Norweski dziennik 2 już w księgarniach

Autor: Krzyś-Miś Redaktor: Krzyś-Miś

Dodane: 22-09-2006 20:35 ()


W księgarniach pojawił się drugi tom Norweskiego dziennika, autorstwa Andrzeja Pilipiuka, zatytułowany "Obce ścieżki".

Książka kontynuuje przygody Pawła Koćko (lub raczej Tomasza Paczenko) i stanowi wspaniałą powieść przygodową, w której akcja przeplata się z intrygą.

 

Jak pamiętamy z części pierwszej Norweskiego dziennika Paweł Koćko nie mógł narzekać na wakacyjną nudę. I tym razem Pilipiuk nie oszczędza swojego bohatera (bo przecież bohaterzy są po to, by ich doświadczać na różne sposoby, ku uciesze czytelników). Nie dość, że chłopak musi się ciągle ukrywać, to nadal nie wie zbyt wiele o swojej tożsamości. Wciąż poszukuje odpowiedzi na pytania: kto podjął się pewnego szalonego eksperymentu genetycznego, jak rozumieć niepokojące sny, nawiedzające chłopaka? Jakby tego jeszcze było mało, nie zawsze wiadomo, kto szpieg, a kto przyjaciel...

Z tą powieścią czas nabiera innego znaczenia, a świetnie poprowadzona akcja przykuwa uwagę do ostatniej strony. Pilipiuk coraz więcej wyjaśnia, ale też stawia nowe znaki zapytania na drodze swoich bohaterów. Nad głową bohatera przetoczy się niejedna poważna burza. Na szczęście, czasem i słońce nieśmiało wyjrzy zza chmur.

 

Źródło: Fabryka Słów


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...