Czy nadal warto uczyć się języków obcych? Warszawski Goethe-Institut zaprasza na wykład o technologiach translatorskich

Autor: Goethe-Institut Redaktor: Motyl

Dodane: 18-04-2017 15:04 ()


Technologie znane z filmów i powieści science fiction, np. uniwersalny tłumacz ze „Star Treka” lub Babelfish z „Autostopem przez Galaktykę” stały się rzeczywistością. Jak więc zmieni się nasze pojęcie podróżowania, gdy w przyszłości będziemy mogli bez problemów porozumiewać się z innymi? Goethe-Institut w Warszawie już 21 kwietnia o godz. 18:00 zaprosi wszystkich do dyskusji. Wstęp wolny.


Wykład poprowadzi dr inż. Sebastian Stüker z Karlsruher Institut für Technologie (KIT). Uczelnia została utworzona w 2009 r. w wyniku połączenia Universität Karlsruhe (najstarszej, założonej w 1825 r. niemieckiej szkoły wyższej o charakterze technicznym) i Forschungszentrum Karlsruhe (założonego w 1956 r.). Dr inż. Sebastian Stüker w KIT prowadzi grupę badawczą "Multilinguale Spracherkennung" (z niem. wielojęzyczne rozpoznawanie mowy).

Spotkanie „Technologie translatorskie – wykład” będzie tłumaczone symultanicznie na język polski. Więcej informacji o wydarzeniu: www.facebook.com/events/1040909329348195/.

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu „Szczęśliwej podroży“, który przedstawia szerokie spektrum zagadnień związanych z podróżą i prezentuje wydarzenia z dziedziny literatury, filmu, muzyki, fotografii, edukacji i języków obcych. Spotkania będą odbywać się od 17 lutego do 26 maja w bibliotece Goethe-Institut przy ul. Chmielnej 13a. Szczegółowy program cyklu: www.goethe.de/ins/pl/pl/kul/sup/rae.html.

Wstęp wolny.


comments powered by Disqus