„Maja i minizaury” tom 3: „Operacja las” - recenzja

Autor: Paweł Ciołkiewicz Redaktor: Motyl

Dodane: 24-10-2020 20:40 ()


Minizaury powracają na Ziemię. Tops, Rex i Velo ponownie odwiedzają Maję i znów potrzebują pomocy. Tym razem chodzi o odnalezienie agenta Spinnera, który zaginął gdzieś podczas samotnej próby ratowania minizaurów. Dziewczyna oczywiście oferuje pomocną dłoń, ale najpierw to przybysze z kosmosu muszą jakoś pomóc jej wyrwać się z domu. Nie jest to łatwe, bo nasza bohaterka ma szlaban z powodu niedawnych zajść w szkole. Zaradne minizaury znajdują jednak na to sposób i cała czwórka wyrusza na poszukiwania. Velo zostaje, by pilnować wahadłowca, a Tops i Rex wraz z Mają podążają tropem Spinnera. Tu sprawy jednak znacznie się komplikują. Nie dość, że nagły atak lisa zmusza poszukiwaczy do rozdzielenia się, to na dodatek po ich powrocie okazuje się, że Velo zniknął wraz z wahadłowcem. Co mogło się z nim stać? Czy z jego zniknięciem ma coś wspólnego dwójka tajemniczych agentów?

Seria Kajetana Wykurza rozwija się w całkiem interesujący sposób, a autor nie rezygnuje ze wplatania do fabuły nawiązań do znanych filmów i seriali. Tym razem coś dla siebie znajdą na pewno fani „Z archiwum X”. Dobrze prezentuje się również warstwa graficzna komiksu. Z każdym kolejnym tomem rysunki są coraz swobodniejsze i bardziej dynamiczne. Zdecydowana kreska w połączeniu z efektownym kadrowaniem nadają opowieści żywiołowy charakter. Atutem komiksu pozostają wyraziste kolory Roberta Sienickiego. Całość wygląda bardzo atrakcyjnie i ma szansę na przyciągnięcie uwagi młodego czytelnika.

Trzeci tom serii stanowi otwarcie nowego, tym razem dłuższego i rozłożonego być może na kilka kolejnych albumów epizodu. Pojawiają się tu również nowe postaci oraz intrygujący wątek związany z działalnością Biura Analiz Nieznanych Anomalii Nadprzyrodzonych (o wdzięcznym skrócie BANAN). Agentka S. i agent M. wyruszają, by wytropić UFO i bardzo komplikują życie naszym bohaterom. Choć jeszcze nie dochodzi do bezpośredniej konfrontacji, to napięcie już rośnie. Warto zatem czekać na kolejną odsłonę tej serii, by przekonać się, co z tego wyniknie.

 

Tytuł: „Maja i minizaury” tom 3: „Operacja las”

  • Autor: Kajetan Wykurz
  • Kolory: Robert Sienicki
  • Wydawca: Egmont
  • Data wydania: 14.10.2020 r.
  • Objętość: 48 stron
  • Format: 165x255
  • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
  • Papier: kredowy
  • Druk: kolorowy
  • Cena okładkowa: 24,99 zł

Dziękujemy wydawnictwu Egmont za udostępnienie komiksu do recenzji.


comments powered by Disqus