punkcie swojej przyjaciółki, jej brat Sergio widuje duchy, dziadek próbuje poderwać geriatryczną narzeczoną, a kot… No właśnie, największy problem jest z kotem.
Szymon Hołownia – „Tabletki z krzyżykiem”
data wydania: 17.05.2007
Jeśli Bóg jest Ojcem, kto jest Matką? Czy ryby też utonęły w potopie? A gdyby Piłat nie skazał Jezusa? Kiedy będzie koniec świata? A jeśli Obcy to nie katolicy? Czym różni się dusza od karty SIM? Takie pytania i wiele innych, równie intrygujących, stawia w swojej książce Szymon Hołownia. Dotyczą historii biblijnych, śmierci i życia pozagrobowego, dogmatów katolickich i wielu innych rzeczy. Podobne pytania zadaje sobie także wielu chrześcijan, choć czasem wstydzą się do tego przyznać.
Joanna Olech – „Pompon w rodzinie Fisiów”
data wydania: 17.05.2007
„Pompon w rodzinie Fisiów” to bardzo niebanalna historia pewnego smoka. Pompon, czyli właśnie ten smok, pojawił się w rodzinie państwa Fisiów przez odpływ umywalki i już u nich pozostał. Szybko rósł i rozwijał się intelektualnie, by stać się wygadanym, bezczelnym smokiem o bardzo twórczych, czasem niebezpiecznych pomysłach, które wcielał w życie.
Książka przeznaczona dla dzieci w wieku 6–10 lat.
Magdalena Kursa, Rafał Romanowski – „KRK. Książka o Krakowie”
data wydania: 10.05.2007
Kojarzony przez lata z Rynkiem, Wawelem i lajkonikiem Kraków błyskawicznie zmienia swe oblicze. Rozrasta się w nieoczekiwanych kierunkach, zagląda w mniej uczęszczane dotąd dzielnice. Po modzie na Kazimierz nadchodzi czas na zacumowane przy bulwarach nad Wisłą barki, pełne zieleni, fabryczek i małych zakładów rzemieślniczych Podgórze, wreszcie socrealistyczną Nową Hutę. W Krakowie każdy może znaleźć coś dla siebie.
Paula Danziger – „Maja Bursztyn i wspaniały dzień”
tłum. Magdalena Zielińska
data wydania: 17.05.2007
Trzecia część przygód Mai Bursztyn.
Świetna pisarka Paula Danziger i znakomity rysownik Tony Ross przedstawiają najmłodszym czytelnikom nową osobę – Maję Bursztyn. Maja ma 6 lat i bardzo zdecydowany charakter. Świat, w którym żyje – rodzina, szkoła, przyjaciele – stwarza wiele problemów i Maja musi się z nimi uporać.
Seria Maja Bursztyn jest przeznaczona dla dzieci w wieku 5–7 lat do czytania samodzielnego lub z rodzicami. W Stanach Zjednoczonych ukazało się sześć części.
„Prorok na skale. Myśli Jerzego Nowosielskiego
wybrali i opracowali Roman Mazurkiewicz, Władysław Podrazie”
data wydania: 31.05.2007
Ja już tyle się nagadałem w tych wywiadach... Jeśli ktoś chce się czegoś ode mnie dowiedzieć, to raczej z tych tekstów, co już są. Co miesiąc się czegoś nowego nie wymyśla.
Jerzy Nowosielski
Jerzy Nowosielski jest nie tylko jednym z najciekawszych polskich malarzy współczesnych, ale także wybitnym myślicielem i teologiem prawosławnym. W swoich wypowiedziach tworzy zarówno komentarz teoretyczny do własnej sztuki, jak i charakteryzuje wiele innych zjawisk religijnych i artystycznych.
Joanna Petry-Mroczkowska – „Niepokorne święte”
data wydania: 24.05.2007
Brały czynny udział w polityce. Doradzały królom i papieżom. Zakładały nowe zgromadzenia zakonne. Podróżowały po świecie. „Niepokorne święte” to życiorysy wybitnych kobiet Kościoła pisane ze współczesnej perspektywy.
Umberto Eco – „Sześć przechadzek po lesie fikcji”
tłum. Jerzy Jarniewicz
data wydania: 24.05.2007
Umberto Eco zaprasza czytelników na spacer po wybranych przez niego książkach. W czasie tego spaceru analizuje techniki narracyjne i mechanizmy konstrukcji dzieł z różnych epok i obiegów kultury – od arcydzieł Flauberta i Joyce’a poprzez Trzech muszkieterów Dumasa do osławionych Protokołów mędrców Syjonu.
Joseph Campbell – „Potęga mitu”
tłum. Ireneusz Kania
data wydania: 10.05.2007
William Shakespeare – „Poskromienie złośnicy”
tłum. Stanisław Barańczak
data wydania: 24.05.2007
Wiesław Myśliwski – „Widnokrąg”
data wydania: 17.05.2007
Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...