„Madagaskar” - recenzja

Autor: Marcin Andrys Redaktor: Krzyś-Miś

Dodane: 01-10-2006 15:50 ()


Głównymi bohaterami animacji Madagaskar jest czwórka przyjaciół z Zoo w nowojorskim Central Parku. Lew Alex jak przystało na króla zwierząt, jest niekwestionowaną atrakcją Zoo. Marty jest zebrą i najlepszym kumplem Alexa, Melmam to żyrafa hipochondryk i lekoman, a nad całą tą zwariowaną trójką stara się zapanować hipopotamica Gloria. Zwierzęta żyją sobie sielsko w Zoo, będąc codzienną atrakcją dla odwiedzających ludzi. Nic im nie brakuje, mają własną przyjaźń, a jednak po 10 latach przebywania w Zoo, Marty coraz bardziej tęskni za światem zewnętrznym. Swoją decyzję o próbie odnalezienia natury podejmuje po rozmowie z pingwinami, które także chcą nawiać zza krat Zoo. Przyjaciele starają się wyperswadować mu ten pomysł, ale ich namowy nie przynoszą oczekiwanego rezultatu, Marty ucieka. Co mogą zrobić w tej sytuacji jego przyjaciele, czy czekać bezczynnie na powrót kompana, czy ruszyć na ratunek? I tak rozpoczyna się zwariowana podróż bohaterów na malowniczą, acz niebezpieczną wyspę - Madagaskar.

Twórcy tego filmu postarali się, aby widz otrzymał wszystko na, co warto zwrócić uwagę, doskonałą rozrywkę, świetną muzykę czy zabawne dialogi. Jednak zwierzęta mają poczucie humoru, które nie zawsze przypadnie do gustu najmłodszym widzom, którzy niektórych scen zaczerpniętych z American Beauty, Rydwanów ognia lub tekstów z Hannibala, mogą po prostu nie zrozumieć.

Od strony technicznej i audiowizualnej produkcja stoi na wysokim poziomie i jest dopracowana w każdym elemencie. Dodać do tego przezabawne perypetie przyjaciół z Zoo oraz tajne akcje zawsze nieobliczalnych pingwinów (z których jeden nosi swojsko brzmiące nazwisko Kowalski), to wszystko gwarantuje doskonałą rozrywkę dla każdego widza bez względu na wiek. Czy istnieje duża różnica między betonową dżunglą Nowego Jorku a nieprzejednaną i dziką dżunglą Madagaskaru? Przekonajcie się sami, wybierając się na ten film z całą rodziną. Gorąco polecam.

Ocena 6/10

Tytuł: Madagaskar

Reżyser: Tom McGrath, Eric Darnell

Scenariusz: Eric Darnell, Tom McGrath, Mark Burton,Billy Frolick

Obsada:

  • Ben Stiller
  • Chris Rock
  • David Schwimmer
  • Jada Pinkett Smith
  • Sacha Baron Cohen

Czas trwania: 86 minut


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...