Ego Protocol - premiera na STEAM

Autor: IQ PUBLISHING Redaktor: Motyl

Dodane: 18-02-2016 14:58 ()


Znakomite połączenie idei kultowych Lemingów ze Space Maze w świecie inspirowanym legendarną polską grą ElectroBody.

Ego Protocol dostępna na STEAM już od 17 lutego 2016!

Z tej okazji dla posiadaczy pudełkowej wersji gry kod aktywacyjny na STEAM w prezencie! Wystarczy wysłać zdjęcie lub skan instrukcji gry Ego Protocol z kodem na adres ego@iqpublishing.pl.

 

"Zostawcie wszystkie układanki, match3 i inne matematyczne zagadki. Dziś mamy dla was tytuł, który na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykła platformówka, jednak nie dajcie się zwieść pozorom. Debiutanckie dzieło studia Static Dreams to jedna z ciekawszych gier logicznych, w jakie miałem ostatnio przyjemność grać…”(www.antyapps.pl)

 

Ego Protocol to gra logiczno-zręcznościowa, inspirowana kultowym polskim klasykiem ElectroBody z 1992 roku, która zajęła pierwsze miejsce w organizowanym na targach PGA 2014 w Poznaniu przez serwis 1ndieWorld konkursie The Jam 2014.

Zadaniem gracza jest takie manipulowanie otoczeniem, aby umożliwić bohaterowi dotarcie do celu, unikając przy tym czyhających po drodze niebezpieczeństw. Każda z plansz gry składa się z kilkunastu kwadratowych bloków, które na wzór klasycznych puzzli możemy przesuwać, torując naszej postaci drogę do końcowego teleportera. Oprócz bezpośredniego wpływu na otoczenie, w trakcie zabawy możemy wydawać bohaterowi proste polecenia, dzięki którym pokona on zastawione na niego pułapki czy upora się z przeciwnikami. Rozgrywka toczy się w dość szybkim tempie i wymaga od graczy nie lada zręczności oraz refleksu, tym bardziej, że do końcowego wyniku liczy się również czas, a poziom trudności kolejnych labiryntów jest coraz wyższty.

Pod względem oprawy Ego Protocol na komputerach PC okraszony został klasyczną dwuwymiarową ręcznie projektowaną grafiką, wykonaną w ograniczonej kolorystyce, przypominającej wspomniane ElectroBody. Gra w wersji PC została znacznie rozbudowana w stosunku do wersji dla platform mobilnych - nowy świat gry, czyli łącznie 60 poziomów zapewniających wiele godzin niesamowicie wciągającej rozgrywki.


comments powered by Disqus