Kolejne anime ze świata „Blade Runnera” coraz bliżej

Autor: Paragon Redaktor: Motyl

Dodane: 30-06-2020 13:47 ()


Minęły prawie dwa lata, odkąd Adult Swim i Crunchyroll ogłosiły, że współpracują przy serialu anime opartym na popularnej marce Blade Runnera i od tego czasu nie było żadnych informacji o projekcie. W końcu nastąpił przełom, a o dalszym losie anime dowiemy się w lipcu podczas Adult Swim Con!

Seria zatytułowana Blade Runner: Black Lotus rozgrywa się w 2032 roku i zawiera dobrze znane postaci ze świata Blade Runnera. Shinichiro Watanabe (Cowboy Bebop, Samurai Champloo) jest producentem kreatywnym serialu, a przede wszystkim napisał scenariusz i wyreżyserował Blade Runner: Black Out 2022, krótki film anime, który był jednym z trzech prequeli Blade Runnera 2049.

Shinji Aramaki (Appleseed), który również pracował nad Black Out 2022, oraz Kenji Kamiyama (Ghost in the Shell: Stand Alone Complex) wyreżyserują wszystkie 13 odcinków trwających pół godziny. Produkcją zajmie się studio animacji Sola Digtal Arts (Ultraman). Andrew Kosove, Broderick Johnson, Laura Lancaster, Al-Francis Cuenca i Joseph Chou z Sola Digital Art będą producentami wykonawczymi. Ben Roberts będzie pełnił funkcję producenta wykonawczego Alcon, a Mitsuhisa Ishikawa z Production IG będzie doradcą ds. produkcji.

„Wszechświat Blade Runner jest niezwykle pojemny, z postaciami i mitologią, o których publiczność debatuje i mówi, odkąd się pojawiły” - powiedział Kosove. „Cieszymy się, że możemy kontynuować odkrywanie tego świata dzięki anime”. Adult Swim Con odbędzie się w dniach 25-27 lipca, więc pozostaje czekać na więcej informacji.


comments powered by Disqus