Oscary 2019 rozdane!

Autor: Marcin Andrys Redaktor: Motyl

Dodane: 25-02-2019 02:09 ()


Po raz 91. Amerykańska Akademia Filmowa przyznała swoje wyróżnienia – Oscary. Uroczystość w Teatrze Dolby w Hollywood poprowadził... Nie było oficjalnie prowadzącego!

Trio aktorek z Tiną Fey na czele wręczy nagrodę najlepszej aktorce drugoplanowej. A zostaje nią Regina King!

Jason Momoa i Hellen Mirren pojawiają się na scenie. Wręczą nagrodę w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny. Wygrywa Free Solo. 

Na scenie pojawiają się Stephan James i Elsie Fisher i wręczają nagrodę za najlepszą charakteryzację filmowi Vice. Na ekranie pojawia się Mellisa McCarthy w fantastycznym kostiumie. Kolejną nagrodą będzie wyróżnieni za najlepsze kostiumy. Marvel ma pierwszego Oscara tej nocy - Czarna Pantera

Na scenie pojawia się Chris Evans i Jennifer Lopez w błyszczącej sukni. Przedstawiają nominacje w kategorii najlepsza scenografia. Statuetka trafia do twórców filmu Czarna Pantera!

Kolejne wyróżnienie zapowie Tyler Perry. Statuetkę za najlepsze zdjęcia wędruje do Alfonso Cuarona za Romę. Gwiazda filmu Han Solo i serialu Gra o tron Emilia Clarke prezentuje piosenkę Diane Warren, którą wykonuje Jennifer Hudson. 

Kolejną zapowiedź przedstawi tenisistka Serena Williams. Prezentuje Narodziny gwiazdy nominowane do najlepszego filmu. Na ekranie pojawiają się James McAvoy oraz Danai Gurira i prezentują filmy nominowane w kategorii najlepszy montaż dźwięku, a pierwsza nagroda tej nocy wędruje do twórców Bohemian Rhapsody. Oscar za dźwięk wędruje znów do twórców Bohemian Rhapsody.

Queen Latifah prezentuje Faworytę jako kolejny obraz nominowany w kategorii najlepszy film. Na scenie pojawiają się Angela Bassett i Javier Bardem. Prezentują najlepszy film nieanglojęzyczny. Wygrywa bezkonkurencyjna Roma. 

Na scenie ląduje w stylu Mary Poppins Keegan-Michael Key i zapowiada piosenkę z musicalu Mary Poppins powraca. Wykonują ją Bette Midler.

Na scenie pojawia się Batman - Michael Keaton i przedstawia nominacje za montaż. Statuetka trafia do twórców filmu Bohemian Rhapsody.

Kolejną nominacje przedstawią Daniel "Bond" Craig i Charlize Theron. Za moment statuetkę otrzyma aktor w najlepszej roli drugoplanowej. Drugiego oscara w karierze otrzymuje Mahershala Ali za Green Book.  

Przy akompaniamencie muzyki z Parku Jurajskiego pojawia się na scenie Laura Dern. Tuż za nią wychodzą Michelle Yeoh i Pharrell Williams, którzy przedstawiają nominacje w kategorii najlepszy animowany film pełnometrażowy. Nagrodę otrzymuje Spider-Man Uniwersum!

Mike Myers i Dana Carvey prezentują kolejny obraz w kategorii najlepszy film - Bohemian Rhapsody. Awkwafina i John Milani wręczą nagrodę na najlepszego krótkometrażowego filmu animowanego. Oscara otrzymują twórcy Bao. Kolejną nominacją jest Krótkometrażowy Film Dokumentalny. Oscara otrzymuje Okresowa rewolucja. 

Na scenie Ant-Man Paul Rudd i Sarah Paulson, którzy wręczą statuetkę za najlepsze efekty specjalne. Oscar dla Pierwszego człowieka. Bradley Cooper i Lady Gaga wykonują Shallow. 

Krysten Ritter i Kiki Layne na scenie prezentują nominacje dla najlepszego filmu krótkometrażowego. Oscara otrzymuje Skin.  

Kapitan Marvel i Nick Fury na scenie, czyli Brie Larson i Sam Jackson, którzy prezentują kandydatów za scenariusz oryginalny. Oscar trafia w ręce twórców filmu Green Book. A teraz nominacja za scenariusz adaptowany. Samuel L. Jackson krzyczy z zachwytu dla Oscara dla filmu Czarne bractwo. BlacKkKlansman.

Gwiazdy Creeda na scenie - Tessa Thompson i Michael B. Jordan - wręczą nagrodę w kategorii najlepsza muzyka. Po raz trzeci tej nocy doceniono Czarną Panterę. Chadwick Boseman i Constance Wu wręczą nagrodę dla najlepszej piosenki. Lady Gaga, Shallow i Narodziny gwiazdy docenione. 

John Bailey - przewodniczący Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej - wspominamy twórców, którzy odeszli w ostatnim roku. Kolejna na scenie jest Barbra Streisand, która prezentuje film Spike'a Lee - Czarne bractwo. BlacKkKlansman.

Zeszłoroczni oscarowi aktorzy na scenie - Gary Oldman i Allison Janney - przed nami pierwszoplanowe kreacje i nagrody.  Triumfuje Rami Malek za Bohemian Rhapsody. 

Amandla Stenberg i John Lewis prezentują ostatni obraz w kategorii najlepszy film - Green Book. 

Frances McDormand i Sam Rockwell wręczą Oscara dla najlepszej aktorki. Zwycięża Faworyta - Olivia Colman. Guillermo del Toro wręczy nagrodę w kategorii najlepszy reżyser. Statuetka trafia do rąk Alfonso Cuarona za Romę.

 Julia Roberts wręczy ostatnią nagrodę tej nocy. Oscara za najlepszy Film. Zwycięzcą został Green Book

 

Lista nagrodzonych:

 

NAJLEPSZY FILM:

 • Green Book

NAJLEPSZY REŻYSER:

 • Alfonso Cuaron - Roma

NAJLEPSZY AKTOR: 

 • Rami MalekBohemian Rhapsody 

NAJLEPSZA AKTORKA:

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY:

 • Mahershala Ali - Green Book 

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA:

NAJLEPSZY SCENARIUSZ ORYGINALNY:

 • Green Book

NAJLEPSZY SCENARIUSZ ADAPTOWANY:

 • Czarne bractwo. BlacKkKlansman

NAJLEPSZY FILM NIEANGLOJĘZYCZNY:

 • Alfonso CuaronRoma

NAJLEPSZA ANIMACJA:

NAJLEPSZE ZDJĘCIA:

 • Alfonso Cuaron - Roma

NAJLEPSZY MONTAŻ:

 • John Ottman - Bohemian Rhapsody

NAJLEPSZE EFEKTY SPECJALNE:

 • Pierwszy człowiek

NAJLEPSZA MUZYKA:

NAJLEPSZA PIOSENKA:

 • Shallow - Narodziny Gwiazdy 

NAJLEPSZY MONTAŻ DŹWIĘKU:

 •  John Warhurst, Nina Hartstone - Bohemian Rhapsody

NAJLEPSZY DŹWIĘK:

 • Paul Massey, Tim Cavagin, John Casali - Bohemian Rhapsody

NAJLEPSZA SCENOGRAFIA:

NAJLEPSZE KOSTIUMY:

NAJLEPSZA CHARAKTERYZACJA:

 • Vice

NAJLEPSZY PEŁNOMETRAŻOWY FILM DOKUMENTALNY:

 • Free Solo

NAJLEPSZY KRÓTKOMETRAŻOWY DOKUMENT:

 • Okresowa rewolucja

NAJLEPSZY FILM KRÓTKOMETRAŻOWY:

 • Skin

NAJLEPSZA KRÓTKOMETRAŻOWA ANIMACJA:

 • Bao

comments powered by Disqus