Timof i Mroja w kwietniu

Autor: Paweł Timofiejuk Redaktor: Motyl

Dodane: 15-03-2011 06:43 ()


 

 

Café Budapeszt

Autor:  Alfonso Zapico   

Tłumaczenie: Jakub Jankowski

Oprawa: miękka   

Format:  168X240 mm   

Komiks nr 85

Str.: 160   

Czarno biały

Cena: 49 zł z VAT   

Odbiorcy: wszyscy

 

 

 

 

 

Jechezkel Damjanich jest młodym żydowskim skrzypkiem, który mieszka z matką w posępnym Budapeszcie roku 1947. Pewnego dnia otrzymuje list z Jerozolimy, wysłany przez swojego wuja Josefa, od którego nie miał wieści od 12 lat i na którego gniewa się jego matka, pozornie bez powodu. Uciekając przed biedą, oboje docierają do Palestyny w trudnym dla kraju momencie politycznym, tuż przed wycofaniem się z regionu Anglików.

Wuj Josef prowadzi Café Budapeszt, barwny lokal w pobliżu Starego Miasta, w którym razem spotykają się Żydzi, Arabowie, ludzie z Zachodu... Ulotna oaza harmonii, w której nuty Jechezkela będą musiały szybko ustąpić miejsca świstowi pocisków z davidki, arabskim bombom, nienawiści i zniszczeniu. Café Budapeszt staje się scenerią, w której odbijają się chaos i barbarzyństwo obecne w całej Palestynie.

 

Alfonso Zapico (Asturia, 1981), dyplom z ilustracji i rysunku w Akademii Sztuki w Oviedo, urodził się  w Blimea, asturyjskim miasteczku położonym w regionie dolin górniczych. Jako wolny strzelec wykonuje krajowe i regionalne zlecenia graficzne (podręczniki, filmy rysunkowe, strony web, ilustracje) oraz od 2005 roku pracuje jako ilustrator dla Rady Edukacji Księstwa Asturii.

Jest stałym współpracownikiem periodyku regionalnego „La Nueva España”, jego komiksy i paski komiksowe publikowane były w licznych asturyjskich pismach młodzieżowych i cyfrowych.

Jego pierwszy album komiksowy, „La guerre du professeur Bertenev”, opublikowany we Francji przez Editions Paquet, zdobył w 2007 roku Prix BD Romanesque na festiwalu FestiBD w Ville de Moulins. Jest także jednym z rysowników  w zbiorczym albumie „Un jour de mai”.

 

 

 Scientia Occulta

  • Scenariusz:  Robert Sienicki    
  • Rysunek: Łukasz Okólski
  • Oprawa: twarda    
  • Format:  220X165 mm    
  • Komiks nr 86
  • Str.: 124    
  • Czarno biały
  • Cena: 49 zł z VAT    
  • Odbiorcy: dojrzały czytelnik

Ludzie zawsze pożądali wiedzy. Zjawiska nadnaturalne fascynowały ich i jednocześnie przerażały. Ale nie zostawiały nikogo obojętnym…   

Kate Cooper nie ma najlepszego dnia. Odnalezienie zagubionej małej dziewczynki kończy się porażką, a jej brat rozpływa się w powietrzu na jej oczach. Na dodatek jedyna wskazówka prowadzi do Claytona Howarda - ulicznego magika, który wprowadza ją w świat o istnieniu którego nie miała pojęcia. Świat pełen magii i tajemnic.

Scientia Occulta to fantastyczna komedia kryminalna napisana przez Roberta Sienickiego ("The Movie") i narysowana przez Łukasza Okólskiego ("Kolektyw").

 

Łukasz Okólski – (rysunki) – Urodzony w listopadzie 1989. Student międzynarodowych stosunków gospodarczych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Największy farciarz polskiej sceny komiksowej i jeden z wyższych wzrostem. Rysuje głównie komiksy i jako, że nie ma artystycznego wykształcenia panicznie boi się wypominania mu braków technicznych i takich tam. Z Robertem współpracuje również nad serią Recours, publikowaną w magazynie „Kolektyw”. Miłośnik koszykówki, zagranicznych seriali i całonocnych posiedzeń przy konsoli. W wolnych chwilach macha flowerstickiem na krakowskim rynku.

 

Robert Sienicki - (scenariusz) – Urodzony w lipcu 1987. Niedoszły nauczyciel angielskiego, obecnie freelancuje ze swojego mieszkania we Wrocławiu. Kinomaniak i scenarzysta komiksowy z zamiłowania. Współtwórca popkulturowego podcastu/audycji Schwing! oraz redaktor magazinu Kolektyw. Wieczory dzieli pomiędzy pisaniem scenariuszy do komiksów Recours, Scientia Occulta i Rycerz Janek, a oglądaniem monstrualnej ilości filmów. Wrażenia z nich opisuje w trwającym od 2006 roku serialu komiksowym The Movie. W wolnych chwilach traci czas na patrzeniu się na swoją kolekcję dvd.


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...