Światowa dominacja Aquamana, DC z wielkim hitem!

Autor: Motyl Redaktor: Motyl

Dodane: 30-12-2018 18:29 ()


Na czele amerykańskiego box office'u bez zmian. Piątka filmów sprzed tygodnia utrzymała swoje pozycje, a wszystkie w okresie świat trzepią kasę aż miło. Niekwestionowanym królem nie tylko siedmiu mórz jest Aquaman. Film Jamesa Wana zarobił w drugi weekend wyświetlania 51,5 milionów dolarów, co daje mu już w sumie 188,7 milionów dolarów wpływów. Na świecie radzi sobie równie dobrze, gdzie zarobił 560 milionów dolarów. Razem od premiery Aquaman zarobił już 748,8 milionów dolarów, a to jeszcze nie koniec. Do najlepszego filmu DCEU pod względem światowego wyniku brakuje mu raptem 125 milionów dolarów. Zestawienie na dziś:

  • Batman v Superman - 873,6 mln
  • Wonder Woman - 821,8 mln
  • Aquaman - 748,8 mln
  • Legion samobójców - 746,8 mln
  • Człowiek ze stali - 668 mln
  • Liga Sprawiedliwości - 657,9 mln

Aquaman z pewnością dorzuci nieco grosza na rynku światowym, a i w Ameryce może osiągnąć jeszcze około 80-100 milionów dolarów. 

Na drugim miejscu w box office szaleje Mary Poppins, która w ten weekend zanotowała wzrost popularności i wpływy rzędu 28 milionów dolarów. Na koncie musicalu jest już prawie 100 milionów dolarów. Na trzeciej pozycji utrzymał się Bumblebee, który nie jest w stanie przełożyć pozytywnych recenzji na solidny wynik w box office. Tym razem na konto trzmiela wpłynęło 20,5 milionów dolarów, a w sumie na koncie jest ich 66,7. Spin-off serii powinien przekroczyć 100 milionów dolarów wpływów, ale to chyba za mało by zadowolić włodarzy Paramountu. Budżet szacowany jest na 135 milionów dolarów. 

Wzrost popularności zaliczył też Spider-Man Uniwersum, zarabiając 18,3 milionów dolarów. Animacja zarobiła już w Stanach 103,6 milionów dolarów i są realne szanse, że jeszcze sporo ten wynik poprawi. Na piątym miejscu Przemytnik Clinta Eastwooda, który również zaliczył wzrost popularności i wpływy w kwocie 11,8 milionów dolarów. W sumie na koncie filmu jest już niezłe 60,8 milionów dolarów.  

Na kolejnych miejscach premierowe produkcje, czyli Vice i Sherlock and Watson, obie zadebiutowały odpowiednio wynikami 7,8 i 7,3 milionów dolarów. W przypadku tego drugiego filmu to spore rozczarowanie. Ze stawki starszych filmów długie życie ma Ralph Demolka w internecie, który też zaliczył spory wzrost popularności. 6,5 miliona dolarów w ten weekend, a w sumie już 175,7 milionów dolarów wpływów.  

Za tydzień tylko jedna premiera, tradycyjnie horror. Jest więc szansa, że Aquaman, a być może i Mary Poppins bez trudu obronią dwa pierwsze miejsca box office'u. 


comments powered by Disqus