„Barbenheimer” z rekordami w box office

Autor: Czesław Wyrwidąb Redaktor: Motyl

Dodane: 23-07-2023 20:10 ()


To był wyjątkowo wybuchowy weekend w kinach na całym świecie. W tle rozgrywają się strajki w branży filmowej, ale ta pokazuje, że hity obronią się same. W tym tygodniu starły się ze sobą dwie różne produkcje. Barbie - co nie powinno nikogo dziwić - zajęła pierwsze miejsce w amerykańskim box office z wynikiem 155 milionów dolarów wpływów. Oppenheimer z kolei zajął drugie miejsce z wynikiem znacznie powyżej prognozowanego. Obraz Christophera Nolana zarobił 80,5 milionów dolarów. Obie produkcje wyśmienicie wystartowały też na świecie. Barbie dorzuciła z rynku zewnętrznego 182 milionów dolarów i zaledwie po 3 dniach ma na koncie 337 milionów dolarów wpływów. Warner Bros. powetuje sobie stratę po tragicznej postawie Flasha.

Natomiast studio Universal może cieszyć się z zakontraktowania Nolana, bo film o ojcu bomby atomowej w weekend otwarcia zarobił łącznie na świecie niespełna 175 milionów dolarów. Na trzecim miejscu nieoczekiwanie znalazł się Sound of Freedom, zarabiając kolejne 20,1 milionów dolarów, a w sumie ma na koncie już 124,7 miliony dolarów. Duży spadek popularności zaliczała siódma część Mission: Impossible, która w drugi weekend zarobiła 19,5 milionów dolarów. Wpływy światowe przeboju z Tomem Cruisem na razie dobiły do 371 milionów dolarów. Walczy jeszcze o jak największe wpływy Indiana Jones. Tym razem dorzucił do kasy 6,7 miliona dolarów, a w sumie od premiery zarobił na świecie 335 milionów dolarów. Granica 400 milionów raczej nie zostanie pobita. 

Barbie i Oppenheimer wspólnie zarobiły podczas weekendu otwarcia na świecie 511 milionów dolarów, co jest kolosalnym wynikiem. Barbie stała się też filmem z najwyższym otwarciem w historii dla kobiety reżysera. Brawa dla Grety Gerwig. Na razie, gdy jeszcze nie ma podanych kompleksowych wyników wszystkich filmów emitowanych w ten weekend w amerykańskim box office, szacunkowe dane tych, które zostały podane, wskazują, że wszystkie filmy zarobiły wspólnie 302 miliony dolarów. A to oznacza, że weekend 21-23 lipca 2023 r. będzie najprawdopodobniej czwartym najlepszym w historii amerykańskiego box office pod względem zarobionych pieniędzy. Trzy pierwsze najlepsze kasowo weekendy związane są z premierami takich filmów: Avengers: Koniec gryGwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy i Avengers: Wojna bez granic.


comments powered by Disqus