Twórca komiksowego hitu o przygodach „POWER RANGERS” odwiedzi Pyrkon!

Autor: Pyrkon Redaktor: Motyl

Dodane: 05-03-2020 17:46 ()


Kyle Higgins to amerykański scenarzysta komiksowy, znany z listy bestsellerów "New York Timesa". Kyle, praktycznie od samego początku swej kariery, pracował dla największych potęg komiksowego świata, takich jak DC Comics i Marvel. Znany jest z pracy nad wieloma popularnymi dziełami, wśród których wymienić można tytuły takie jak "Nightwing", "Batman Eternal", "Batman: Gates of Gotham", "Batman Beyond 2.0", "C.O.W.L.", "Hadrian's Wall", "The Winter Soldier", czy "The Dead Hand".

Kyle tworzył również dla wydawnictwa Boom! Studios komiksy osadzone w świecie Power Rangers będące nowym, odświeżonym spojrzeniem na słynną grupę Wojowników Mocy. Kulminacją jego pracy jest crossoverowe dzieło Shattered Grid. Powstało ono w ramach świętowania 25-lecia całej serii telewizyjnej i pojawiają się w nim postaci z całego uniwersum Rangersów, które walczą z nowym zagrożeniem.
 
Polski czytelnik od niedawna ma okazję obcować z serią Power Rangers za sprawą wydawnictwa Egmont. Wcześniej prace Higginsa mogliśmy poznać w ramach sagi Wieczny Batman, do której Kyle napisał kilkanaście rozdziałów.

Czym zajmuje się Kyle teraz? Obecnie pracuje nad scenariuszem do adaptacji Hadrian’s Wall dla studia Gunpowder & Sky, którą ma także wyreżyserować.

comments powered by Disqus