Kartka z kalendarza: Jubileusz „Czerwonego szkła”

Autor: Jan Lorek Redaktor: Motyl

Dodane: 17-09-2023 22:14 ()


Mija trzydzieści lat od wydania trylogii Czerwone szkło w Polsce. Historia pierwotnie ukazała się w Stanach Zjednoczonych w trzech zeszytach: Superman (vol. 2) #56, Adventures of Superman (vol. 1) #479, Action Comics (vol. 1) #666.

W komiksie tym widzimy świat, w którym Superman zabił wszystkich swoich wrogów. Znajduje się tu muzeum upamiętniające jego ofiary. Przypadkowo zabija Lois Lane, a Jimmy Olsen stara się na nim zemścić, używając Kryptonitu. Superman traci przytomność, a kiedy budzi się, Metropolis jest zniszczone, za co… także ma odpowiadać. Wtedy do akcji wkracza wojsko, a także superbohaterowie. Wśród postaci chcących powstrzymać Supermana są: Booster Gold, Martian Manhunter, Guy Gurdner, Doom Patrol czy Kapitan Atom.

W Polsce komiks został opublikowany przez nieistniejące już wydawnictwo TM-Semic w ramach miesięcznika Superman w dwóch kolejnych numerach z 1993 r.: wrześniowym i październikowym.

Za scenariusz odpowiada James Hudnall (1957-2019). Autorem rysunków jest Ed Hanningan, którego wsparli inker Will Blyberg oraz kolorysta Glenn Whitmore.


comments powered by Disqus