Zapowiedź "Historia naturalna smoków" Marie Brennan

Autor: Zysk i S-ka Redaktor: Motyl

Dodane: 15-02-2017 12:23 ()


Poniedziałek 27 lutego będzie obfitował w sporo nowości. Jedną z najciekawszych książek, które tego dnia będą miały premierę jest na pewno "Historia naturalna smoków", która w wyjątkowo subtelny sposób łączy w sobie wątki fantastyczne z obyczajowymi, tworząc tym samym wspaniałą opowieść o odwadze i poświęceniu. Nie możemy już doczekać się premiery!

Historia naturalna smoków
Marie Brennan

 

Tytuł oryginału: A Natural History of Dragons
Przekład: Dorota Żywno
Liczba stron: 360
Format: 140x205 mm
Ilustracje: tak
Wydanie: I
Seria: -
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Gatunek: fantasy
ISBN: 978-83-65676-60-3
Cena detaliczna: 36,90 zł

Porywająca powieść fantasy, w której przygoda łączy się z dociekliwym duchem epoki wiktoriańskiej

Cały świat, od Scirlandii do najdalszych krańców Erigi, zna lady Izabelę Trent jako najwybitniejszą na świecie specjalistkę od smoków. Ta niezwykła kobieta wyprowadziła naukę o smokach z mglistych cieni mitów i nieporozumień w krąg światła współczesnej nauki. Zanim jednak lady Trent stała się sławną osobą, jaką dziś znamy, była pogrążoną w książkach młodą kobietą, dzięki swemu zamiłowaniu do nauki, historii naturalnej i tak, smoków, czym przeciwstawiła się sztywnym konwencjom swoich czasów.

Oto wreszcie, spisana jej własnymi słowami, prawdziwa historia kobiety o duszy pioniera, która zaryzykowała swoją reputację, życiowe perspektywy i wątłe ciało, aby zaspokoić naukową ciekawość. Jest to opowieść o tym, jak pomimo swych godnych pożałowania dziwactw poszukiwała prawdziwej miłości i szczęścia, oraz o jej ekscytującej wyprawie w niebezpieczne góry Wystrany, gdzie dokonała pierwszego z wielu historycznych odkryć, które mogły zmienić świat na zawsze.


comments powered by Disqus