"Kawaler miecza" vol. 2 - recenzja

Autor: Raven Redaktor: Motyl

Dodane: 25-10-2008 00:10 ()


 

Czterej rycerze (D’Eon, Robin, Mistrz i Durrant) kontynuują poszukiwanie rozwiązania zagadki dotyczącej śmierci Lii de Beaumont. Próbują im w tym przeszkodzić członkowie wielkiego spisku sięgającego najwyższych przedstawicieli władzy w Wersalu, mający na usługach Poetów - ludzi o niezwykłych zdolnościach potrafiących uczynić z żywych istot Gargulce. Śledztwo doprowadza D’Eona i jego towarzyszy do Woroncowa - człowieka podającego się za rosyjskiego kupca, który wydaje się być uwikłany w całą sprawę.

 W pogoni za spiskowcem, bohaterowie docierają do Rosji, gdzie uczestniczą w wielu dramatycznych przygodach. Zostają wplątani w walkę o ocalenie życia carycy, a także dowiadują się całkowicie nowych informacji na temat Lii de Beaumont, która miała duży wkład w zawarcie przyjaznych stosunków między Francją a Rosją. D’Eon na balu organizowanym przez carycę Elżbietę zaskakuje wszystkich swoim podobieństwem do siostry, a umiejętnościami i odwagą zyskuje przychylność władczyni.

Bohaterowie wpadają na trop kolejnych części układanki, przy okazji wplątując się w widowiskowe pojedynki. Muszą wykorzystywać nie tylko swoje umiejętności szermiercze, ale także spryt i przebiegłość. Wieść o ich przybyciu rozchodzi się niebywale szybko. W Rosji czeka już na nich komitet powitalny. Nad D’Eonem czuwa pełen gniewu duch zmarłej siostry. Cóż takiego spotkało Liię, że usilnie pragnie, aby znaleziono osoby odpowiedzialne za jej śmierć? Po raz kolejny obejmuje na chwilę władze nad ciałem brata i wyjawia, że Królewski Psalm został skradziony. Czym jest ten dokument i jaki jest jego związek  z Poetami?   W miejsce pytań, na które bohaterowie znajdują odpowiedzi pojawiają się następne zagadki. Historia staje się z każdym odcinkiem coraz bardziej zawiła i ciekawsza.

Druga część „Kawalera miecza” Le Chevalier D’Eon (odcinki 5-9) przynosi dużą dawkę emocji, przedstawia pasjonujący ciąg dalszy historii spod znaku płaszcza i szpady, w której wątki historyczne przeplatają się z fantastycznymi elementami. Sceny ukazane są w pięknej grafice. Malownicze tła wykonane w formacie 3D doskonale komponują się z postaciami stworzonymi klasyczną animacją. Wszystko to uzupełnia przyjemna dla ucha ścieżka dźwiękowa.

Każdy, kto oglądał poprzednią płytę z pewnością z chęcią sięgnie po kolejne odcinki, aby podążyć śladami D’Eona i poszukać rozwiązania tajemnicy, która spowiła Wersal. Historię  śledzi się z przyjemnością. Nie ma chwili na nudę, bo ciągle pojawiają się jakieś zaskakujące wątki, a do wyjaśnienia wszystkich zagadek wciąż jeszcze daleko. Nie pozostaje nic innego jak sięgnąć po kolejną porcją przygód „Kawalera miecza”.

 

Tytuł: "Kawaler miecza" vol. 2

Reżyseria: Kazuhiro Furuhashi

Scenariusz: Hiroaki Jinno, Shôtarô Suga, Takeshi

Matsuzawa, Tow Ubukata, Yasuyuki Muto

Rok produkcji: 2006

Wydawca: Vision Anime-Gate

Odcinki:5

Czas: 5 x 25 minut

Dubbing: japońska Dolby Digital 5.1 16:9

Lektor: polski Dolby Digital 5.1 16:9

Napisy: polskie

Cena: 39.90 zł

Dziękujemy Anime Gate za udostępnienie egzemplarza do recenzji. 

 


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...