Dwie książki Supernowej

Autor: Marzena Kłos Redaktor: Krzyś-Miś

Dodane: 30-09-2006 18:37 ()


29 września trafiły do sprzedaży dwie nowości z Wydawnictwa Supernowa:

 

ODMIENIEC Piotra Patykiewicza  

 

"Druga powieść ambitnego pisarza fantasy Piotra Patykiewicza nawiązuje do debiutanckiego ZŁEGO BRZEGU, ale nie jest jego ścisłą kontynuacją. W tym samym mrocznym świecie, gdzie rządzi przemoc i brutalne prawa odwiecznej magii, rozgrywa się tragedia Odmieńca, skazanego przez los na porażkę. Człowiek-nieczłowiek, dziwaczny stwór, wyśmiewany i prześladowany przez wieśniaków, podejmuje walkę o ocalenie ludzkiej cywilizacji. Tej samej cywilizacji, która go odtrąciła i upokorzyła.

 

Proza Patykiewicza jest surowa, posępna, chwilami wzruszająca do głębi, chwilami przerażająca. Znakomite pomysły, oryginalna demonologia, mnóstwo potworów szerzących śmierć i zniszczenie - to niewątpliwe zalety tej książki".  

 

MARTWE DZIWKI IDA DO NIEBA Donata Szyllera  

 

"Debiutancka książka Donata Szyllera już samą okładką sugeruje, że jest to rzecz utrzymana w poetyce czarnego kryminału oraz pure-nonsensowego dowcipu. Główny bohater jest prywatnym detektywem, nosi imię na cześć Raymonda Chandlera, zaś w życiu prywatnym jest diabłem, który zalewa się w trupa pełnotłustym mlekiem. Żyje w Zaświecie, miejscu zamieszkanym przez istoty z różnych mitów, legend i epok literackich. Trolle walczą tu z krasnoludami, wampiry brylują w nocnych lokalach, a korupcja jest wszechobecna jak w każdym cywilizowanym kraju. Raymond Chwościk czasem ma tego wszystkiego serdecznie dość. Mafiozów i morderców traktuje tak, jak należy ich traktować: z kopyta. Ale zagadki kryminalne, które rozwiązuje, zazwyczaj mają jeszcze drugie i trzecie dno... jak to bywa w podejrzanej konduity światach alternatywnych".


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...