Metamorfoza Anne Rice

Autor: Paragon Redaktor: Krzyś-Miś

Dodane: 02-04-2007 13:03 ()


Anne Rice z "królowej wampirów" przeobraża się w ortodoksyjną katoliczkę. Jej najnowsza książka "Chrystus Pan. Wyjście z Egiptu" już jutro (3 kwietnia) trafia do księgarń.

Autorka wyraziła się następująco o "Kronikach wampirów" na łamach "Washington Times": "Zrozumiałam, że pisanie tych powieści było powodem moich nieszczęść".

 

Wydawca pisze następująco:

 

"Dla wielu czytelników jej nawrócenie, choć sprzed paru lat, dopiero teraz jest szokiem. Być może nie brali go na poważnie. Fakt napisania książki o życiu Jezusa i wywiady, jakich z tej okazji udzieliła w amerykańskiej prasie sprawiły, że została potraktowana serio. Odważnie mówi, że jej dotychczasowe życie było bez znaczenia i odtąd zamierza pisać tylko dla Boga.

Postać Jezusa od wieków fascynowała zarówno badaczy, jak i zwykłych ludzi, wyznawców chrześcijaństwa i niewierzących. Jak żył Jezus, nim zaczął głosić swe posłanie w miasteczkach i  wioskach Galilei? Jak wyglądało dzieciństwo Tego, którego chrześcijanie uważają za Boga i człowieka? 

Rice stworzyła przykuwającą uwagę wizję dzieciństwa Chrystusa, a opowieść swą rozpoczęła w momencie, gdy siedmioletni Jezus wraz z rodzicami wyrusza z Egiptu do Nazaretu. To skrzyżowanie pasjonującej powieści historycznej z ciekawymi apokryficznymi ewangeliami, ukazujące Jezusa jako mistyka, uzdrowiciela  i proroka, ale też zwyczajnego chłopca z krwi  i kości.

Autorka, opierając się na pracach historyków i biblistów oraz unikając taniej sensacji, opisuje codzienność Palestyny w początkach naszej ery i czyni narratorem powieści siedmioletniego Chrystusa, w którym powoli zaczyna kiełkować świadomość, że jest Synem Bożym."

 

 

Źródło: Dom Wydawniczy Rebis


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...