Uniwersum Karkhanu w nowej formule

Autor: Przemysław Mazur Redaktor: Motyl

Dodane: 27-04-2021 16:12 ()


Arkady Saulski to autor dobrze już znany zarówno wielbicielom „twardej” fantastyki („Kroniki Czerwonej Kompanii”), czytelnikom antologii „Gladiatorzy”, jak i zainicjowaną „Czerwonym Lotosem” trylogii „Zapiski Stali”. Nade wszystko jednak dał się on poznać (do tego od jak najlepszej strony) jako twórca powieści „Serce Lodu” oraz „Krew kamienia”. Biegły w wojennym rzemiośle Harlan, żądna zemsty Nira oraz duchowny imieniem Seth to tylko ważniejsze z osobowości aktywnych na kartach tych utworów.
 
Jak się okazuje przekonujący i stosownie ponury świat kreowany, w którym przyszło im egzystować, prawdopodobnie doczeka się swojej „emanacji” w innej niż stricte prozatorskiej formule. I chociaż na filmową adaptację cykl Karkhan (bo tak brzmi nazwa tej przestrzeni przedstawionej) zapewne jeszcze będzie musiał nieco poczekać to jednak już teraz, za sprawą producenta m.in. gier RPG znanego jako PrimeBit Games S.A., są widoki właśnie na tego typu grę!
 
Ta sytuacja wydaje się naturalną nie tylko z tego względu, że realia wspomnianego cyklu idealnie pasują do wspomnianej formuły rozrywki, ale też z racji zamiłowania jego autora właśnie do RPG (notabene także w charakterze prowadzącego). Po więcej szczegółów zapraszamy do niniejszej rozmowy, w której Arkady Saulski podzielił się informacją na temat tej dobrze rokującej inicjatywy.


comments powered by Disqus