"Galeony wojny" nagrodzone!

Autor: Sienio Redaktor: Sienio

Dodane: 26-07-2009 11:21 ()


"Galeony wojny" Jacka Komudy zdobyły Nagrodę im. Leonida Teligi - jedno z najstarszych i najbardziej prestiżowych wyróżnień żeglarskich, przyznawane przez jury pod przewodnictwem redaktora naczelnego miesięcznika „Żagle”.

 

Uroczyste wręczenie Nagrody odbędzie się 8 sierpnia podczas specjalnej gali na Targach „Wiatr i woda” w Gdyni.

Zapraszamy do zapoznania się z komentarzem Jacka Komudy dotyczącym nagrody, którą otrzymał:

Miło mi donieść, że moja marynistyczna powieść o bataliach polskiej floty w XVII wieku otrzymała nagrodę im. Leonida Teligi przyznawaną przez miesięcznik "Żagle". Niezmiernie cieszy mnie, że książka będąca dziełem urodzonego kawalerzysty i zaledwie skromnego teoretyka dawnej żeglugi została doceniona przez środowisko żeglarzy. Oznacza to, że chyba jednak udało mi się odtworzyć nie tylko realia XVII-wiecznych podróży morskich, ale i klimat dawnych okrętów.

A mi nie pozostaje zatem nic innego, jak tylko kontynuować tematy marynistyczne i zaraz po zakończeniu "Samozwańca" powrócić znowu do wantów i brasów, do głębokich wód i uskrzydlonych okrętów. Zapowiadam: będę kontynuował tematykę marynistyczną i być może "Galeony Wojny" doczekają się kolejnych tomów...

Uroczystość wręczenia nagrody odbędzie się 8 sierpnia w Gdyni, w restauracji w centrum handlowym GEMINI (przy Skwerze Kościuszki) o godzinie 20.00. Zapraszam.

 

Żródło: SFFH

 

Zobacz także:

Wywiad z Jackiem Komudą 

Recenzję książki "Samozwaniec" J. Komudy

Recenzję "Galeony wojny" J. Komudy

Recenzja zbioru opowiadań pt. "Czarna bandera" J. Komudy


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...