Grudniowe promocje Kultury Gniewu

Autor: Sienio Redaktor: Sienio

Dodane: 07-12-2006 09:36 ()


Przez cały grudzień wszystkie paczki powyżej 20 złotych KG wysyłać będzie priorytetem, natomiast wszyscy, którzy do końca roku kupią trzy komiksy wchodzące w skład grudniowego pakietu lub zrealizują zamówienie powyżej 90 złotych otrzymają 5% rabat na wszystkie zakupy w sklepie KG przez cały rok 2007.

Dodatkowo pierwsze 20 osób z takimi zamówieniami otrzyma w prezencie płytę z filmami „Ghost World” i „Słoń”, które ufundował miesięcznik „Premiery”. Ponadto do każdego zamówienia powyżej 50 złotych dodany będzie prezent niespodzianka.

 

Na stronie KG w Zapowiedziach można przeczytać o kolejnych tytułach, jakie mają ukazać się w 2007 roku. Mają być wydane m.in.:

 

KOT FRITZ

 

scenariusz i rysunki: Robert Crumb

86 stron, format A4

okładka kolorowa szyto-klejona, środek czarno-biały

wydawca: kultura gniewu

wydawca oryginału: Fantagraphics Books

data wydania: 2007

 

Kot Fritz to jedna z najsłynniejszych postaci amerykańskiej kontestacji lat 60. Ten antropomorficzny kocur to arogant i skrajny egoista zaciągający do łóżka wszystko, co się rusza zgrywając artystę, pisarza i bon vivanta wykrzykującego rewolucyjne hasła. Nieobce mu są alkohol, wszelki dragi, świntuszenie i niezdrowy sposób życia, dzięki któremu trafił na sztandary kontrkultury.

Wielka popularność Fritza sprawiła, że jego przygody zostały przeniesione na kinowy ekran. Zrealizowana przez Ralpha Baksiego (zasłynął pierwszą próbą filmowej adaptacji trylogii Tolkiena) animacja była pierwszym pełnometrażowym filmem animowanym, który otrzymał kategorię X przeznaczoną na ogół dla pornografii.

Twórcą kota Fritza jest absolutna legenda komiksowego undergroundu - Rober Crumb, człowiek, który zrewolucjonizował komiks i zainspirował setki artystów z całego świata. „Kot Fritz” będzie pierwszym albumem Crumba wydanym w Polsce.

 

ÓSMA CZARA

 

scenariusz i rysunki: Prosiak

110 stron, format B5

okładka kolorowa szyto-klejona, środek czarno-biały

wydanie trzecie (rozszerzone)

wydawca: kultura gniewu

data wydania: 2007

 

Jeden z najbardziej niezwykłych komiksów nie tylko undergroundu. Romantyczno-bluźniercza historia o tym, co zdarzyło się po końcu świata. Zobacz jak wygląda świat po Armageddonie i kto jest prawdziwym Bogiem. Według wielu koneserów komiksu, „Ósma czara” to najlepsza polska opowieść komiksowa lat 90.

Trzecie wydanie zostało na nowo wskanowane i starannie przygotowane. Jako prolog opowieść „Genezis”. To już klasyka!

 

 

 

BLACK HOLE

 

scenariusz i rysunki: Charles Burns

352 stron, format B5

okładka dwukolorowa, oprawa twarda, środek czarno-biały

wydawca: kultura gniewu

wydawca oryginału: Fantagraphics Books (zeszytówki),

Pantheon (wydanie zbiorcze)

data wydania: 2007

 

Komiks legenda. Powstawał przez ponad 10 lat i najpierw ukazywał się w zeszytach. Powstało ich 12, a każdy kolejny wyczekiwany był z coraz większą niecierpliwością. Każdy kolejny spotykał się też z uznaniem ze strony krytyków i czytelników.

Zanim seria dobiegła końca jej autor - Charles Burns, twórca m.in. wydanego w Polsce przez wydawnictwo Post znakomitego „El Borbacha” - miał na koncie wiele nominacji i prestiżowych nagród. „Black Hole” to dziejąca się w latach 70. historia grupy nastolatków z Seattle. Szaleje wśród nich dziwna zaraza, która objawia się niezwykłymi, często przerażającymi mutacjami i deformacjami. Plaga dotyka jednak tylko tych, którzy rozpoczęli życie seksualne.

Niepokojąca, mroczna atmosfera, niebanalni bohaterowie i artystyczne mistrzostwo Burnsa uczyniły z „Black Hole” jeden z najsłynniejszych komiksów ostatnich lat.

 

INSEKT

 

scenariusz i rysunki: Sascha Hommer

128 stron, format A5

okładka kolorowa szyto-klejona, środek czarno-biały

wydawca: kultura gniewu

wydawca oryginału: Reprodukt

data wydania: 2007

 

 

Pascal wydaje się być zwyczajnym nastolatkiem. No, może nie do końca, bo przecież nie każdy jest tak powszechnie lubiany. Kumple ze szkoły chętnie spędzaliby z nim całe dnie grając na konsoli albo w piłkę. A dziewczyny. Te wręcz biją się o jego względy. Jednak pewnego dnia na światło dzienne wychodzi sekret, o którym nie wiedział także Pascal. I wszystko się zmienia.

Co odkrył Pascal podczas wycieczki za miasto i kim jest Insektman? Odpowiedzi szukajcie w albumie „Insekt”, jednym z najciekawszych niemieckich komiksów roku 2006.

 

NOWA PLASTELINA

 

scenariusz i rysunki: Krzysztof Ostrowski

ponad 100 stron, format B5 (poziomy)

okładka i środek w kolorze, oprawa szyto-klejona

wydanie pierwsze

wydawca: kultura gniewu

data wydania: 2007

 

„Nowa plastelina” to już trzeci album z humorystycznymi komiksami Krzyśka Ostrowskiego, wokalisty zespołu Cool Kids of Death, twórcy nagradzanych teledysków i animacji. Trzeci i zupełnie wyjątkowy.

Po pierwsze zbiera on wszystkie „Plasteliny” stworzone w ciągu ostatnim dwóch lat, m.in. dla pism „Film”, „Playboy”, „Machina”. W sumie ponad 100 stron komiksu.

Po drugie, znajdą się też w tej trzeciej odsłonie wybrane przez Krzyśka prace z pierwszej „Plasteliny”, wydanej przez Graficon, dziś już na rynku niedostępnej. Tym samym „Nowa plastelina” będzie czymś na kształt wypasionego essentiala.

 

 

Źródło: Kultura Gniewu


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...