Nowa książka G.G. Kaya

Autor: Krzyś-Miś Redaktor: Krzyś-Miś

Dodane: 18-09-2006 23:13 ()


Po XI wiecznej Kastylii (Lwy Al.-Rassanu) i renesansowej Italii (Tigana), Ostatnie promienie słońca,  nowa książka Guya Gavriela Kaya z serii historycznej beletrystyki,  przenosi czytelnika do północnych krain średniowiecznej Europy, w czasy Alfreda Wielkiego.

Uhonorowany wieloma nagrodami autor porzuca dekadenckie, wyrafinowane dwory swoich ostatnich dzieł i tworzy przejmującą, poruszającą sagę przywołującą na myśl kultury celtycką, anglosaską i dordyjską sprzed tysiąca lat.. To czasy poprzedzające powstanie dworu Arturiańskiego i legendy św. Graala. Mroczny czas brutalnych walk o przeżycie, pogańskich wierzeń i średniowiecznych praktyk. Jak w historycznym tyglu, mieszają się wierzenia i mity trzech różnych kultur by w rezultacie dać podwaliny współczesnej Brytanii.

Powieść ukaże się 22 września (piątek) nakładem wydawnictwa Mag.

Ostatnie promienie słońca to powieść, która rozwija się dzięki decyzjom podejmowanym przez jej bohaterów. Autor w mistrzowski sposób ukazuje wagę i znaczenie jednostki w rozwoju historii. W przeciwieństwie do wielu innych pisarzy, Kay posiada wspaniałą umiejętność kierowania swoimi bohaterami. Każdy z nich odgrywa istotną rolę dla dalszego rozwoju akcji. W powieści nie występują żadne siły nadprzyrodzone, żaden bóg nie walczy ze złem. Postacie doświadczają skutków własnych czynów, zmagają się z własnym losem i sami kształtują swoją przyszłość.

Nieprzypadkowy jest tytuł powieści. Ostatnie promienie słońca to opowieść o schyłku pewnej epoki, kończącego się pewnego porządku i nastaniu nowej ery, nowej religii, nowych bogów. Początku Brytanii.

Źródło: Wydawnictwo Mag


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...