"Dustwind" - postapokaliptyczne cRPG zainspirowane "Fallout Tactics"!

Autor: Pan Jarząbek Redaktor: Edgar Allan

Dodane: 08-09-2015 16:22 ()


Czy wiecie, że grupa fanów "Fallout Tactics" utworzyła niezależne studio deweloperskie i zapowiedziała projekt Dustwind, czyli postapokaliptyczną taktyczną grę RPG. 

Ma być to debiutancka produkcja niezależnego zespołu Dustwind Studios! Źródła inspiracji znaleźć można podczas rozgrywek multiplayer w Fallout Tactics, gdzie poznał się trzon dzisiejszego zespołu. Co ciekawe,  wśród autorów znalazły się także dwie osoby z naszego kraju - odpowiedzialna za grafiki koncepcyjne Marta Słupska oraz zajmujący się animacjami i projektami poziomów Konrad Lubieniecki.

 

Akcja gry toczyć się będzie w roku 2075, dwadzieścia pięć lat po katastrofie znanej jako Przebudzenie, dniu, w którym kontrolująca mechaniczne armie ludzkości sztuczna inteligencja obróciła się przeciwko swoim stwórcom i rozpoczęła eksterminację gatunku homo sapiens.

 

Choć maszyny przegrały wojnę, to koszt ostatecznej wiktorii był olbrzymi. Zginęło dziewięćdziesiąt procent populacji Ziemi, a większość infrastruktury uległa zniszczeniu. W rezultacie zamarła także jakakolwiek komunikacja międzykontynentalna.

Historia będzie umiejscowiona na terytorium zdewastowanej wojną Europy. W miejsce upadłych rządów państw powstały niezliczone małe frakcje, które zacięcie walczą ze sobą o pozostałe surowce i dobra. Jednocześnie coraz mocniej odczuwalne są efekty uboczne zastosowanych broni masowej zagłady i różnorodne mutanty powoli stają się prawdziwym problemem dla ocalałych. Co gorsza, wciąż nie wszystkie roboty uległy zniszczeniu, choć pozbawione przewodnictwa potężnej SI powróciły do podstawowych funkcji i dbają jedynie o utrzymanie własnej funkcjonalności.

 

Autorzy są fanami Fallout Tactics i gra ta jest jest dla nich głównym źródłem inspiracji. Dustwind nastawione będzie na tryb multiplayer. Walka rozgrywana ma być w czasie rzeczywistym, a wśród trybów zabawy nie zabraknie kooperacji oraz kilku wariantów rywalizacji. 

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie gry.


comments powered by Disqus