Podsumowanie 2009 roku wydawnictwa Hanami

Autor: Hanami Redaktor: Motyl

Dodane: 30-11-2009 16:06 ()


Jak co roku, powoli zbliża się czas na podsumowania. W tym roku wydaliśmy 16 tomów (w 2008 roku było ich 12). Wśród komiksów znalazły się kontynuacje serii "Balsamista" - 5 tom oraz "Suppli" 7 oraz 8 tom.

Rozpoczęliśmy dwie mini-serie ("Muzyka Marie" i "Solanin"). Na stałe w naszej ofercie wydawniczej zagościły prace Jiro Taniguchiego - jednego z najwybitniejszych, żyjących twórców komiksowych z Kraju Kwitnącej Wiśni. Wprowadziliśmy na Polski rynek komiksy: Hideo Azumy, Kentaro Miury, Hinako Sugiury, Inio Asano, Usamaru Furuii oraz Natsume Ono. Trzy ostatnie nazwiska to obecnie jedni z najbardziej obiecujących twórców młodego pokolenia. Zaś polska premiera "Ristorante Paradiso" Natsume Ono wyprzedziła o kilka miesięcy wielką akcję promującą autorkę w Stanach Zjednoczonych.

Podobnie jak w latach poprzednich, wszystkie nasze komisy ukazały zgodnie z terminem. O publikacjach Hanami pisano ponad dwieście razy (portale poświęcone komiksowi, prasa codzienna, tygodniki, kwartalniki) mówiono też o nich w radiu i telewizji. Postawiliśmy również na rozwój sieci dystrybucji. Cześć naszej oferty wydawniczej dostępna jest znowu w sieciach Matras.

Poza działalnością wydawniczą skupiliśmy się na promocji kultury Japonii oraz promocji komiksu. Firma Hanami jest współorganizatorem "Bałtyckiego Festiwalu Komiksu - GDAK", w 2009 roku przygotowaliśmy również wystawę "Komiks japoński - bogactwo stylów, bogactwo treści".Ze względu na nowe projekty, które nasza firma planuje na 2010 rok, dalszy rozwój działalności wydawniczej finansowany będzie jedynie z przychodów pochodzących ze sprzedaży książek i komiksów. Oznacza to, iż liczba pozycji, jakie pojawią się w przyszłym roku jest ściśle uzależniona od wyników sprzedaży. Kolejnym czynnikiem warunkującym terminarz wydawniczy będzie chłonność rynku - określana na podstawie tempa sprzedaży tytułów.

 


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...