Relacja ze spotkania z Larą Croft w warszawskim Empiku

Autor: Magdalena "Wesoła Magda" Kącka Redaktor: Ivan aka Immortal

Dodane: 13-10-2008 19:34 ()


Wizyta Alison Carroll w Polsce związana była z promocją gry „Tomb Raider: Underworld", której premiera będzie miała miejsce w okresie tegorocznych świąt. Na konferencji prasowej, która odbyła się w sobotę, spotkać można było odtwórczynię roli Lary Croft. Dziewczyna, która stała się wzorem dla tej legendarnej postaci jest Brytyjką, która jeszcze przed premierą gry była... recepcjonistką.

 

Na konferencji spóźniona Alison zaprezentowała swoje możliwości - nie mówiąc nic, wkroczyła na salę prezentując wygibasy godne Lary, udowadniając przy tym, że potrafi się poruszać nie gorzej, niż słynna pani archeolog. Następnie, po krótkiej prezentacji i filmikach ukazujących nową grę, nastąpiła seria pytań do panny Carol. Dowiedzieć się można było między innymi o tym, iż lubi ona gry komputerowe oraz interesuje się podobnie jak Lara archeologią (szczególnie Egiptem). Wszyscy zainteresowani mogli się dowiedzieć co nieco o jej życiu w czasie promocji - jeździ obecnie po całym świecie jako bodydublerka Lary, promując najnowszą część Tomb Raidera. Oprócz Polski, Alison odwiedziła wiele państw na całym świecie, a czeka ją jeszcze więcej. Jej następny przystanek to Australia. Ta praca to dla niej wielkie wyzwanie i stały trening, chociaż nie braknie w niej przyjemności.

 

Po serii pytań do Alison na scenę wkroczył Adam Philips, producent gry. Opowiadał chwilę o grze, zmianach jakie nastąpią w stosunku do poprzednich części oraz zaprezentował wersję demo gry. Dowiedzieliśmy się, iż Lara Croft będzie tym razem walczyć w Tajlandii, zaś tytuł Underworld zdradza miejsce akcji - część gry będzie miała miejsce w ogromnych podziemiach, w miejscu tak głęboko położonym jak jeszcze nigdy Lara nie była. Trzeba przyznać, iż grafika była zachwycająca, a wprowadzone nowe opcje (jak wspinaczka) bardzo przystępne dla gracza.

 

Po ciekawym i bardzo ładnym demie nastąpiła druga tura pytań dotycząca samej gry. W większości padały pytania o różnice pomiędzy wersjami na Xboxa, Playstation i PC oraz o zmiany i grafikę. Philips chętnie odpowiadał na wszystkie pytania, zachęcając gorąco do kupna nowej gry.

 

Po wyczerpaniu pytań nastąpiło zakończenie konferencji, połączone z sesją zdjęciową. Alison chętnie pozowała reporterom robiąc przy tym mroczne i seksowne miny. Ogólnie konferencja była bardzo interesująca. Nowa Lara Croft zachowywała się bardzo sztucznie i widać było, że ma wyuczone odpowiedzi, jednak była przy tym wszystkim uprzejma i sympatyczna. Następnego dnia w warszawskim Empiku Alison spotkała się z fanami, gdzie chętnie pozowała do zdjęć oraz rozdawała autografy. O grze nie można się było dowiedzieć niczego nowego oprócz tego, co pojawiało się do tej pory w Internecie, jednak warto było zobaczyć demo gry, które zachęcało do jej kupna (które zapewne nie pójdzie na moim laptopie).

 

Zdjęcia z konferencji zamieścimy już wkrótce!

 

Tomb Raider - historia serii

Tomb Raider: Anniversary - recenzja

Fotorelacja ze spotkania


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...