Piąta faza MCU - kiedy poznamy szczegóły?

Autor: Czesław Wyrwidąb Redaktor: Motyl

Dodane: 21-06-2022 09:56 ()


Kevin Feige w wywiadzie dla Total Film powiedział, że 4. faza Marvel Cinematic Universe dobiega końca, ale kolejna saga dopiero się zaczyna. Po zakończeniu Infinity Saga — 23 filmów obejmujących Iron Mana z 2008 roku, których kulminacją były Avengers: Koniec gry z 2019 roku i Spider-Man: Daleko od domu — otworzyła się droga do multiwersum rozciągającego się zarówno w kinach, jak i na ekranach telewizyjnych seriali takich jak Loki.

„Gdy zbliżamy się do końca fazy 4, myślę, że ludzie zaczną dostrzegać, dokąd zmierza ta następna saga”, powiedział Feige dla Total Film. „Myślę, że było już wiele wskazówek, które są przynajmniej dla mnie oczywiste, dokąd zmierza ta cała saga”.

Według licznych spekulacji jest to event Secret Wars zainspirowany komiksowym crossoverem z 2015 roku o tej samej nazwie, w którym wielostronna wojna i kosmiczne wydarzenia zwane inkursjami zagrażają zniszczeniu całych wszechświatów. Marvel zasugerował kierunek tej kolejnej fazy wraz z przybyciem He Who Remains (Ten, który pozostaje, czyli Jonathan Majors, który powróci jako władca czasu Kang Zdobywca w Ant-Manie i Osie: Quantumanii) i zbliżającym się niebezpieczeństwie inkursji w Doktorze Strange'u 2.

Feige dodał: „W nadchodzących miesiącach będziemy trochę bardziej bezpośrednio o tym mówić, aby ustalić plan, aby widzowie mogli zobaczyć maleńki, maleńki drogowskaz”.

Marvel Studios będzie obecne na San Diego Comic-Con 2022, ale oczekuje się, że wstrzyma się z głównymi ogłoszeniami do D23 Expo, odbywającej się co dwa lata imprezy Disneya, która zaprezentuje nowe tytuły Marvela i Lucasfilm podczas prezentacji w hali D23 10 września 2022 r. Wtedy możemy się spodziewać ujawnienia kolejnych tytułów i planu Marvela na piątą fazę MCU. 


comments powered by Disqus