"Wilcze tropy" w Sensie Nonsensu

Autor: Dariusz Cybulski Redaktor: Motyl

Dodane: 24-05-2011 22:41 ()


0d 21 maja w warszawskim Sensie Nonsensu można oglądać wystawę prac Krzysztofa Wyrzykowskiego i Sławomira Zajączkowskiego z pierwszego tomu serii komiksowej Wilcze Tropy pt. "Zygmunt" Zygmunt Błażejewicz.

Na wystawie zaprezentowane zostały kolorowe plansze pochodzące z premierowego albumu artystów.

Prace będzie można obejrzeć od 21 maja do 21 czerwca.

18 czerwca (sobota) godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z autorami. 

Wernisaż jest imprezą towarzyszącą I Festiwalowi Komiksu Historycznego, organizowanemu przez Centrum Edukacyjne IPN „Przystanek Historia” i Coyot Presents

Kuratorem wystawy jest Dariusz Cybulski.

 

 

Krzysztof Wyrzykowski – absolwent ASP w Gdańsku kierunek grafika. W latach 1997-2004r publikował w fanzinie „Kontra”, gdzie ukazały się autorskie nowele „Los Lobos” „Marionetki” oraz „Idioci”. Za tę ostatnią pracę w 2006 roku twórca został uhonorowany trzecią nagrodą w drugiej edycji konkursu na komiks zorganizowanego przez francuską telewizję Arte i wydawnictwo Glenat. 

W 2004 r. do scenariusza M. Wójtowicza-Podhorskiego, autor tworzy rysunki do albumu „Westerplatte. Załoga śmierci”. Kolejne lata przynoszą dwa zeszyty z cyklu „Słynni Polscy Olimpijczycy” do scenariusza Radosława Nawrota, „Bitwę pod Warką”, serię okładek do komiksów historycznych wydawanych przez wydawnictwo Zin Zin Press oraz 22 stronicowy mini-album „Ksiądz Jerzy Popiełuszko. Cena wolności” do scenariusza Macieja Jasińskiego. 

Od 2008 do scenariuszy Sławomira Zajączkowskiego autor realizuje historyczne albumy „Łupaszka.1939”, „Korfanty”, „Wyzwolenie?1945”, „Wilcze tropy” i „Żelazny”. 

 

Sławomir Zajączkowski - absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, scenarzysta komiksowy znany głównie z albumów o tematyce historycznej i wojennej, wcześniej także publicysta, jego artykuły o komiksach ukazywały się m.in. w Magazynie Komiksów „AQQ”. 

Współpracował z kilkoma rysownikami wydając albumy m.in. z Andrzejem Fonfarą („Pamiętamy: Biała Podlaska 1939-1945”) i Arturem Suchanem („Jedną nogą w grobie” scenariusz wspólnie z Krzysztofem Burdonem).

Kolejne albumy poświęcone najnowszej historii Polski - „Łupaszka.1939”, „Korfanty”, „Wyzwolenie?1945”, „Wilcze tropy” i „Żelazny” zrealizował wspólnie z Krzysztofem Wyrzykowskim.  


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...