30 lat „Batmana” Tima Burtona w Polsce

Autor: Motyl Redaktor: Motyl

Dodane: 07-09-2020 08:52 ()


Dokładnie trzydzieści lat temu - 7 września 1990 roku - w polskich kinach zadebiutował Batman Tima Burtona. Produkcję obejrzało wówczas 701 840 widzów, co uplasowało ją na czwartym miejscu w polskim box office 1990 roku. Przed nią znalazły się: na trzecim miejscu RoboCop 2 (742 tys. widzów), na drugim miejscu Stowarzyszenie umarłych poetów (907 tys. widzów), a pierwsze miejsce przypadło komedii I kto to mówi (1 116 tys. widzów). Przez wiele lat, bo aż do 2016 roku Batman Burtona dzierżył rekord najchętniej oglądanej po 1990 roku ekranizacji komiksu. Później jego wynik został poprawiony zarówno przez Deadpoola, jak i Legion samobójców. Obecnie z filmów bazujących na komiksach DC Comics rekordzistą w Polsce jest Joker.

W Batmanie w głównych rolach mogliśmy obejrzeć Michaela Keatona i Jacka Nicholsona, którzy dali popis swoich aktorskich umiejętności. Do dziś film Tima Burtona jest uznawany za jedną z najlepszych ekranizacji przygód Człowieka Nietoperza. Fani Keatona w tej roli mogą się też spodziewać, że aktor, który 5 września obchodził 69. urodziny, ponownie przywdzieje pelerynę nietoperza w nachodzącej produkcji o Flashu!

Najnowszy film o przygodach obrońcy Gotham pojawi się w kinach 1 października 2021 roku, a w głównej roli zobaczymy Roberta Pattinsona. 

Galeria


comments powered by Disqus