„Maja i minizaury” tom 4: „I kto to gada?” - recenzja

Autor: Paweł Ciołkiewicz Redaktor: Motyl

Dodane: 29-09-2022 14:16 ()


Minizaury wpadły w poważne tarapaty i tylko Maja może je uratować. Ponowne odwiedziny Topsa, Rexa i Velo zakończyły się fatalnie. Udało się wprawdzie odnaleźć agenta Spinnera, który zaginął gdzieś podczas samotnej próby ratowania minizaurów, ale dla odmiany w kłopoty wpadł Velo. Szeregowy został mianowicie uprowadzony przez dwójkę agentów Biura Analiz Anomalii Nadprzyrodzonych.

Velo trafił do laboratorium i od razu wpadł w ręce niezbyt sympatycznego pana Miecia. Badacz już miał zabrać się za swoje eksperymenty, gdy niespodziewanie trafił mu się kolejny kąsek. Oto dzielny agent Spinner przybył, by uratować szeregowego Velo i… sam znalazł się w słoiku. To niestety nie wszystko – pan Miecio miał wyjątkowo udany dzień. W podobny sposób zakończyły się bowiem poczynania Topsa i Rexa. No i w rezultacie zamiast jednego minizaura z kosmosu, przeszczęśliwy naukowiec dysponuje czterema obiektami do swoich – bez wątpienia inwazyjnych – badań. Teraz tylko Maja może ocalić cztery stworzenia z odległej galaktyki. Czy jednak mała dziewczynka zdoła przechytrzyć strażników i dostać się do pilnie strzeżonego laboratorium? Czy uda jej się uratować przyjaciół uwięzionych w złowieszczych wnętrzach ośrodka Biura Analiz Anomalii Nadprzyrodzonych? Dowiecie się tego, z czwartego tomu świetnej serii dla dzieci autorstwa Kajetana Wykurza.  

„Maja i minizaury” to jeden z wielu świetnych komiksów dla dzieci stanowiących pokłosie konkursu im. Janusza Christy. Dynamiczna akcja, zaskakujące i dramatyczne zwroty akcji okraszone zostały subtelnym humorem sytuacyjnym, dzięki czemu komiks czyta się jednym tchem. Świetnie prezentuje się również warstwa graficzna. Zdecydowana kreska w połączeniu z dynamicznym kadrowaniem i wyrazistymi kolorami nadają opowieści żywiołowy charakter. Całość wygląda bardzo atrakcyjnie i powinna zainteresować najmłodszych czytelników. Tym bardziej że tak jak poprzednio, opowieść kończy się cliffhangerem zwiastującym nie mniejsze emocje w kolejnym tomie.

 

Tytuł: „Maja i minizaury” tom 4: „I kto to gada?”

  • Autor: Kajetan Wykurz
  • Kolory: Robert Sienicki
  • Wydawca: Egmont
  • Data wydania: 28.09.2022 r.
  • Objętość: 48 stron
  • Format: 165x255
  • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
  • Papier: kredowy
  • Druk: kolorowy
  • Cena okładkowa: 29,99 zł

Dziękujemy wydawnictwu Egmont za udostępnienie komiksu do recenzji.


comments powered by Disqus