Nowości Manzoku - przykładowe plansze

Autor: Manzoku Redaktor: Motyl

Dodane: 19-12-2008 07:22 ()


Przedstawiamy informacje o komiksach dostępnych w sprzedaży od 23 grudnia (we Wrocłwaiu od 19-go). "Originals" podobnie jak "Misterium" nie będzie sprzedawany za pośrednictwem salonów Empik.

 

 

Testament: Akeda (tom 1)

 

Scenariusz: Douglas Rushkoff

Rysunki: Liam Sharp

Objętość: 124 strony 17x26cm

Oprawa: miękka

Papier: offset

Druk: kolor

Cena detaliczna: 29,90

 

Historia lubi się powtarzać – wszystko do nas powraca, prędzej czy później. Najczęściej błędy, ale i tak nie potrafimy ich w żaden sposób uniknąć – bo tylko nieliczni uczą się z doświadczeń przeszłości. Bardzo szybko zapominamy o tym, co złe, podczas gdy powinniśmy walczyć, by to, co przeminęło, nigdy nie powróciło.

Bóg wezwał Abrahama, by ten złożył ofiarę ze swego syna. Czy była to próba, czy akt okrucieństwa? Czy Bóg Abrahama był kapryśny i przewrotny, czy tez stały i nieugięty? Gdy padła Sodoma i Gomora, czy akt zniszczenia miał na celu oczyszczenie świata i wyplenienie Zła, czy też był kaprysem szalonego bóstwa i aktem niekontrolowanej wściekłości?

...a teraz dzieje się to samo, raz jeszcze. W nowej rzeczywistości politycznej, gdzie rząd chce mieć całkowitą kontrolę nad społeczeństwem, decydujący o przyszłości naukowiec musi poświęcić swego syna, zaś ci, którzy nie pasują do wizji dzierżących władzę padną, rzuceni na kolana przez nową technologię. Ale przecież to już było, po raz kolejny wskazówki zegara wybiły tę samą godzinę...

Czy grupka buntowników walczących z systemem ma szansę odnieść zwycięstwo? W tę rozgrywkę zaangażowanych jest więcej stron, niż ktokolwiek podejrzewa, a starożytni, zapomniani przez świat bogowie ponownie stają do gry, której stawką jest przetrwanie i władza.

Douglas Rushkoff (scenariusz) i Liam Sharp (rysunki) zapraszają na niezwykłą podróż, w trakcie której odwiedzisz odległą przeszłość i niedaleką przyszłość, by zmierzyć się z prawdą i kłamstwem, historią i mitem. Odważna konfrontacja z rzeczywistością Starego Testamentu zaowocowała pasjonującym komiksem stawiającym wiele odważnych pytań na temat wiary, religii i wolności jednostki.

 Przykładowe plansze:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Originals

Scenariusz: Dave Gibbons

Rysunki: Dave Gibbons

Objętość: 160 stron

Oprawa: miękka

Papier: kreda

Druk: czerń i biel

Cena detaliczna: 39,90

Nakład: 1500 egz.

 

Tutaj wszystko jest prawie takie samo, jak w waszej rzeczywistości. Są młodzi ludzie żądni akceptacji, gotowi oddać wszystko by przynależeć do najlepszego gangu w mieście. Są ich motory – tyle że tutaj wspomagane technologią umożliwiającą lewitację. Są też porachunki, miłość, rywalizacja i bezsensowna, rodząca odwet śmierć.

Akcja komiksu Dave’a Gibbonsa (współautor jednego z najważniejszych komiksów XX wieku – „Strażników”) mogłaby równie dobrze dziać się w powojennej Anglii - znawcy drugiej połowy XX wieku odnajdą wiele nawiązać do tego okresu. Jednak nie to jest ważne – bo ważna jest sama opowieść. Opowieść, której bohaterami są Lel i jego przyjaciel Bok.

Opowieść o planach i wyzwaniach jakie na nich czekały. O rzeczywistości która uderzyła w nich niczym rozpędzony pociąg. Bo jest taki okres w życiu, gdy wydaje się że świat stworzono dla nas, że powinniśmy czerpać z niego pełnymi garściami. Ale później przychodzi moment przebudzenia, gdy ktoś wystawia nam rachunek za to co zrobiliśmy lub – co gorsza – za to co zrobił ktoś inny.

Utrzymaną w odcieniach szarości opowieść Gibbonsa można różnie klasyfikować – jako opowieść psychologiczną, społeczną, sensacyjną. Każde z tych określeń będzie dobre, każde będzie po części definiowało z czym mamy do czynienia. Jednak to co ten niezwykły artysta oddał w nasze ręce nie stanowi zbioru wątków i motywów – to skończona opowieść w której poszczególne elementy zostały ze sobą ściśle związane, opowieść którą można odczytywać na wielu poziomach.

 Przykładowe plansze:


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...