„Endorf” już wkrótce

Autor: Przemysław Mazur Redaktor: Motyl

Dodane: 09-06-2018 11:58 ()


Pod koniec czerwca do sprzedaży trafi kolejny, trzeci już po „Pani Twardowskiej…” i „Przeklętej Puszczy 1280” komiks autorstwa Mariusza Moroza (który notabene uczestniczył również w realizacji adaptacji opowiadań Zbigniewa Masternaka „Nędzole”) pt. „Endorf”. Twórca raz jeszcze sięgnął po tematykę historyczną, osadzając akcję swego utworu w roku 1330 na terenie ówczesnego państwa Zakonu Krzyżackiego.

Oś fabuły oparto na zdawkowych przekazach dotyczących udanego zamachu na życie ówczesnego wielkiego mistrza Wernera von Orseln, dokonanego przez rycerza Jana von Endorfa. Według słów samego autora: „Jak do tego doszło, o tym będzie moja historia, a ponieważ nie zachowały się żadne dokumenty dotyczące genezy tego wydarzenia, to mogłem sporo pokazać w moim komiksie”. Równocześnie zapowiada „dużo przygody” i „scen batalistycznych”.

Album zostanie opublikowany w formacie A4, z twardą okładką i w pełnym kolorze. Całość będzie liczyła 64 strony. Tradycyjnie w przypadku tego twórcy komiks ukaże się w „barwach” Wydawnictwa Kameleon.

Galeria


comments powered by Disqus