"Pluto" od 31 marca w sprzedaży

Autor: Hanami Redaktor: Motyl

Dodane: 26-01-2011 10:33 ()


Wydawnictwo Hanami zaprezentowało okładkę i opis pierwszego tomu mangi Pluto, autorstwa Naoki Urasawa, na podstawie dzieła Osamu Tezuki - Atom Żelaznoręki. Publikacja trafi do sprzedaży 31 marca bieżącego roku. 

 

 

 

Tytuł: PLUTO 1

Autor: Osamu Tezuka, Naoki Urasawa

Format: 150 x 210 mm

Ilość stron: 204

Oprawa: miękka

Papier: offset

Cena okładkowa: 31.39 zł

ISBN 978-83-60740-60-6

Data publikacji: marzec 2011

Komiks dla dorosłych

 

PLUTO to opowieść bazująca na jednym z najbardziej znanych dzieł Osamu Tezuki - Atom Żelaznoręki, współczesnej historii Pinokia, w której rolę drewnianego chłopca odgrywa robot. Tytułowy Atom stał się popkulturową ikoną. Na całym świecie można kupić różne gadżety z nim związane, a w Hollywood wyprodukowano film bazujący na jego przygodach. Jednak to nie on jest głównym bohaterem PLUTO. Historia skupia się na postaciach drugoplanowych, głównie robotach zastanawiających się nad swoim człowieczeństwem, efektem czego jest opowieść duchem bliższa Łowcy Androidów niż bajce pt. Pinokio.

 

Osamu Tezuka (1928-1989) uważany jest za ojca japońskiego komiksu (czasami zwany jest nawet Bogiem Mangi). Człowiek wszechstronny, z wykształcenia lekarz. Trudno wymienić twórcę z Kraju Kwitnącej Wiśni, który nie inspirowałby się jego dziełami. Nie sposób też wyliczyć wszystkich znanych tytułów, jakie stworzył, ale do najbardziej rozpoznawalnych należą Atom Żelaznoręki, Black Jack, Król Dżungli oraz Budda. Jego imię nosi jedna z najbardziej prestiżowych nagród japońskiego przemysłu komiksowego. W Takarazuce mieści się Muzeum Osamu Tezuki.

Naoki Urasawa urodził się w 1960 w Tokio. Sławę przyniosła mu seria YAWARA! - opowieść o dziewczynie uprawiającej judo. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych japońskich twórców komiksowych. Na Zachodzie znany głównie z ostatnich dzieł – MONSTER, 20th Century Boys i PLUTO. Otrzymał wiele nagród i nominacji, w tym jako jedyny twórca zdobył dwukrotnie Tezuka Osamu Shō. Wśród swoich inspiracji wymienia prace Katsushiro Ōtomo (autora Akiry).

 


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...