Zapowiedź lutowego numeru "Nowej Fantastyki"

Już 26 stycznia do sprzedaży trafi lutowy numer "Nowej Fantastyki". Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią czasopisma.

Okładka i opis "Dworca Śródmieście" Bartka Biedrzyckiego

24 lutego będzie miała premierę ostatnia części trylogii warszawskiej Bartka Biedrzyckiego. Przedstawiamy okładkę i opis wydawcy.

Marko Kloos „Frontlines" tom 2: „Ewakuacja" - zapowiedź

Po znakomicie przyjętym otwarciu serii Fabryczna Galaktyka, czyli pierwszym tomie serii Frontlines „POBÓR” Marko Kloosa, przyszedł czas na kolejną premierę.

Spotkania z Mają Lidią Kossakowską

Maja Lidia Kossakowska jest jedną z najbardziej poczytnych pisarek w Polsce. W styczniu 2017 roku mija dokładnie 20 lat od jej „drukowanego” debiutu!

"Fantastyka Wydanie Specjalne" już od 20 stycznia

Już 20 stycznia do sprzedaży trafi pierwszy w tym roku numer "Fantastyki Wydania Specjalnego", zawierający teksty m.in. Ann Leckie oraz Piotra Goćka.

"Endgame. Reguły Gry" - premiera już w środę!

Innowacyjna seria powieści młodzieżowych Endgame doczekała się finału. Już 11 stycznia 2017 roku ukaże się ostatni tom trylogii, zatytułowany Reguły Gry.

Fantastyczna Maja Lidia Kossakowska - benefis z okazji 20-lecia pracy twórczej

Maja Lidia Kossakowska nie zapomni dnia, w którym po raz pierwszy ujrzała swój tekst w druku.

Nowa powieść Tommy'ego Wallacha "Dzięki za tę podróż"

Już 1 lutego będzie miała premierę druga książka Tommy'ego Wallacha pt. „Dzięki za tę podróż”. Zapraszamy do zapoznania się z publikacją.

Gra książkową – „Ten dom"

25 grudnia Wydawnictwo Wielokrotnego Wyboru świętowało szóstą rocznicę swojego istnienia.

Peter Ackroyd "Alfred Hitchcock" - zapowiedź

Już 9 stycznia nakładem wydawnictwa Zysk i Spółka ukaże się biografia Alfreda Hitchcocka autorstwa Petera Ackroyda.

H.P. Lovecraft „W górach szaleństwa i inne opowieści" - zapowiedź

Już 9 stycznia nakładem wydawnictwa Zysk i Spółka ukaże się książka autorstwa H.P. Lovecrafta „W górach szaleństwa i inne opowieści".

Jarosław Grzędowicz „Hel³” - zapowiedź

Wydawnictwo Fabryka Słów zapowiedziało premierę nowej książki Jarosława Grzędowicza „Hel³” na 15 lutego 2017 r.

Wyjątkowy Prezent Świąteczny!

Michał Gołkowski przygotował niezwykły Świąteczny prezent dla Czytelników. Jeśli nie znajdziecie pod Waszą choinką wymarzonej lektury, posilcie się opowiadankiem, które powstało specjalnie dla Was.

"Xięgi Nefasa. W zaświatach" - zapowiedź

Prezentujemy zapowiedź książki Małgorzaty Saramonowicz Xięgi Nefasa. W zaświatach, która ukaże się w księgarniach 1 lutego 2017 roku.

Frank Herbert "Opowiadania zebrane" tom 2 - zapowiedź

W styczniu, nakładem wydawnictwa Rebis ukaże się drugi tom "Opowiadań zebranych" Franka Herberta. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami tej publikacji.

"Biuro zaginionych przedmiotów" zostanie sfilmowane

Kolejna wiadomość na styku literatury i filmu! Otóż Columbia Pictures nabyło prawa do adaptacji powieści "The Lost Property Office"autorstwa Jamesa R. Hannibala. 

Specjalne wydanie "Metro 2033"

Czy wiecie, że z okazji świąt Bożego Narodzenia wydawnictwo Insignis przygotowało jednotomowe wydanie trylogii Metro autorstwa Dmitry'ego Glukhovsky'ego?

Maja Lidia Kossakowska "Bramy Światłości" w trzech oprawach. Premiera już 11 stycznia!

Maja Lidia Kossakowska jest jedną z najbardziej poczytnych pisarek w Polsce.

Levon Cade powraca

Dostępna jest już najnowsza powieść (w wersji anglojęzycznej) autorstwa Chucka Dixona pt. „Levon’s Kin”, w której po raz kolejny ów autor daje upust swojemu zamiłowaniu do sensacyjnych, tętniących akcją fabuł.

Antologia „Ostatni dzień pary II" - zapowiedź

31 grudnia ukaże się drugi tom „Ostatniego dnia pary”, antologii fantastycznych opowiadań w konwencji steampunkowej i postapokaliptycznej.

Opis nowej książki Mai Lidii Kossakowskiej

Jest jedną z najbardziej poczytnych pisarek w Polsce - 400 tys. sprzedanych egzemplarzy!

Księga Potworów, czyli jak pokochać swoje cienie

Czy potwory żyją naprawdę? I czy są straszne? W baśniach, legendach i mitach, słowem w świecie istot tajemniczych, żyją setki niezwykłych stworzeń między innymi gnomy, ogry, harpie i kikimory.

"Oryks i Derkacz" w styczniu

Wydawnictwo Prószyński i S-ka ogłosiło, że 12 stycznia przyszłego roku do sprzedaży trafi wznowienie znanej powieści autorstwa Margaret Atwood, zatytułowanej Oryks i Derkacz.

"Mapa kości" pojawi się w lutym

Czy wiecie, że 1 lutego przyszłego roku nakładem wydawnictwa Uroboros ukaże się Mapa kości, kontynuacja Ognistego oczyszczenia autorstwa Franceski Haig?

Seria spotkań z Jakubem Ćwiekiem

W dniach 29 listopada – 5 grudnia odbędzie się seria spotkań z Jakubem Ćwiekiem, który pojawi się między innymi w Warszawie i Wrocławiu.

Maja Lidia Kossakowska „Bramy Światłości" tom 1 - zapowiedź

Pierwszą premierą Fabryki Słów w 2017 roku będzie książka Mai Lidii Kossakowskiej z cyklu anielskiego „Bramy Światłości".

Grudniowy numer "Nowej Fantastyki" dostępny w sprzedaży!

W sprzedaży jest już dostępny grudniowy numer magazynu "Nowa Fantastyka". Jakie atrakcje czekają na nas tym razem?

„Lord Wieży” już w sprzedaży!

Do księgarń trafił długo wyczekiwany drugi tom bestsellerowej trylogii Kruczy Cień.

Jack Campbell „Zaginiona flota. Przestrzeń zewnętrzna" - premiera już jutro!

Admirał John Black Jack Geary został wybudzony z hibernacji, by poprowadzić flotę Sojuszu do walki ze Światami Syndykatu.

Dostępny jest już świąteczny numer magazynu "POCISK"!

"Pocisk" to pismo poświęcone opowiadaniom i historiom kryminalnym. Znajdziemy w nim nie tylko przykłady prac najlepszych autorów tego gatunku, lecz także wywiady z literatami, recenzje książek i filmów, felietony i publikacje debiutantów. W sprzedaży jest już dostępny najnowszy, świąteczny numer magazynu.

Polski konkwistador na Targach Książki Historycznej

Do księgarń trafi wkrótce pierwszy z pięciu tomów „Krwi wojowników” Łukasza Czeszumskiego.

Ilustrowana "Gra o tron" w księgarniach

Za tydzień do sprzedaży trafi wydanie kolekcjonerskie Gry o tron George'a R.R. Martina, twardo oprawione i zawierające kilkadziesiąt ilustracji. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka.

Gra o księżyc w Lublinie - Radek Rak "Puste niebo"

W sprzedaży dostępna jest już "Puste niebo", nowa powieść Radka Raka. Zapoznajcie się ze światem stworzoną historią wydaną przze wydawnictwo Powergraph.

N.K. Jemisin "Piąta pora roku" - zapowiedź

Już 23 listopada premierę będzie miała Piąta pora roku (ang. The Fifth Season). To właśnie za tę powieść N.K. Jemisin otrzymała prestiżową nagrodę Hugo. Piąta pora roku ukaże się nakładem SQN Imaginatio.                             

"Szczyty Grozy" - konkurs na opowiadanie grozy

Zimowa edycja konkursu na opowiadanie grozy o tematyce górskiej kierowana jest do początkujących literatów i miłośników tradycyjnej fantastyki. Do wszystkich, którym nieobce są dwa hasła: góry i groza.

Königsberg zaprasza na spotkanie z Michałem Gołkowskim

Zapraszamy na oficjalną premierę książki Michała Gołkowskiego "Stalowe Szczury. Königsberg" 18 listopada o godz. 18:00 X Pawilon Cytadeli Warszawskiej (wejście od Wisłostrady przez Bramę Straceń lub Bramę Bielańską).

George R.R. Martin „Dzikie karty" tom 5: „Brudne gry" - zapowiedź

Już w najbliższy poniedziałek, nakładem wydawnictwa Zysk i Spółka, do sprzedaży trafi kolejny tom Dzikich kart, zbiór opowiadań pod redakcją George'a R.R. Martina.

George R.R. Martin zaangażowany w serialowe spin-offy "Gry o tron"

Czy wiecie, że podczas wczorajszego wywiadu z okazji zamówienia 2. sezonu "Westworld" dyrektor programowy HBO wypowiedział się na temat spin-off serialu "Gra o tron"?

Ted Chiang "Historia twojego życia" - nowość

Nowy początek króluje na ekranach kin, a tymczasem wydawnictwo Zysk i Spółka publikuje zbiór opowiadań Teda Chianga, wśród których znajdziecie Historię twojego życia, która posłużyła za kanwę scenariusza filmu Denisa Villeneuve'a.

Wojciech Zembaty "Głodne Słońce. Dymiące zwierciadło" - z wydawnictwa Powergraph

W sprzedaży dostępna jest już kolejna książka Wojciecha Zembatego. Zapoznajcie się ze światem stworzonym w "Głodne Słońce. Dymiące zwierciadło".

Ukazał się trzeci numer magazynu "Silmaris"

Na rynku pojawił się trzeci numer magazynu Silmaris, z wysokoenergetyczną porcją prozy, wywiadów i publicystyki.

Powrót Tolkiena - premiera "Opowieści o Kullervo"

Dziś nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukazała się Opowieść o Kullervo, niepublikowana dotąd powieść fantastyczna J.R.R. Tolkiena.

Szczepan Twardoch dwukrotnie w wersji audio

W listopadzie ukażą się audiobooki dwóch książek Szczepana Twardocha: 9 listopada do sprzedaży trafi Morfina, a 17 listopada Król, a obie powieści będą czytane przez Macieja Stuhra.

Fabryka Słów - pierwsze zapowiedzi na 2017 rok!

Wydawnictwo Fabryka Słów poinformowało, jakie tytuły trafią do sprzedaży w pierwszych miesiącach 2017 roku. Możemy się spodziewać między innymi... nowych książek Jarosława Grzędowicza oraz Mai Lidii Kossakowskiej!

"Przez stany POPświadomości" - zapowiedź

Jakub Ćwiek w zupełnie nowej, niefantastycznej, podróżniczo-reportażowej odsłonie.