Październik Wydawnictwa Dolnośląskiego

Autor: Krzyś-Miś Redaktor: Krzyś-Miś

Dodane: 05-10-2006 16:54 ()


W bieżącym miesiący Wydanictwo Dolnośląskie zaplanowało wydanie dwóch książek o tematyce fantastycznej. Są nimi:

 

"Złodzieje cieni" Anne Ursu

 

Czyżby dziwna choroba panująca wśród uczniów z różnych szkół miała jakiś związek z grecką mitologią? Czyżby potomkowie greckich bogów żyli wciąż wśród nas? A może istnieje jakieś tajemne przejście między światem współczesnym a mitycznym? Te i wiele innych zagadek będą musieli rozwiązać, nie bez narażania się na rozliczne niebezpieczeństwa, trzynastoletnia Amerykanka Charlotte i jej angielski kuzyn Zee.

Wciągająca, dowcipna, pełna fantastycznych przygód, mitów i magii powieść, która wkrótce zostanie sfilmowana, pierwsza część trzytomowego cyklu.

 

"Kiedy grawitacja zawodzi" George Alec Effinger

 

Żyjący w dekadenckim świecie tanich przyjemności i łatwej śmierci prywatny detektyw Marîd Audran ceni sobie niezależność. A jednak, jak każdy w Budajin, on też jest do wynajęcia - za odpowiednią cenę. I dostaje propozycję nie do odrzucenia. Ojciec chrzestny półświatka chce wykorzystać detektywa jako narzędzie zemsty. Po ulicach arabskiego getta krąży bowiem nowy zabójca - szaleniec używający elektronicznych chipów, które zmieniają jego osobowość od Jamesa Bonda po sadystycznego rzeźnika zwanego Khanem.

"Kiedy zawodzi grawitacja" została rewelacyjnie przyjęta i okrzyknięta klasykiem już w momencie opublikowania, a trylogia o Marîdzie Audranie, którą rozpoczyna, wyznaczyła kulminacyjny punkt kariery autora.

Źródło: Wydawnictwo Dolnośląskie


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...