Wojna Kwiatów Tada Williamsa nadciąga

Autor: Katarzyna Rodek Redaktor: Krzyś-Miś

Dodane: 06-09-2006 20:18 ()


Wydawnictwo Mag zaprasza do słuchania kolejnej wydawanej przez siebie powieści fantasy.

Radio BIS w audycji Bisowisko - Popołudnik, która odbywać się będzie codziennie w godzinach 14.00-18.00 od 4 września do 3 listopada emituje fragmenty powieści Tada Williamsa „Wojna kwiatów". Premiera radiowa o 4 dni wyprzedza premierę książki na rynku księgarskim.

„Wojna kwiatów" to powieść wpisująca się w nurt urban fantasy wykreowany przez Neila Gaimana. Powieści z tego gatunku wprowadzają do świata rzeczywistego elementy z innej rzeczywistości lub czasu. Podobnie jest z Wojną kwiatów, która jest niejednoznaczna i rozgrywa się na pograniczu świata rzeczywistego i baśniowego. Treścią książki jest nagłe wtargnięcie do świata irlandzkich faeries śmiertelnika z naszego świata, który zostaje wplątany w wojnę.

Bohater jest trzydziestojednoletnim wokalistą w niezbyt popularnym zespole rockowym. Kiedyś obdarzony ogromną, niemal magiczną charyzmą na scenie i poza nią, teraz boryka się z codziennością. Szukając wytchnienia w samotnej chacie wśród lasów, znajduje dziwny pamiętnik nieżyjącego już krewnego, który opisuje podróż do magicznego świata Faerie. Nim Theo zdąży uznać zapiski za majaczenia wariata, sam trafia do miejsca, które przechodzi jego najśmielsze oczekiwania, miejsca, w którym wypełni się jego przeznaczenie.

Ted Williams powrócił do fantasy, która uczyniła go bestsellerowym pisarzem znanym w całych Stanach Zjednoczonych i poza nimi. „Wojna kwiatów" to jego nowa, współczesna powieść, rozgrywającą się w Północnej Karolinie i dziwnym, równoległym świecie, który istnieje na najdalszych krańcach wyobraźni.


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...