Oscary 2014 rozdane!

Autor: Marcin Andrys Redaktor: Motyl

Dodane: 03-03-2014 02:40 ()


Po raz 86. Amerykańska Akademia Filmowa przyznała swoje wyróżnienia – Oscary. Uroczystość poprowadziła Ellen DeGeneres. Siedem statuetek otrzymała "Grawitacja", najlepszym obrazem został "Zniewolony. 12 Years a Slave". Doceniono duet aktorski filmu "Witaj w klubie". Największymi przegranymi nocy bez wątpienia są "American Hustle" i "Wilk z Wall Street".

Pierwszą statuetkę wieczoru otrzymał zgodnie z przewidywaniami Jared Leto. Jim Carrey wspomina o nominacji Bruce'a Derna. Po chwili na scenie pojawia się Pharrell Williams i wykonuje "Happy", piosenkę z animacji "Minionki rozrabiają".

Na scenie Naomi Watts i Nick Fury wręczają Oscara za kostiumy. Statuetka wędruje do Catherine Martin za "Wielkiego Gatsby'ego". "Witaj w klubie" otrzymuje druga nagrodę, za charakteryzację. 

Przy akompaniamencie muzyki z Indiany Jonesa pojawia się Harrison Ford i prezentuje trzy obrazy nominowane w kategorii najlepszy film.

Na scenie pojawia się Channing Tatum. Kim Novak i Matthew McConaughey wręczą statuetki dla filmów animowanych. Bez niespodzianek - "Kraina lodu" z nagrodą. Na scenie pojawia się Sally Field. Przypomina filmowych bohaterów.

Na scenie pojawiają się Emma Watson i Joseph Gordon-Levitt. Wręczą Oscara za efekty specjalne. Pierwsza nagroda wieczoru dla "Grawitacji". Karen O wykonuje piosenkę z obrazu "Ona".

Na scenie pojawiają się Kate Hudson i Jason Sudeikis wręczą Oscara dla filmu krótkometrażowego. Nagroda trafia do twórców "“Helium".

Na scenie pojawia się Bradley Cooper, prezentuje nominacje w kategorii najlepszy film dokumentalny. Zwycięża "20 Feet from Stardom".

Lex Luthor - czyli Kevin Spacey pojawia się na scenie. Prezentuje laureatów honorowych Oscarów: Angela Landbury, Steve Martin i Piero Tosi.

Ewan McGregor i Viola Davis wręczą nagrodę dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.Nagroda trafia do włoskiego filmu "Wielkie piękno".

Brad Pitt pojawia się na scenie. Zapowiada zespół U2, który wykona piosenkę z obrazu "Mandela: Long Walk to Freedom"

Chris Hemsworth i Charlize Theron wręczą nagrody techniczne za dźwięk i montaż dźwięku, obie nagrody trafiają do twórców "Grawitacji".

Ellen DeGeneres wrzuca fotę na twittera

Christoph Waltz wręczy nagrodę dla najlepszej aktorki w drugoplanowej roli. Nagrodę otrzymuje Lupita Nyong’o - "Zniewolony. 12 Years a Slave".

Przerwa na pizzę.

Na scenie pojawiają się Amy Adams i Bill Murray. Oscara za zdjęcia otrzymuje Emmanuel Lubezki - "Grawitacja". Anna Kendrick wręcza Oscara za najlepszy montaż, ponownie "Grawitacja".

Na scenę wychodzi Whoopi Goldberg i zapowiada Pink, która wykonuje utwór Somewhere over the rainbow. Akademia celebruje 75-lecie powstania "Czarnoksiężnika z krainy Oz".

Na scenie pojawiają się Benedict Cumberbatch oraz Jennifer Garner - Oscara za scenografię otrzymuje "Wielki Gatsby".

Chris Evans przedstawia bohaterów kina.

Na scenie pojawia się Glen Close, wspominamy zmarłych twórców i aktorów kina. 

Na scenie pojawia się Goldie Hawn, prezentuje kolejne obrazy nominowane w kategorii najlepszy film. Na scenie pojawia się John Travolta i zapowiada piosenkę z "Krainy lodu".

Jamie Foxx i Jessica Biel prezentują nominację w kategorii najlepsza muzyka. Kolejna statuetka dla "Grawitacji". Najlepszą piosenką zostało "Let It Go" z "Krainy lodu".

Robert de Niro i Penelope Cruz prezentują nominację w kategorii najlepszy scenariusz adaptowany. Oscara otrzymuje John Ridley - "Zniewolony. 12 Years a Slave". Statuetka za scenariusz oryginalny wędruje do Spike'a Jonze'a - "Ona".

Na scenę wychodzą Angelina Jolie i Sidney Poitier - uhonorują najlepszego reżysera. Siódmy Oscar tej nocy dla "Grawitacji"!

Daniel-Day Lewis wręczy Oscara dla najlepszej aktorki. Nagrodę otrzymuje Cate Blanchett.

Jennifer Lawrence wręczy Oscara dla najlepszego aktora - statuetkę otrzymuje Matthew McConaughey.

Na scenie pojawia się Will Smith. Najlepszym filmem zostaje "Zniewolony. 12 Years a Slave". 

 

Lista nagrodzonych:

 

Najlepszy film:

 • "Zniewolony. 12 Years a Slave"

Najlepszy reżyser:

Najlepszy aktor pierwszoplanowy :

 • Matthew McConaughey - "Witaj w klubie"

Najlepsza aktorka pierwszoplanowa:

Najlepszy aktor drugoplanowy:

 • Jared Leto "Witaj w klubie"

Najlepsza aktorka drugoplanowa:

 • Lupita Nyong’o - "Zniewolony. 12 Years a Slave"

Najlepszy film nieanglojęzyczny:

 • "Wielkie piękno"

Najlepsze zdjęcia:

Najlepsze kostiumy:

Najlepsza scenografia:

Najlepszy scenariusz adaptowany:

 • John Ridley - "Zniewolony. 12 Years a Slave"

Najlepszy scenariusz oryginalny:

 •  Spike Jonze - "Ona"

Najlepsze efekty specjalne :

Najlepszy montaż efektów dźwiękowych:

Najlepsza muzyka:

Najlepszy dźwięk:

Najlepszy film animowany:

Najlepszy montaż:

Najlepsza piosenka:

Najlepsza charakteryzacja :

 • "Witaj w klubie" -” Adruitha Lee i Robin Mathews

Najlepszy krótkometrażowy film animowany:

 • "“Mr. Hublot" -” Laurent Witz i Alexandre Espigares

Najlepszy film dokumentalny:

 • "20 Feet from Stardom"

Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny:

 • "Music Saved My Life"

Najlepszy krótkometrażowy film aktorski:

 • "“Helium" -” Anders Walter i Kim Magnusson

[link ][/link]


comments powered by Disqus