"Ranma 1/2" tom 17 - recenzja

Autor: Marcin "Eyepock" Kawecki Redaktor: Wesoła Magda

Dodane: 12-10-2008 10:55 ()


Ranma, ach Ranma… Tom 17 mangi przynosi nam rozwiązanie kolejnego z wyzwań bohatera. Zdążył nam już wcześniej pokazać, że jest lepszy w takich dziedzinach „sportu” jak łyżwiarstwo bojowe, gimnastyka bojowa lub bojowe picie herbaty. Jako, że jednak coś trzeba popijać mierzy się teraz z jedzeniem bojowym. W końcu nie ma to jak bojowy nastrój we wszystkich sportowych konkurencjach, prawda?

 Jakby tego było mało siostra Akane postanawia wziąć sprawy miłosne Ranmy w swoje ręce, ale czy wyjdzie on na tym dobrze? Cóż, za odpowiednią sumę Nabiki jest w stanie zrobić naprawdę wiele… Zapomniała jednak, że o Ranmę walczy więcej różnych dziewcząt niż którykolwiek mężczyzna w ogóle widział na własne oczy w życiu. Naturalnie, należy tu podkreślić słowo „walczą”, zatem wynikną z tego zapewne mrożące krew w żyłach historie.

 Na koniec została nam krótka historia o trzech magicznych zwojach. W każdym z nich uwięziony jest potężny demon i każdy z nich zapieczętowany jest magicznymi znakami. Co jednak stanie się, jeśli w wyniku spektakularnego pojedynku ucznia z mistrzem (no dobra, kłótni ojca z synem o jedzenie) jedna z pieczęci zostanie zerwana, a potężny (no, może nie do końca) demon zostanie uwolniony ze swego straszliwego więzienia? Niczym nasz rodzimy Wiedźmin, Ranma będzie musiał spędzić całą noc z tym stworzeniem rodem z piekieł…

 Technicznie tom 17 mangi stoi na dobrym poziomie, po 16-tu częściach wydawcy mieli możliwość poprawienia swoich błędów i niedociągnięć. Wadą jak zwykle okazała się okładka, która przynajmniej w moim egzemplarzu była tym razem źle docięta.

 Jeśli zatem nie chcecie poznać tajników jedzenia bojowego, nie chcecie dowiedzieć się czy Ranma powiedział wreszcie Akane magiczną frazę, na którą wszyscy od zawsze czekają i nie chcecie dowiedzieć się, czy noc spędzona w objęciach potwora wywarła na bohaterze jakiekolwiek wrażenie, to nie bierzcie się za czytanie tego tomu. W pozostałych przypadkach gorąco polecam.

 

Tytuł: Ranma 1/2 - tom 17

Autor: Rumiko Takahashi

Wydawnictwo: Egmont Polska , Luty 2008

Seria: Ranma

ISBN: 978-83-237-2912-9

Liczba stron: 184

Wymiary: 145 x 205 mm

Cena rynkowa: 17 zł

 


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...