Premiera: "Kurczak ze śliwkami"

Autor: Motyl Redaktor: Motyl

Dodane: 28-09-2006 15:38 ()


Ukazał się "Kurczak ze śliwkami" autorki słynnego "Persepolis". Z okazji wydania albumu Wydawnictwo Post zaprosiło do Polski Marjane Satrapi. Autorkę "Kurczaka ze śliwkami" będzie można spotkać dzisiaj w Empiku w Krakowie oraz jutro w Instytucie Francuskim w Warszawie. Ponadto na dzisiaj zaplanowano dodatkowe spotkanie Marjane ze studentami iranistyki w Collegium Paderevianum, które będzie prowadzone w języku perskim.

 

Tytuł oryginału: "Poulet aux prunes"

Scenariusz: Marjane Satrapi

Rysunki: Marjane Satrapi

Wydanie: I

Wydawnictwo: Post

Data wydania: 28.09.2006

Druk: czarno-biały

Papier: offset

Oprawa: miękka

Format: B5

Stron: 88

Cena: 24,90 zł

 

Nasser Ali - wybitny muzyk, mistrz gry na tarze, w wyniku drobnej, domowej sprzeczki traci swój ukochany instrument. Incydent ten, wydawałoby się z początku, że drobny i nie mający specjalnego znaczenia, urasta do rangi poważnego problemu, gdy okazuje się, że żaden inny, choćby nawet najlepszy tar, nie potrafi zastąpić tego jedynego.

„Kurczak ze śliwkami" to kameralna opowieść autorstwa Marjane Satrapi - jednej z najbardziej znanych obecnie autorek współczesnego komiksu.Satrapi nie bez dystansu i humoru przywołuje tutaj prywatną historię rodzinną opowiadając ją w sposób niewymuszony i lekki. Wprowadza czytelnika w złożoną opowieść, w której doświadczenie prywatnego, jednostkowego życia łączy się z baśniową fantazją. Podejmując trudny temat związku pomiędzy sztuką i życiem, Satrapi stara się odpowiedzieć na pytanie: co nadaje życiu głębszą wartość? Ukazuje przy tym w pełni swój niezwykły talent narracyjny, pokazując, że czasami nieważne jak wielki jest temat, który się porusza, ale jak się to robi. „Kurczak ze śliwkami" zdobył w 2004 r. Grand Prix na festiwalu komiksu w Angouleme.

 

Przykładowe plansze:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: www.post.krakow.pl.


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...