Majowe nowości Egmontu

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 10-05-2009 17:09 ()


 

NOWOŚCI KOMIKSOWE maj 2009

Zapraszamy do zapoznania się z propozycją wydawniczą, jaką dla czytelników przygotował Klub Świata Komiksu wydawnictwa Egmont. Albumy dostępne będą w sprzedaży od 25 maja.

 

 

 

Kolekcja Mistrzowie Komiksu

Dzień gniewu. Afrykańskie przygody Giuseppe

Bergmana

Scenariusz i rysunki: Milo Manara

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 168 stron

Format: 290 x 215 mm

Cena: 75,00 zł

ISBN 978-83-237-2485-8

 

Drugi tom przygód Giuseppe Bergmana wydany w kolekcji Mistrzowie Komiksu.

Bohater jest zwykłym człowiekiem, który wkracza na plan przygotowywanego z niespotykanym rozmachem reality show. Tym razem miejscem akcji jest Afryka – od suchych pustyń po wilgotne dżungle. Bergman spotyka interesownych Arabów, europejskich łowców - chciwych myśliwskich trofeów, podstępnych Pigmejów, ekscytującą potomkinię szalonego alchemika, łasych na kobiece wdzięki Masajów. Giuseppe ma do wykonania pewną misję, ale – zgodnie z regułami scenariusza filmowanej na żywo historii – sam nie wie jaką. Nie wie tego także seksowna garderobiana Lou-Lou, która wraz z Bergmanem nieoczekiwanie zostaje główną aktorką widowiska. Od organizatorów przedsięwzięcia bohaterowie dostają tylko jedną wskazówkę – mają dostarczyć konkretnej osobie teczkę z planami elektrowni zasilanej energią słoneczną, które mają zrewolucjonizować ziemski przemysł energetyczny. Oto początek pełnej absurdalnych przygód podróży głównych bohaterów.Jak zwykle w komiksach Manary opowieść przygodowa jest jedynie pretekstem do zabawy z czytelnikiem, obejmującej nawiązania do historii czy literatury, żarty z różnych systemów politycznych, demaskowanie zakłamania społeczeństwa. Manara śmieje się, z kogo tylko może, a najbardziej z nas, widzów programów telewizyjnych, namiętnie obserwujących przedstawienia typu Big Brother.

W cały album autor wplata surrealistyczny wątek, w którym obrazuje związek stylu rysowania z reakcją odbiorcy. Dzięki temu widzimy, jak twórcy reality shows, używając psychotechniki, manipulują nastrojami widzów telewizyjnych…

 

 

Kolekcja Obrazy Grozy

Saga o Potworze z Bagien 2, Miłość i śmierć

Scenariusz: Alan Moore

Rysunki: Steve Bissette, John Totleben, Shawn

McManus

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: twarda

Objętość: 208 stron

Format: 260 x 170 mm

Cena: 79,00 zł

ISBN 978-83-237-2594-7

 

Wybór  klasycznych opowieści o Potworze z Bagien z wielokrotnie nagradzanej serii Alana Moore’a, uważanej za wybitne dzieło w historii komiksu. Autor twórczo wykorzystał popularną postać, stworzoną wcześniej przez scenarzystę Lena Weina i rysownika Berniego Wrightsona. Jego prowokacyjne i nowatorskie scenariusze, w połączeniu ze świetnymi rysunkami czołowych grafików branży komiksowej sprawiły, że krytycy i czytelnicy uznali Sagę o Potworze z Bagien za jedną z najlepszych amerykańskich serii końca dwudziestego wieku. Potwór urządza pochówek Alecowi Hollandowi; poznaje okrutną historię głupiutkiej Abigail i jej nawiedzonego męża; przebywa drogę poprzez poszczególne sfery nieba, by dotrzeć do prawdziwie dantejskiego piekła; spotyka się z poszukującymi nowego domu kosmitami; jako ziemski żywiołak staję się świadkiem zabójstwa Abla; i w końcu odnajduje odwzajemnioną miłość – zatem i rośliny potrafią kochać.  Jak zwykle, scenariusze Moore’a pełne są zarówno epickiej głębi, jak i przyziemnej obrzydliwości, przygody oraz refleksji. A z połączenia tych elementów rodzą się niebanalne opowieści o niezwykłych ludziach i zwykłych potworach.

 

 

Furie

Scenariusz: Mike Carey

Rysunki: John Bolton

Przekład: Paulina Braiter

Oprawa: miękka

Objętość: 96 stron

Format: 260 x 170 mm

Cena: 39,00 zł

ISBN 978-83-237-2491-9

Komiks ze świata Sandmana.

 

Mike Carey i John Bolton opowiedzieli dalszy ciąg znanych z serii Sandman losów Lyty Hall – będącej zarazem zwykłą kobietą i wcieleniem starogreckiej Furii. Jednocześnie przedstawili postać nowego Pana Snów – zaginionego w dziwnych okolicznościach syna Lyty… Zrozpaczona kobieta przyłącza się do wędrownej trupy aktorskiej i trafia do Aten. Jednak zamiast powrotu do greckich korzeni swego rodu, poznaje mroczną otchłań Hadesu. Staje się pionkiem w niebezpiecznej grze pomiędzy potężnymi bogami z helleńskich mitów: Kronosem, Hermesem i Furiami. Na szczęście wśród okrutnych niebian trafiają się też tacy, którzy potrafią pomagać zwykłym ludziom… A swoje trzy grosze, jak zwykle, musi też wtrącić Sandman.

Mike Carey jest scenarzystą m.in. Lucyfera, Hellblazera i kilku miniserii z cyklu Sandman przedstawia. Rysownik John Bolton współpracował z najsłynniejszymi twórcami przemysłu komiksowego, tworząc Menz Insan, User i Gifts of the Nigth. Pracował także z Neilem Gaimanem przy Arlekinie i walentynkach.

 

 

Jak Obeliks wpadł do kociołka druida, kiedy był

mały

Scenariusz: René Goscinny

Rysunki: Albert Uderzo

Przekład: Marek Puszczewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 32 strony

Format: 290 x 215 mm

Cena: 19,90 zł

ISBN 978-83-237-3637-0

 

Pełna wdzięku, zabawna opowieść Asteriksa o tym, co przydarzyło się kilkuletniemu Obeliksowi. Wszyscy wiedzą, że Obeliks, kiedy był mały, wpadł do kociołka druida i od tamtej pory nie musi pić magicznego napoju, by mieć nadludzką siłę. Nie było jednak powszechnie wiadome, jak do tego doszło…

Albert Uderzo we wstępie do albumu wspomina, jak powstała ta historia:

Tekst albumu został napisany przez René Goscinnego do numeru 291 dziennika PILOTE, wydanego 20 maja 1965 r. Dziennikowi towarzyszył wówczas slogan „Pilote – O rany! Co za dziennik!” (jak twierdzą niektórzy, czasopismo to reprezentuje złoty wiek komiksu francuskiego). Głównym tematem owego numeru była epoka galo-rzymska. Temat ten, rozwinięty w wielkiej Pilotoramie (rozkładówce planszowej), zapowiadała już okładka dziennika, przedstawiająca zilustrowaną przez J.L. Devaux słynną, choć niefortunną bitwę pod Alezją. Obok tytułu, nieodmiennie, jak co tydzień, Obeliks trzyma kartusz z datą oraz numerem gazety i pochylony nad sceną, mruczy pod nosem: „Gdybym tam był, nie poszłoby im tak gładko!!!” Słowa Obeliksa nie są oczywiście dla nikogo tajemnicą. Nieco dalej, od strony 10 aż do 15 Greg z Achillesem Piętą wykładają prawdziwą historię Galów. Uczestniczy w niej Talonus Minuta, legionista CMXII manipuły XLVI centurii, nr matrykuły OOVII. Oczywiście autorzy Asteriksa nie mogli przejść obojętnie wobec tego zagadnienia. Pozostając więc w tematyce asteriksowskiej, René Goscinny napisał dla dziennika tekst wyjaśniający, jak Obeliks wpadł do kociołka druida, kiedy był mały. Zilustrowałem go trzema skromnymi rysunkami. „Asteriks” ukazywał się od około sześciu lat i w takim mniej więcej wieku bohater występował w tym opowiadaniu. Niedawno przeczytałem je z wielką przyjemnością i z dużą dawką emocji, bo niemal o nim zapomniałem. Właśnie z myślą o licznych czytelnikach, którzy nie mieli okazji zapoznać się z nim w tamtych czasach, postanowiliśmy wydać je w postaci albumu, z większą liczbą ilustracji.

Byłem bardzo wzruszony, wracając jeszcze raz do tekstu mego starego przyjaciela, René Gościnnego. Teraz pozostało mi już tylko wyrażenie ostatniego życzenia: obyście czytali z taką samą przyjemnością, z jaką ja tekst ilustrowałem.

 

Kenshin, tom 1

Wydanie drugie

Scenariusz i rysunki: Nobuhiro Watsuki

Przekład: Zbigniew Kiersnowski

Oprawa: miękka

Objętość: 200 stron

Format: 180 x 115 mm

Cena: 19,00 zł

ISBN 978-83-237-3644-8

Znakomita manga przygodowa, osadzona w realiach historycznych! Tokio, rok 1879, epoka Meiji. Do miasta przybywa Himura Kenshin, wędrowny samuraj, na którego lewym policzku widnieje szrama w kształcie krzyża. Miecz z tępą głownią to jego cały dobytek... Bohater poznaje w mieście Kaoru Kamiya, właścicielkę małej szkoły walki. Szkoła została niedawno opuszczona przez uczniów po ataku zbója podającego się za Zabójcę Battosaia i mordującego ludzi w imieniu Kamiya Dojo. Kenshin pomaga Kaoru pokonać złoczyńców oraz przywrócić dobre imię szkoły. Dziewczyna z wdzięczności przyjmuje przybysza pod swój dach, lecz niestety szybko odkrywa krwawą przeszłość nowo poznanego przyjaciela…

Jaką tajemnicę skrywa Kenshin? Co łączy go z legendarnym bezlitosnym mordercą sprzed 140 lat Siepaczem Battosaiem – „Krwawą klingą”?

 

 

Kenshin, tom 7

Scenariusz i rysunki: Nobuhiro Watsuki

Przekład: Zbigniew Kiersnowski

Oprawa: miękka

Objętość: 208 stron

Format: 180 x 115 mm

Cena: 19,00 zł

ISBN 978-83-237-3645-5

 

Głównym bohaterem serii jest Himura Kenshin, z charakterystyczną szramą na policzku w kształcie krzyża, znany niegdyś jako Siepacz Battosai – „Krwawa klinga” bezlitośnie mordujący ludzi. Z nastaniem nowej epoki postanowił zostać wędrownym samurajem i obiecał sobie, że już nigdy więcej nie zabije człowieka.Kenshin śni o dawnych czasach, kiedy to walczył z tzw. Wilkami z Mibu, rojalistami ówczesnego rządu. Walki te nigdy nie zostały jednoznacznie rozstrzygnięte, szanse były wyrównane. Pewnego dnia do Kamiya Dojo przybywa Goro Fujita, podający się za wędrownego sprzedawcę leków. Jednak Sanosuke, nowy uczeń szkoły, szybko orientuje się, że przybysz jest tak naprawdę szermierzem i poszukuje Battosaia. Wywiązuje się między nimi walka. Przybysz rani Sanosuke i odchodzi. Okazuje się, że Goro należy do starych Wilków z Mibu, którzy nigdy nie zapomnieli dawnego siepacza…

 

 

Inu-Yasha, tom 19

Scenariusz i rysunki: Rumiko Takahashi

Przekład: Monika Nowakowska

Oprawa: miękka

Objętość: 184 strony

Format: 180 x 115 mm

Cena: 17,00 zł

ISBN 978-83-237-2577-0

 

Popularna manga fantasy rozgrywająca się w dwóch przestrzeniach czasowych – feudalnej, samurajskiej i współczesnej, XXI-wiecznej Japonii. Zgraja demonów ściga Kohaku ukrywającego się w świątyni. Jego siostra Sango i przyjaciele Inu-Yashy, Miroku i Kagome dzielnie go bronią. Mimo to Inu-Yasha nie do końca ufa Kohaku. Widzi szczerość w jego oczach, ale jednocześnie podejrzewa, że chłopak wciąż jest pod wpływem Naraku. Kagome z Kohaku próbują zbiec demonom. Czy Kagome na pewno jest bezpieczna w towarzystwie chłopca? Czy złe przeczucia Inu-Yashy okażą się słuszne?...


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...